Skocz do zawartości

nawigacja gps


Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się ją odblokować i zainstalować mapę całej europy ?

 

Właśnie szukam jakieś nawigacji i najlepiej żeby była tania, bo potrzebuje na ten sezon kasy na kilka gratów jak np: opony, grzane manetki, sakwy itd..

znalazłem coś takiego

 

http://allegro.pl/na...3059196434.html

 

Z wysyłka z Polski wyszło by około 190 zł, czy warto ?

ma ktoś może takie cudo ? Czy lepiej wybrać coś innego ?

 

 

 

,..generalnie to się trochę spóźniłeś przez jakiś czas gość na allegro oferował kilkanaście nawigacjo MedionGopal bez systemu , wodoszczelne , pyłoszczelne , piaskoszczelne z akumulatorem na 10 godzin pracy za jedyne 99 zł , zaryzykowałem i kupiłem koszt takiej samej z pełnym wyposażeniem ( pudełko instrukcja , dodatkowy akumulator, łapa na kierownicę )ta jedynie nie ma chipu Blututh a oryginał to 300 euro ...ale to już przeszłość.... jakakolwiek nawigacja z systemem CE5 lub CE6 się nada ,do tego Automapa na Polske i IGO8 na resztę świata i masz wszystko co trzeba w jednym pudełku .... testowałem rózne GPS i zdecydowanie IGO8 bije pod względem dokładnośc map inne kompilacje ...choc w krajach anglosaskich wole używać Garmina ( też sobie zamontujesz jako aplikacje Garmin XT) ale to tylko ze względu na wyszukiwanie miejsc po kodach pocztowych .... kto był ten wie o co kaman....

 

ps; IGO8 także ma taka możliwość

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem żeby kupić rozmiar 4,3 bo mam zamiar korzystać z niej też na wprawach rowerowych i wydawało mi się że im mniejszy ekran tym dłużej trzyma bateria.Czy dobrze myślę ?

 

Z kolei na moto im większy wyświetlacz tym chyba lepiej widać w słoneczny dzień, a baterią nie mam co się przejmować bo nawi będzie podpięta pod gniazdo zapalniczki.

 

Mówicie że z tańszych nawi to lepiej w Larka celować, to znalazłem takiego:

http://allegro.pl/la...3035160516.html

 

Bedzie OK, czy da się do niej wgrać mapę europy ?

Edytowane przez Pawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdej z wystarczającą ilością pamięci (slotem kart pamięci) wgrasz bezproblemowo. Robiłem już trzy nawigacje znajomym, AM wgrywałem, cała europa bezproblemowo, jedynie kwestia pamięci.

 

Co do zasilania na moto - dostęp do akumulatora będziesz miał chyba w każdym, więc zrób sobie kabelek z "krokodylkami" i gniazdem zapalary na końcu albo od razu usb - w każdym moto się podłączysz pod zasilanie w 5minut, zacisniesz krokodylki na klemach i gotowe.

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei na moto im większy wyświetlacz tym chyba lepiej widać w słoneczny dzień, a baterią nie mam co się przejmować bo nawi będzie podpięta pod gniazdo zapalniczki
No chyba to nie jest takie oczywiste, ciekaw jestem czy ta folia z aukcji coś tu daje, ale wątpię. Z niektórymi nawigacjami mam kłopot nawet w aucie w bardzo słoneczny dzień, a na moto jest jeszcze gorzej. Zgodzę się natomiast z tym, by olać baterię, bo dywagacje 3h czy 6h to pikuś, gdy jeździsz na moto. Na rowerze inna sprawa, ale tu mam dużo mniej doświadczenia i nie chcę się wymądrzać, bo nie korzystam.

 

 

Co do zasilania na moto - dostęp do akumulatora będziesz miał chyba w każdym, więc zrób sobie kabelek z "krokodylkami" i gniazdem zapalary na końcu albo od razu usb - w każdym moto się podłączysz pod zasilanie w 5minut, zacisniesz krokodylki na klemach i gotowe.
No właśnie teoretycznie jest łatwo, ale przykładowo w XJ mam problem z dostaniem się do akumulatora i mieszczą się tylko końcówki na śrubę. Krokodylki mogą zwyczajnie pospadać od wstrząsów, albo nawet zmieszczą się, ale powyginają lub spadną pod naciskiem siedzenia (mało miejsca!). Oczywiście nie wiem, jaka ingerencja w ten motocykl jest możliwa, ale dla własnej wygody zamocowałbym proste gniazdo 12V na stałe - w końcu nie trzeba wiercić dziur żeby to zamocować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie dobrałem sprzęt za 260 zł

 

http://allegro.pl/la...3071495173.html i do tego uchwyt rowerowo-motocyklowy taki http://allegro.pl/wo...3015470288.html

 

I już miałem zamawiać ale znalazłem nawigacje konkretnie do motocykla tylko o 100 zł więcej bo za 370zł

http://allegro.pl/la...3057821180.html

 

Co by było lepsze ten mój zestaw, czy ta nawi dedykowana do motocykla ?

Bo z tego co widzę to ta motocyklowa nie ma wyjścia mini-jack które było by mi potrzebne do podłączenia do interkoma.

Nie wiem też jak będzie z jej odblokowaniem, czy samemu ją odblokuje czy to trzeba oddać gdzieś do serwisu ?

Edytowane przez Pawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O odblokowywaniu wszystko przeczytasz na www.my-navia.pl, ja sobie poradziłęm na razie z trzema nawigacjami - żadna nie była moja i wcześniej nic takiego nie robiłem bo sam raczej nie piracę.

Edytowane przez Michał Mleczko

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nawi http://allegro.pl/lark-freebird-35at-3-5-larkmap-polska-na-rower-mot-i3057821180.html ,jest już fabrycznie odblokowana,więc nie ma problemu.Nie ma wyjścia słuchawkowego ale ma bluetooth.Sparować można każdy zestaw słuchawkowy pod warunkiem,że będzie stereo.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez mini-jacka i bluetootha osobiście nie widzę sensu... Ale moje doświadczenie z jazdy z nawigacją jest mniejsze niż żadne (kilkaset kilometrów z kilkudziesięciu tysięcy zrobionych puszką), więc... Resztę sam sobie dopowiedz :)

EDYCJA

Przypomniałem sobie, że raz przez tydzień nie wysiadałem z auta (8 tys. po Polsce :D) i wtedy faktycznie jeździłem z nawigacją, Beckera. Nieaktualna nawigacja, chociażby najdroższa, jest niewiele warta, to mi utkwiło w pamięci :)

Edytowane przez Michał Mleczko

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma bleutooth,mam taką i działa.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma bleutooth,mam taką i działa.

 

Musisz mieć jakąś inną wersje lub model..

Napisałem do sprzedawcy i ten egzemplarz nie ma

 

- an bluetooth'a

- ani transmitera FM

- ani gniazda na słuchawki MiniJack

 

Więc chyba lepiej wybrać pierwszy zestaw samochodowy z uchwytem na moto.

Będe przynajmniej słyszał komunikaty z nawigacji w interkomie..

Z drugiej strony ta motocyklowa ma ponoć lepszy wyświetlacz..

 

Może ktoś jeździ tu z Larkiem samochodowym i się wypowie jak z widocznością na takim ekraniku ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w tym sklepie http://allegro.pl/lark-freebird-35at-3-5-larkmap-polska-na-rower-mot-i3080600464.html za taką kasę[368zł].W niektórych opisach jest,że nie ma bluetooth'a,ale naprawdę ma i nie ma innych wersji.

 

Zresztą na tej aukcji jest napisane,że nie posiada bluetooth'a.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze N 97 chodzi bez internetu. Byc moze to staroc, dla mnie jest w zupelnosci wystarczajacy. N 95 z myszka GPS'u lapie duzo szybciej, tyle, z crack'owana wersja TomToma jest juz bardziej niz wiekowa i czasami nie znajduje nowej ulicy.

 

Polecilem Tom Toma Rider'a o ktorym wspomnial Acer.

 

:crossy:

 

W N8 tez ten sam cyrk - czasami pół minuty , czasami pół godziny zanim pozycje złapie , ale chodzi bez netu . Mapa czasami dziwnie wyznacza trase ale może to kwestia ustawień . Telefon zdycha po 4 godzinach z włączonym gps-em .Mapy - cały świat za darmo bez dopłat , zawsze coś ..

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w tym sklepie http://allegro.pl/la...3080600464.html za taką kasę[368zł].W niektórych opisach jest,że nie ma bluetooth'a,ale naprawdę ma i nie ma innych wersji.

 

Zresztą na tej aukcji jest napisane,że nie posiada bluetooth'a.

A ma tez normalny głośnik, jeśli tak to do jakiej przedmości coś na nim słychać ?

 

Pytam bo zamówiłęm iterkoma ale takiego na kabelkach bez bluetooth'a i szkoda ze ta nawigacja nie ma gniazda mini-jack, czy można coś na to zaradzić żeby słyszeć komunikaty z nawigacji z bluetooth'em w interkomie bez bluetooth'a ?

Edytowane przez Pawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny głośnik oczywiście że posiada,Poprzednio jeździłem z samochodowym Garminem,który nie posiadał gniazdka słuchawkowego,ale kolega elektronik takie mi zamontował.Niestety kabel przeszkadzał mi w podróży.Więc pewnie i w tym przypadku tak można zrobić.Problem będzie ze szczelnością .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...