Skocz do zawartości

Kupno dobrego kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli o Schubertha chodzi to ja pomykam od 2008r. w takim http://www.motogen.p...-2008,art8.html (S1 Pro), z perspekywy czasu mogę powiedzieć, że kask jest komfortowy, w miarę cichy, ale cudów nie ma (dodatkowo używam zatyczek do uszu - zwykłe 3M i wtedy robi się naprawdę ciiicho) po kilku sezonach nie widać oznak zużycia, szybkę łatwo się demontuje, środek (górną część wyściółki) można wyjąć i uprać, nie ma jakiś nieprzyjmnych doznań zapachowych mimo intensywnego używania (jeżdżę w kominiarce). Generalnie jest O.K. Przed zakupem rzeczywiście trzeba jakiś czas w nim pochodzić - chciałem kupić rozmiar L (po prostu mi pasował) ale sprzedawca upierał się, że odpowiedni będzie M, posłuchałem go i dobrze zrobiłem, kask z czasem lekko się dopasował i dziś leży jak należy. Blenda chroni w miarę dobrze przed słońcem i naprawdę się przydaje.

Minusem może być jedynie zbyt nisko poprowadzona górna krawędź szybki, przydałby się jeszcze chociaż 1cm pola widzenia ale dotyczy to tylko jazdy w bardziej sportowym stylu np. na torze gdzie trzeba się mocniej pochylić czy rozciągnąć na baku. Do jazdy turystycznej wszystko jest O.K.

Jeśli masz możliwość przymierzenia gdzieś Schubertha to go przymierz i zdecyduj sam co pasuje najlepiej (gwiazdkami, a właściwie ich brakiem w brytyjskim teście za bardzo bym się nie przejmował, Angole bywają ekscentryczni i często chcą być oryginalni, co nie zawsze jednak im wychodzi) :banghead:

 

Po kolejnych miesiącach użytkowania awarii uległa szyba, ułamał się taki mały kawałek plastiku co nie pozwalało unieść szyby maksymalnie do góry bo wypadała z prawego mocowania. Można było uchylić szybę tak na 70%. Konieczne było kupienie nowej, poza tym reszta O.K.

Edytowane przez Raciaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę wam polecić SHARK RACE R PRO posiadam ten kask od początku sezonu i jestem jak na razie z niego barrdzo zadowolony. Świetna widoczność (spore kąty widzenia) szybka chodzi dość sztywno i nie lata gdy jest otwarta, wyśmienita aerodynamika przy większych prędkościach i rewelacyjna wentylacja 5 gwiazdek Sharpa. Jedyny minus to że jest dość głośny i bez zatyczek tylko w krótkie trasy. Można w nim nosić okulary. Obecnie nie chce już żadnego innego. Kupiłem go za 1500 z ogonkiem. Gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mogę wam polecić SHARK RACE R PRO posiadam ten kask od początku sezonu i jestem jak na razie z niego barrdzo zadowolony. Świetna widoczność (spore kąty widzenia) szybka chodzi dość sztywno i nie lata gdy jest otwarta, wyśmienita aerodynamika przy większych prędkościach i rewelacyjna wentylacja 5 gwiazdek Sharpa. Jedyny minus to że jest dość głośny i bez zatyczek tylko w krótkie trasy. Można w nim nosić okulary. Obecnie nie chce już żadnego innego. Kupiłem go za 1500 z ogonkiem. Gorąco polecam.

Tez się przymierzam do Sharka na tor.

A czym się różni model Race R od Race R Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to ja podzielę się odczuciami z użytkowania Schubertha S2 .Wcześniej miałem Sharka S500. Kask po "ułożeniu" był wygodny ,łatwo się zdejmował.Mankamentem jak dla mnie był brak możliwości zamknięcia górnej wentylacji ,co w chłodniejsze dni kończyło się katarem no i przy większych prędkościach głowa latała. Jako że latam głównie turystycznie ważny jest dla mnie komfort,więc postanowiłem zainwestować.Wybór padł na S2.Jest dużo ciszej niż w Sharku ,teraz słyszę dźwięk silnika ,a nie tylko szum.Przy szybszej jeździe głowa już nie lata ,no i wentylacja w pełni regulowana.Wadą jest ciężkie zakładanie przez kołnierz na dole kasku.

Tak ogólnie to uważam że,jednak przed zakupem dobrze jest przymierzyć kilka modeli na żywo,aby mieć pewność czy to jest TEN. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzgledem rozmowy o Sharkach...zbierają jednak dobrą opinię od uzytkowników. Co do wykonania to miom zdaniem tylko wyższe modele.

W piątek udało mi się zakupić nowego Sharka Speed R za 600zł :biggrin: . Co do plusów i minusów okaże sie na wiosne!!!

W takim malowaniu:

http://stores.sportbiketrackgear.com/Detail.bok?no=15701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...