Skocz do zawartości

1% podatku dla córki mojego kolegi


filipr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mojemu kumplowi urodziła się córeczka w 26 tygodniu. Tak wczesny termin urodzenia odbił się niestety w znacznym stopniu na zdrowiu tego maleństwa. Wiem, że wielu z Was dostaje mailami setki informacji czy próśb o odpisanie 1% podatku, jednak w tym przypadku sprawa dotyczy córki mojego kolegi. Jeśli więc komuś nie robi różnicy albo nie ma wyznaczonego celu odpisania 1% podatku to prośba żebyście przeznaczyli go tutaj:

http://www.fundacja-...dd=op&ida=293/K

 

To jest strona fundacji, w kórej zarejestrowana jest córka Jacka.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Filip

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiałam, komu dać ten 1%...A faktycznie potrzebujących jest wielu.

Takie małe dziecko i już tyle cierpień...

 

Ode mnie pójdzie, na zdrowie :biggrin:

 

A to dziękuję Ci bardzo w imieniu Jacka a właściwie Ingi (jego córeczki).

Dzięki - zawsze to coś na jej rahabilitację i leczenie ;)

 

Pozdrawiam

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z innej bajki, ale też na temat i czy mogłby mi ktoś tu czy na priv odpisać.

Czy pracujac na umowe o dzieło też mogę przekazać 1% podatku na ... Ponieważ z wyplaty jest ode mnie pobierany podatek..

'Opinia jest jak dziura w dupie, każdy ma swoją'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z innej bajki, ale też na temat i czy mogłby mi ktoś tu czy na priv odpisać.

Czy pracujac na umowe o dzieło też mogę przekazać 1% podatku na ... Ponieważ z wyplaty jest ode mnie pobierany podatek..

 

Z tego co wiem to tak., możesz. To znaczy jeśli rocznie nie przekraczasz dochodu bodajże 2500PLN to nie podlegasz w ogóle opodatkowaniu. Powyżej tej kwoty rozliczasz się normalnym PIT tyle, że koszty uzyskania przychodu masz 50% w przypadku umowy o dzieło. Rozliczając się PITem możesz przekazać1% na wybrany cel.

Nie traktuj jednak mojej wypowiedzi wiążąco ponieważ nie jestem ani księgowym ani ekonomista ani dorada podatkowym :) - piszę jak mi się wydaje z tego co wiem :)

 

 

pozdrawiam

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Moi drodzy

 

W tym roku ponawiam prośbę o przekazanie 1% podatku na Ingę, córkę Oli i Jacka. Między innymi dzięki Wam udało się zebrać dość pokaźną kwotę za zeszłoroczny podatek. Oczywiście w imieniu rodziców będę wdzięczny za wszelką Waszą pomoc w tym roku :)

 

post-29865-0-61978500-1357151614.jpg

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Polecamy się na przyszłość :)

Mała uwaga dla tych którzy korzystają z programów do wypełniania PIT. W moim przypadku nawet po podaniu KRS z tego tematu, system sam wypełnił jedną kratkę i tak oto szlagby trafił podatek. Czytać i sprawdzać zanim się zaniesie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, zgodnie z życzeniem symboliczny 1% poszedł dla Twojej córeczki. Ładna dziewczynka uściskaj ją ode mnie. ;) Pozdrawiam

 

Córka nie moja, tylko dobrych znajomych, ale przekaże im i uściskam małą przy okazji :)

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...