Skocz do zawartości

suzuki 1000 exhaust system


Rekomendowane odpowiedzi

siema, tak se dopiero siadlem i przegladam serwosowke od mojego niedawno nabylego moto k1 1000 i podnioslo mi sie nieco tetno juz po kilku stronach ale do rzeczy.

 

Chodzi o tematy w serwisowce "fi system/intake system/ exhaust system"

 

przegalad fi- ładnie ladnie, aira...tez fajnie, dochodze do kartek o exhaust i widze czarna magie!!

 

mowie sobie pewnie nie ten model albo cos, a tu jakies bajdy niestworzone

 

 

oto foto

 

http://w747.wrzuta.pl/obraz/5ULLbe9XfaJ/040104_184025

 

tlumik z jakimis linkami do otwierania przepustnicy, ktora steruje pewnie komputerek, (potem sie dowiem dokladnie jak to dziala)

 

nie rozbieralem moto zabardzo, jedynie plug do pomalowania i na tym konczyly sie moje ogledziny podwozia, ale rurami wydechowymi sie bawilem i na koncu przed tlumikiem jak na foto widzialem ze jest tak takie cos z stylu przepustnicy, ale nic od niej nie wychodzilo, zadnych linek itd. teraz juz wiem ze powinny od niech wychodzi 2 linki...

 

Czyzby to ktos zdemontowal? czesto to ulega awarii? moze jakos wplywa to na ekonomie i dynamike jazdy? co sie na tym zyskuje a co traci gdy ten system jest wylaczony, moto sie dlawi?

 

czekam na wasze podpowiedzi bo jak nie to nie zaczynam sezonu bez zrobienia tego "szczególu" okolo 100km zrobilem a jako ze to moje pierwsze takie mocne moto to nie czulem zadnych niepokojacych objawow zmniejszenia" posluszenstwa maszyny" (wczesniej olejak 750)

 

 

pozdrawiam motocyklistow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wywalił u ciebie exup. Przepustnicę w wydechu zostawia się na pełnym otwarciu. Można jeździć, motór straci minimalnie dół. Co do awarii to w przypadku zapieczenia się przepustnicy sypią się plastikowe zębatki w silniczku exup, nikomu nie chcę się tego robić bo koszta duże, a motór bez tego spokojnie sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro z rana dam znac, zajrze pod rame jakich czeci brakuje do tego,

 

orientujesz sie pepesz ile to kosztuje - jakby braklo linek + tych silowniczkow czy co tym steruje...??

 

- przepustnica otwarta na oscież, sama sprezyna prze ja do takiego polozenia, +dodatkoowo fabrycznie zaspawane sruby mocujace matylek przepustnicy, linek i modulu brak,

 

co tu zrobic zeby? chcialbym miec pelnowartosciowego gixera, a nie ze tu troche brak, tam czegos nie ma itd..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w takim razie na alledrogo bo za nówki zabulisz. Najlepiej wypytuj tych co sprzedają całe gixery na części. Do tego nie wiadomo w jakim stanie kupisz używkę. Generalnie odradzam bo to kosztowna i upierdliwa zachcianka. Sam nowy silniczek w stanach kosztuje 350 dolców. Rura (nowa) w którą jest wkomponowany zawór w wydechu to w zależności od wersji 250 lub 570 dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie musi byc od 1000? przeplyw ilosci spalin przez komin w innych modelach jak 600 ma sie jakos do 1000? mialbym 3x wieksze szanse na znalezienie tego bajeru:P

 

tu jest pewien temacik z jakiegos forum gdzie dyskutuja na potrzebie posiadania exupa

http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=7254&start=0

 

generalnie tak jak pepesz pisales o zakresie dolnych obrotow i tu mam dylemat

 

albo zakupic lepszy tlumik i dopracowac to regulacja i nowa mapa,zeby popawic dolny zakres, albo poprostu glowic sie i szukac tego systemu, chcialbym moto w oryginale, i dajace wiecej sily w dole

Edytowane przez Paweł Szarowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zakupic lepszy tlumik i dopracowac to regulacja i nowa mapa,zeby popawic dolny zakres, albo poprostu glowic sie i szukac tego systemu, chcialbym moto w oryginale, i dajace wiecej sily w dole

k1-4 ma dol ze dupe urywa , jak Ci malo sobie zmien zebatki i ustaw A/F dozuc TRE to z pasazerem niebojezdzisz bo plery , ja latalem z bez z otwartym zaworem ,

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...