Skocz do zawartości

Szosowo turystyczny/turystyczne enduro


Rekomendowane odpowiedzi

co do świateł to faktycznie w fazerach I gen są troche słabsze ale dobre żarówki i przerobka na przekazniki i jest duzo lepiej, napewo tragedii nie ma. I ta trakcja, jezdzilem bandziorem ale malym iw porownianiu do malego fazera do fazer bije na glowe bandziora pod kazdym wzgledem, komfortem, dynamika, spalaniem, serwisem, za banditem przemawia tylko olejak, ale fazery tez sa wytrzymale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak kręcisz. Moment obrotowy pozwala na jazdę poniżej 3 tys obr i wtedy spalanie w mieście jest przyzwoite (ok 7-7,5l).

Na trasie kręcąc do 5 tyś obr spokojnie zamkniesz się w 6-6,5l/100km (jazda z pasażerem i kufrem).

Ale jak będziesz cały czas kręcił pod czerwone to i 10/100km wciągnie. Tyle tylko, że wchodząc na czerwone pole na 2-gim biegu masz 160km/h :biggrin: :buttrock:

 

W moim odczuciu jest to bardzo fajny motocykl do turystycznej jazdy we dwoje, jednak kiedy chcesz się pobawić na górskich winklach, zaskoczy cię bardzo pozytywnie :biggrin:

 

Weź pod uwagę również YAMAHĘ XJR 1300.

Edytowane przez tadeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yama xjr tez lubi wypic niestety, silniki powyzej litra to juz zaczynaja sporo pic paliwka niestety :icon_biggrin: , jeszcze cbf 1000 tez calkiem fajne moto, moze pomyslec o VFR 800, moto bardzo fajne troche wiecej plastikow i naprawde malo pali w miescie 5-6 w trasie jadac w miare normalnie 5 spali a zdarza sie ze mniej, kumpel moj ma i chwali rc 46 z 2000 roku

Edytowane przez cinekban87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wheelie na fazerze to z klamy? Bo jak tak, to dobrze, żeby się nie okazało, że przy przypadkowym przyspieszaniu będzie niekontrolowane wheelie :)

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yama xjr tez lubi wypic niestety, silniki powyzej litra to juz zaczynaja sporo pic paliwka niestety :icon_biggrin: , jeszcze cbf 1000 tez calkiem fajne moto, moze pomyslec o VFR 800, moto bardzo fajne troche wiecej plastikow i naprawde malo pali w miescie 5-6 w trasie jadac w miare normalnie 5 spali a zdarza sie ze mniej, kumpel moj ma i chwali rc 46 z 2000 roku

Moja Varadero pali piątkę na 100km mimo 15KM i 11Nm więc spalanie 10l/100km mając 150KM pod bakiem to jest niewiele, przynajmniej ja tak uważam

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tyle Ci plai jak jedziesz 90-100 pewie, bo mam przynajmniej dwoch znajomych co maja takie viadra i pala po 3 a nawet 2,5 sie zdarza, moj fazer pali 5,5 w miescie jezdzzac normalnie(czasem go przeciagne pod czerwone). Pisałes kryteria i tam jedno z ich bylo spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To średnie spalanie. Obliczałem na motostat.pl Osobiście nie jestem zadowolony. Jeżdżę po mieście, ale nie kręcę wysoko, max do 8 tys.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to coś nie teges, dokladnie nie pamietam ale Piecyk wspominal ze na lekcjch jazdy spala okolo 3,5-4, a 5 litro to duzo za duzo, moze regulacja wtrysku? filtr powietrza?

A co do litrow to w trasie potrafia 4,5 spokojnie jadac spalic, wystarczy nie krecic pow 6,a co lepsze gpz'ta palila mi minimalnie wiecej niz fazer, a jezdze w podobnym zakresie obrotow( ja tam nie lubie palowac sprzeta) w bandicie kolega napisal ze wytarczy krecic do 3 tysia, jakos nie moge sobie tego wyobrazic hehe

Edytowane przez cinekban87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam czytać dywagacje na temat spalania... Ten sam temat był przerabiany np. na forum samochodów terenowych, gdzie doszliśmy do następujących wniosków:

1) jeżeli pytasz o spalania maszyny, to zazwyczaj Cię na nią nie stać

2) moc kosztuje

3) przyjemność z jazdy jest proporcjonalna do mocy rozwijanej przez maszynę

4) zależnie od stylu jazdy seryjne Cinquecento może spalić tyle, co rajdowe Subaru Impreza

 

Na podstawie powyższych (jakże odkrywczych!) spostrzeżeń można zacząć szukać maszyny odpowiedniej dla siebie, myślę, że dotyczy to również motocykli :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wheelie na Kilofazerze oczywiście z gazu, od 4 tys obrotów ale o niekontrolowana gumę raczej ciężko bo motocykl jednak trochę waży.

Spalanie średnie 6-6,5l/100km ,przy spokojnej turystycznej jeździe potrafi zejść do 5 z groszami.

www.bikepics.com/members/zawisza

 

Simson S51 > MZ ETZ150 > Kawasaki GPZ500s > Honda CBR600 F4 > Yamaha FZS 1000 Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pytasz o spalania maszyny, to zazwyczaj Cię na nią nie stać

 

z tym sie nie zgodze, a wiem ze było tryliard tematów o spalaniu :notworthy:

:crossy:

Jak mówiłem, moto ba być dla kolegi. Kolejna sprawa to taka: Czy jeśli kumpel kupi moto bez ABS to może ten abs jakoś "dokupić" :icon_biggrin: ?

Edytowane przez Krempy

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...