Skocz do zawartości

Zmiana meldunku i związana z tym wymiana dokumentów


Gość Visuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa ustawa znosi obowiązek meldunku 1 stycznia 2014.

Do tego czasu zmiana meldunku pociąga za sobą wymianę dowodu osobistego, a co za tym idzie całego kompletu innych dokumentów w których zapisany jest adres zameldowania. :/

W najbliższych dniach muszę się wymeldować ze starego miejsca pobytu stałego.

Zastanawiam się (tak, świadomie chcę złamać to durne prawo) czy nie ma jakiegoś sposobu na doczekanie tej magicznej daty 1.01.2014 i uniknięcie wymiany dokumentów i związanych z tym kosztów, a przede wszystkim czasu straconego na wypełnianiu papierków i staniu w kolejce do urzędów.

Skoro meldunek czasowy nie wymaga wymiany dokumentów, to czy mogę się meldować w mojej nowej chacie na pobyt tymczasowy na okres 3 miesięcy i tak w kółko aż dobije 2014 roku?

Dowody i tak znów wkrótce mają wymieniać na nowy typ, więc naprawdę nie widzę sensu w tym wszystkim.

Czy mając oficjalnie status "bezdomnego" bez stałego meldunku grożą mi jakieś poważne nieprzyjemności?

Edytowane przez Visuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to nie ma z tego powodu poważnych konsekwencji... Ale mogę mieć przestarzałe informacje.

 

W ciągu najbliższego miesiąca również czeka mnie wymeldowanie, ale ja planuje więcej zmian, więc i tak nie mam wyboru, będe musiała swoje odstać w kolejkach i wszystkie papierki powymieniać. Z prawem do wykonywania zawodu włacznie. Masakra. Nie dziwię się, że Ci sie nie chce ;)

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn nie wiem co cie zmusza do wymeldowania

ja mieszkam w Warszawie ponad 20 lat i melduje sie od czasu do czasu tylko na jakis czas. np na rok.

powod: nie chce mi sie zmieniac dokumentow itd.

mam duze dziury w meldunkach bo mi sie nie zazebiaja ale...

nikt tego nie sprawdza bo i po co? zmienilem tylko Urzad Skarbowy na miejscowy zeby miec blisko.

aczkolwiek pewnie ja nie dobije do 2014 bo musze dziecko wyslac do zlobka a to zaczyna miec znaczenie gdzie jestes zameldowany.

no i druga kwestia jest taka ze jak sie zameldujesz np na pol roku i nie pojdziesz sie wymeldowac to de facto i tak jestes zameldowany. przepisy sa bezsensowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn nie wiem co cie zmusza do wymeldowania

ja mieszkam w Warszawie ponad 20 lat i melduje sie od czasu do czasu tylko na jakis czas. np na rok.

powod: nie chce mi sie zmieniac dokumentow itd.

mam duze dziury w meldunkach bo mi sie nie zazebiaja ale...

nikt tego nie sprawdza bo i po co? zmienilem tylko Urzad Skarbowy na miejscowy zeby miec blisko.

aczkolwiek pewnie ja nie dobije do 2014 bo musze dziecko wyslac do zlobka a to zaczyna miec znaczenie gdzie jestes zameldowany.

no i druga kwestia jest taka ze jak sie zameldujesz np na pol roku i nie pojdziesz sie wymeldowac to de facto i tak jestes zameldowany. przepisy sa bezsensowne

 

Ale w Warszawie meldujesz się na pobyt stały czy czasowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotek .... od roku jestem wymeldowany ........ nic nie stoi na przeszkodzie żebym się zatrudniał, zakładał Spółki, działalności i inne więc sraj na to .... jak jest dziura w przepisach to korzystaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też musiałem się wymeldować, w związku z tym mam nieaktualny dowód osobisty, prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, to uaktualnić musisz dokumenty rejestrowe firmy, bez względu na to, czy prowadzisz czy nie, jeżeli zmieniasz adres to i zmieniasz prawdopodobnie przynależność do danego US.

Trochę tego jest...

Dowód osobisty traci ważność (dostajesz tymczasowe zaświadczenie ważne dwa m-ce), ma to ewentualne konsekwencje np. w banku czy innych instytucjach, wymagających wylegitymowania się WAŻNYM dowodem osobistym.

 

Jedyne co mogę Ci polecić, to zarejestrowanie się w urzędzie miejskim on-line i umówienie na konkretny dzień i godzinę, wówczas w zasadzie w ciągu niecałej godziny załatwisz wymianę dowodu, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego czy te dokumenty rejestrowe firmy (jest centralny rejestr, załatwia się wszystko jednorazowo). Stosowne wnioski również możesz sobie wydrukować i wypełnć w domu.

Potem tylko odbiór dokumentów, też można to umówić on-line.

 

A mnie zastanawia tylko, czy gdy uczestniczysz np. w wypadku, posiadając niekatualny adres w prawie jazdy (teoretycznie wymaga wymiany w ciągu m-ca od wymeldowania) jakiś zdolny prawnik nie wrobi Cię...

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Warszawie meldujesz się na pobyt stały czy czasowy?

czasowy

 

Ale w Warszawie meldujesz się na pobyt stały czy czasowy?

czasowy

 

Ja też musiałem się wymeldować, w związku z tym mam nieaktualny dowód osobisty, prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, to uaktualnić musisz dokumenty rejestrowe firmy, bez względu na to, czy prowadzisz czy nie, jeżeli zmieniasz adres to i zmieniasz prawdopodobnie przynależność do danego US.

Trochę tego jest...

Dowód osobisty traci ważność (dostajesz tymczasowe zaświadczenie ważne dwa m-ce), ma to ewentualne konsekwencje np. w banku czy innych instytucjach, wymagających wylegitymowania się WAŻNYM dowodem osobistym.

 

Jedyne co mogę Ci polecić, to zarejestrowanie się w urzędzie miejskim on-line i umówienie na konkretny dzień i godzinę, wówczas w zasadzie w ciągu niecałej godziny załatwisz wymianę dowodu, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego czy te dokumenty rejestrowe firmy (jest centralny rejestr, załatwia się wszystko jednorazowo). Stosowne wnioski również możesz sobie wydrukować i wypełnć w domu.

Potem tylko odbiór dokumentów, też można to umówić on-line.

 

A mnie zastanawia tylko, czy gdy uczestniczysz np. w wypadku, posiadając niekatualny adres w prawie jazdy (teoretycznie wymaga wymiany w ciągu m-ca od wymeldowania) jakiś zdolny prawnik nie wrobi Cię...

ale jest podstawowo pytanie: po co ma sie wymeldowywac?

nie wiem jakie znaczenie ma nieaktualny adres w prawie jazdy. ze niby dowod na niepoczytalnosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź: np przy okazji sprzedaży mieszkania, trzeba wszystkich wymeldować.

Visuz, wizualnie z dokumentem nic nie zrobili, ale przy wymeldowywaniu odnotowują to w swojej bazie. Czyli w razie draki wyjdzie. Niekoniecznie w jakimś sklepie czy banku, ale na policji już pewnie tak.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższych dniach muszę się wymeldować ze starego miejsca pobytu stałego.

 

 

Jak to musisz?

Dostajesz decyzje poczta nic nie musisz.

Nadal twoim urzędem zostaje ostatni znany,chyba ze podasz inny.

 

Pardon edit.

Edytowane przez malecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo nie wiemy cze faktycznie Visuz musi sie wymeldowac czy tylko mu sie tak wydaje

:biggrin: :banghead:

No policjant go zaprowadzi do meldunkowego , przystawi pistolet do głowy i karze, się wymeldować... :laugh:

 

 

pzdr 4sqoters.

Edytowane przez malecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ludzie, gdzie wy żyjecie? Jest wiele okazji przy których póki co jesteś zmuszony się wymeldować. Chociażby wtedy kiedy sprzedajesz mieszkanie, a kupujący warunkuje zakup dostarczeniem pisemka z urzędu z potwierdzeniem, że nikt pod tym adresem aktualnie nie jest tam zameldowany. Inny przypadek kiedy jesteś przez państwo wywłaszczony (za odszkodowaniem) z posesji na potrzeby realizacji np. autostrady czy innej ekspresówki. Warunkiem zdania posesji jest wymeldowanie z adresu, o usunięciu wszystkich mebli i pozostawieniu gołych ścian zanim wjedzie buldożer nie wspomnę.

Mam nadzieje, że to wszystko się wreszcie zmieni po 2014, ale kurde jak tu obejść to durne aktualne przepisy i przetrwać te 2 lata...

 

:biggrin: :banghead:

No policjant go zaprowadzi do meldunkowego , przystawi pistolet do głowy i karze, się wymeldować... :laugh:

 

 

pzdr 4sqoters.

 

Nie trzeba do tego policjanta. Teraz właściciel mieszkania/domu może cię z niego wymeldować bez twojej zgody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...