Skocz do zawartości

Tarcze hamulcowe do RF600


LupoRF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w mojej RF-ce przednie tarcze hamulcowe kwalifikuja się do wymiany. Zastanawiam się nad założeniem tarcz używanych dlatego chciałbym się dowiedzieć z których modeli Suzuki tarcze będą pasowały, wiem że od GSX-F i Bandita a od których jeszcze? Najlepiej z młodszych motocykli...

Edytowane przez LupoRF

kręciciel obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój egzemplarz był kilkukrotnie przegrzany do tego stopnia, że dym szedł z klocków, a tarcza była fioletowa (wadliwa pompa i nieoryginalna klamka). Po tym wszystkim zrobione ca 5kkm i było w porządku. Mimo wszystko nie było nic na nich robione na torze. Do jazdy po drogach są wystarczające.

 

Jak tarcza może drzeć klocki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój egzemplarz był kilkukrotnie przegrzany do tego stopnia, że dym szedł z klocków, a tarcza była fioletowa (wadliwa pompa i nieoryginalna klamka). Po tym wszystkim zrobione ca 5kkm i było w porządku. Mimo wszystko nie było nic na nich robione na torze. Do jazdy po drogach są wystarczające.

 

Jak tarcza może drzeć klocki ?

 

Po torze RF-a nie jeździ także chyba jak na uliczno-turystyczną jazdę wydają się być wystarczające, no i cena nie odstrasza tak bardzo

kręciciel obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.motorus.pl/uklad-hamulcowy/tarcze-hamulcowe/ng-brake-disc/ng239-motocyklowa-tarcza-hamulcowa_p_3605.html - w tej cenie chyba fajna opcja w stosunku do EBC.

Zobacz w linku do larssona, który kolega podał, opcję "pasują do" (pod ceną po prawo) - zobaczysz jakie moto ma takie same tarcze jak Twoja RF.

 

Na owiewka24 pojawiły się te chińskie nie wave - być może mniej będą zdzierać klocki.

Edytowane przez Emdżej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lupo to są raczej przyzwoite ceny. Zadzwoń do ASO. Ja tam usłyszałem za przednią tarczę równe 1900zł (tak, ilość zer właściwa). 700zł za EBC to grosze.

Aktualnie szukam oryginalnej używki, bo chińskie są zwyczajnie za grube i za ciężkie (przy tym brzydkie jak sto diabłów). EBC nie wiem nic więcej oprócz tego, że są równie paskudne ale mocowania mają docinane na wzór fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lupo to są raczej przyzwoite ceny. Zadzwoń do ASO. Ja tam usłyszałem za przednią tarczę równe 1900zł (tak, ilość zer właściwa). 700zł za EBC to grosze.

Aktualnie szukam oryginalnej używki, bo chińskie są zwyczajnie za grube i za ciężkie (przy tym brzydkie jak sto diabłów). EBC nie wiem nic więcej oprócz tego, że są równie paskudne ale mocowania mają docinane na wzór fabryki.

 

W ASO u Jaskłowskiego wsłyszałem ok 2 tyś za sztukę więc zera się zgadzaja na pewno, podług tego EBC to faktycznie duża róznica ale mimo wszystko te chinole maja cenę do zaakceptowania, słyszałem podobna opinie na ich temat więc pozostanę raczej przy ładnych używkach w oryginale.

 

skorzystam ze stronki dr.Artura i wypłacę mu 4zł po rabacie :flesje:

 

http://www.motorus.pl/uklad-hamulcowy/tarcze-hamulcowe/ng-brake-disc/ng239-motocyklowa-tarcza-hamulcowa_p_3605.html - w tej cenie chyba fajna opcja w stosunku do EBC.

Zobacz w linku do larssona, który kolega podał, opcję "pasują do" (pod ceną po prawo) - zobaczysz jakie moto ma takie same tarcze jak Twoja RF.

 

Na owiewka24 pojawiły się te chińskie nie wave - być może mniej będą zdzierać klocki.

 

O takie zestawienie mi chodziło :icon_biggrin: teraz tylko szukać...

Edytowane przez LupoRF

kręciciel obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...