Skocz do zawartości

Romet 2T


lukaszs99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam skuter romet i jest to dwusów. Oczywiście chłodzony powietrzem. Mam taki problem, że po odpaleniu skutera w ogóle nie ciągnie powietrza do filtra. Gdy dodam gazu do ponad 8 tys. obrotów i przykładam rękę do wlotu powietrza do filtra w ogóle nic nie ciągnie. Dodam przy tym, że silnik szybko się nagrzewa. Dodam, że z filtrem jest wszystko ok. Dopiero co wymieniłem i ma przelot nawet jak w niego dmuchnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile to 50ccm ma Ci powietrza ciągnąć? Jak wszytko działa, to co się martwisz?

 

 

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=50.677371,21.751370

Sent from my iPhone using Tapatalk

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie narazie wszystko działa skuter jest na dotarciu i jest słabszy niż był na poprzednim tłoku, dlatego wolałbym być ostrożny. Mam jeszcze pytanie: Czy silnik ciągnie cały czas stałą ilośc powietrza, czy im bardziej jest nagrzany to ciągnie więcej? Czy może to zależy od prędkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... A po co ci te informację? Jak jest zimny, na ssaniu ograniczona jest ilość powietrza.

Odczep się do tego filtra, po prostu sprawdzaj czy jest czysty.

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie narazie wszystko działa skuter jest na dotarciu i jest słabszy niż był na poprzednim tłoku, dlatego wolałbym być ostrożny. Mam jeszcze pytanie: Czy silnik ciągnie cały czas stałą ilośc powietrza, czy im bardziej jest nagrzany to ciągnie więcej? Czy może to zależy od prędkości?

 

Czym bardziej otwarta przepustnica tym wiecej dostaje powietrza i paliwa, logiczne, a to że nie czujesz jak silnik zasysa powietrze przez silnik o niczym nie świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam skuter romet i jest to dwusów. Oczywiście chłodzony powietrzem. Mam taki problem, że po odpaleniu skutera w ogóle nie ciągnie powietrza do filtra. Gdy dodam gazu do ponad 8 tys. obrotów i przykładam rękę do wlotu powietrza do filtra w ogóle nic nie ciągnie. Dodam przy tym, że silnik szybko się nagrzewa. Dodam, że z filtrem jest wszystko ok. Dopiero co wymieniłem i ma przelot nawet jak w niego dmuchnę.

Skutery do których ktoś montuje nieodpowiedni filtr ( np:jakiś chiński stożek) często mają problemy z odpalaniem bo nie mogą zassać paliwa (podciśnienie jest zbyt małe) Wystarczy że przesłonisz szmatą lub ręką dolot i silnik zapala. Może wyciągniesz z tego odpowiednie wnioski :)

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...