Skocz do zawartości

Ural (jak ustawić zapłon)


matiorg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie:) . Jestem posiadaczem Urala, mam problem z ustawieniem zapłonu,kombinuje jak mogę ale nic z tego ....mógł by mi ktoś napisać jak to zrobić? tylko szczegółowo jak można :) dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.A wiec dajesz tlok 2 mm przed górnym polozeniem luzujesz aparat zaplonowy i krecisz nim tak aby uzyskac moment poczatku otwierania platynek przerywacza.Jak platynki zaczynaja sie otwierac to nastepuje iskra.Mozesz tez zrobic jeszcze tak ze jak juz ustawisz tlok 2mm przed gornym polozeniem to wlóż swiece do fajki na tym cylindrze i wlacz zaplon i wtedy krec aparatem z duzym wyczuciem i jak przeskoczy iskra na swiecy to w tym polozeniu dokrec aparat i powinno biegac.Jednak zaznaczam ze nie zawsze ta iskra chce przeskoczyc heh i wtedy musisz podlaczyc zarowke do kabla ktory idzie na przerywacz i jak zaroweczka po rozwarciu styków przerywacza zacznie jasniej swiecic to dokrec w tym momencie aparat.

A najprosciej- jak juz ustawisz tlok to wloz miedzy styki przerywacza bibulke z papierosa i bardzo delikatnie pociagajac za nia krecisz powoli aparatem az lekko sie wysunie z platynek co oznacza rozwarcie stykow i przeskok iskry ,wtedy dokrec aparat.

Pamietaj ze jak ustawiasz tlok to musi byc na suwie sprezania czyli naciskajac delikatnie na starter tlok idzie w gore bo jak juz pojedziesz za daleko i przeskoczy i zacznie opadac to musisz od nowa.Tlok ustawiasz za pomoca srubokreta ktory wkladasz przez otwór swiecy i na wyczucie heh ,chyba ze masz specjalny czujnik albo jak swieca jest pionowo do tloka to suwmiarka.Ja zawsze na srubokret i kwestia wprawy.Chyba ze sa znaki albo lampa strodoskopowa ale w rusie lampa???pfff po co??? heh

I odnosnie 2mm przed gornym polozeniem to napisalem na przykladzie dolniaka m72 w uralcu moze byc troszke inaczej ale mysle ze powinno biegac.

Edytowane przez Dawid1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.A wiec dajesz tlok 2 mm przed górnym polozeniem luzujesz aparat zaplonowy i krecisz nim tak aby uzyskac moment poczatku otwierania platynek przerywacza.Jak platynki zaczynaja sie otwierac to nastepuje iskra.Mozesz tez zrobic jeszcze tak ze jak juz ustawisz tlok 2mm przed gornym polozeniem to wlóż swiece do fajki na tym cylindrze i wlacz zaplon i wtedy krec aparatem z duzym wyczuciem i jak przeskoczy iskra na swiecy to w tym polozeniu dokrec aparat i powinno biegac.Jednak zaznaczam ze nie zawsze ta iskra chce przeskoczyc heh i wtedy musisz podlaczyc zarowke do kabla ktory idzie na przerywacz i jak zaroweczka po rozwarciu styków przerywacza zacznie jasniej swiecic to dokrec w tym momencie aparat.

A najprosciej- jak juz ustawisz tlok to wloz miedzy styki przerywacza bibulke z papierosa i bardzo delikatnie pociagajac za nia krecisz powoli aparatem az lekko sie wysunie z platynek co oznacza rozwarcie stykow i przeskok iskry ,wtedy dokrec aparat.

Pamietaj ze jak ustawiasz tlok to musi byc na suwie sprezania czyli naciskajac delikatnie na starter tlok idzie w gore bo jak juz pojedziesz za daleko i przeskoczy i zacznie opadac to musisz od nowa.Tlok ustawiasz za pomoca srubokreta ktory wkladasz przez otwór swiecy i na wyczucie heh ,chyba ze masz specjalny czujnik albo jak swieca jest pionowo do tloka to suwmiarka.Ja zawsze na srubokret i kwestia wprawy.Chyba ze sa znaki albo lampa strodoskopowa ale w rusie lampa???pfff po co??? heh

I odnosnie 2mm przed gornym polozeniem to napisalem na przykladzie dolniaka m72 w uralcu moze byc troszke inaczej ale mysle ze powinno biegac.

wielkie dzięki :) będę w sobotę w domu to się będę bawił :) jak coś to będę pisał z problemem chyba ,że to jakiś kłopot?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Pisz smialo.Jak bede wiedzial to zawsze pomoge.pozdro

dobra ale mam problem... robiłem tak jak Pan powiedział ... ale iskra nie przeskakuje 2mm przed górnym położeniem tylko jak tłok się całkowicie chowa... co mam zrobić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ale mam problem... robiłem tak jak Pan powiedział ... ale iskra nie przeskakuje 2mm przed górnym położeniem tylko jak tłok się całkowicie chowa... co mam zrobić ?

W Uralu statyczny punkt zapłonu (czyli taki, kiedy ciężąrki odśrodkowego przyśpieszacza zapłonu nie są rozsunięte) przypada właśnie w górnym martwym punkcie. Te 2 mm o których pisze Dawid 1981 uzyskasz przy rozsuniętych ciężarkach aparatu zapłonowego. Dam ci dobrą radę: kup książkę R.Dmowskiego "Ciężkie motocykle radzieckie" a na wiele pytań uzyskasz odpowiedzi. Książka nie jest super ale dla kogoś, kto nie miał dotąd doczynienia z motocyklami sowieckimi daje minimum wiedzy niezbędnej do eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi czy ten moto chodzil wczesniej?? Czy masz sprawny aparat zaplonowy i czy ktos to rozbieral wczesniej ??? Czy ogólnie zapala??

Skoro masz iskre jak tlok jest na dole to wszystko wskazuje na to ze cos jest obrócone o 180 stopni.Np garbik w aparacie o ile jest taka mozliwosc.Rusek ogolnie jest dziecinnie prosty wiec jak ktos mial troszke doswiadczenia to opanowuje to w 10 min.

Jak ustawisz ten tlok 2mm przed gornym martwym punktem to wtedy krec aparatem zeby przeskoczyla iskra a jak nie bedziesz mial na tyle regulacji to cos jest obrocone o 180 stopni .Odnosnie wypowiedzi kolegi wyzej to pierwsze slysze zeby zaplon nastepowal idealnie w gornym martwym punkcie bo z tego co wiem to nastepuje przed GMP.W dolniaku jest 2mm przed w junaku 1mm przed a w uralcu napisalem mniej wiecej bo nie wiem ile dokladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy zaworowe sprawdziles, zawory na pewno domykaja sie calkowicie ?

Jak tam dobrze to ustawienie rozrzadu i zaplonu warto sprawdzic kolem katowym jako ze znaki w rusku nabite moga byc niedokladnie.

Jak tam wszystko w porzadku to iglice w gaznikach zabek w gore.

Jesli to nie pomoze to poziom paliwa o 1mm w gore.

Kolejnosc robot / sprawdzania musi byc zachowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych gaznikach moze Ci nie chodzic .Kup sobie chinskie k68 Pekary za 140zl albo za okolo 400 zl oryginaly ruskie.Zobacz cisnienie sprezania i tak jak pisze kolega wyzej.Mozesz miec gniazda wypalone itd .Ojjjj jakbym go mial na 1 dzien to diagnoza jest od razu a tak to moze byc wiele wiele przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...