Skocz do zawartości

mati9714
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam taki problem z moją cr 80 rok 1999 a wiec motor zimom był rozbierany i w silniku zostało wymienione łożysko tłok miał

luz na zamku 0.25 wiec go nie wymieniałem bo dopuszczalny to 0.50 poza tym nie jeździłem tym crossem dużo.A dziś pojechałem sobie pojeździć i jest taka sytuacja że motor na bardzo niskich obrotach i maksymalnych chodzi ok ale

jadę np. na 4 biegu i obroty takie średnie to co jakiś czas (tak koło 3 sekundy) się dławi i zwalnia i później znowu przyspiesza manetkę gazy trzymam równo. Poza tym za szybko reaguje na gaz chodzi mi o to że dodam trochę gazu np.na 3 biegu a tu od razu maksymalne obroty jak jadę na 6 biegu to niema manetki wduszonej na maksa może trochę powyżej połowy a on ma maksymalne obroty wcześniej tak nie było. W zimę był regulowałem gazik teraz też go regulowałem świeca była zalana jest problem z odpaleniem.Co to może być gdzie mógłby łapać lewe powietrze?Jak zmniejszę dawkę paliwa przenosząc iglice na inny zombek to jest jeszcze większy problem z odpaleniem.Czy może być to też wina oleju?Czy może coś z tłokiem nie tak?Jutro ściągnę cylinder i zmierzę jeszcze raz luz na zamku.

Edytowane przez mati9714
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie czy nie zasysa lewego powietrza przy membranie lub simeringu no i jeszcze możesz sprawdzić czy się linka gazu nie przycina czy chodzi swobodnie jak to nic nie da to bd myśleć dalej tłok raczej odpada jeśli moto ci dobrze pali wiec albo lewe powietrze albo linka się zacina jak sprawdzić czy gdzieś nie zasysa pow polej czymś albo Plakiem pryśnij i wtedy bd wiadomo bo wskoczy na wyższe obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze taki problem to zamulanie może być spowodowane napendem?Zauważyłem że raz napend jest napięty a jak przestawię crossa z 1-2m to jest luźny póżniej znowu mocno napięty i tak cały czas była wymieniona przednia zębatka zimom.

Edytowane przez mati9714
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze taki problem to zamulanie może być spowodowane napendem?Zauważyłem że raz napend jest napięty a jak przestawię crossa z 1-2m to jest luźny póżniej znowu mocno napięty i tak cały czas była wymieniona przednia zębatka zimom.

 

Wymień cały zestaw napędowy a "zamulanie" zniknie w cudowny sposób.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem wymienić olej w przednim zawieszeniu ale nie wiem jak to zrobić (którą śrubę odkręcić) nie chce nic przestawić olej który mam to Motul 5W

 

fotki

http://imageshack.us/photo/my-images/839/dsc07972jk.jpg/

 

dzisiaj zamontowałem nowy łańcuch i tylną zębatkę przednia prawie nowa( z 6 godz jazdy nie więcej na przedniej zębatce zrobione) i sytuacja ta sama raz łańcuch napięty raz nie co to może być?coś z tylnym kołem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem wymienić olej w przednim zawieszeniu ale nie wiem jak to zrobić (którą śrubę odkręcić) nie chce nic przestawić olej który mam to Motul 5W

 

fotki

http://imageshack.us...dsc07972jk.jpg/

 

dzisiaj zamontowałem nowy łańcuch i tylną zębatkę przednia prawie nowa( z 6 godz jazdy nie więcej na przedniej zębatce zrobione) i sytuacja ta sama raz łańcuch napięty raz nie co to może być?coś z tylnym kołem?

 

I tak ma być jak się nie czyta uważnie :biggrin:

czytaj ponownie #6

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati dwie bardzo cenne rady które oszczędzą Ci nerwów i pieniędzy oraz pozwolą innym Ciebie lepiej zrozumieć

1 : nie spij na polskim

2 : oddaj moto do mechanika, bo nie masz bladego pojęcia o tego rodzaju sprzętu (np tłok wymieniasz po max 25 mth nawet jak trzyma wymiar )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...