Skocz do zawartości

WSK 125 przerywa


ukasz164
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Platynki się nie zacinają, nie kopci. Dziś zmieniłem kondensator pochodził z 2 minuty dobrze i nadal przerywał.

 

Kondensatorki nowe to dziadostwo, mi zdechły 3 i nie kupowałem więcej. Być może masz uszkodzoną cewkę zapłonową jeśli zdychają Tobie kondensatory. W mojej z zapłonem też była jazda, przerywa i słaba iskra. Kondy wymieniałem, pochodzi chwile super potem znowu to samo...

Patent robiłem w swojej WSK i ogarze kumpla jak zarazie działa.

A mianowicie org. kondensator zastąpiłem kondensatorem ceramicznym(suchym) wysoko napięciowym liczyć trzeba od 250V w górę i pojemności ok 220nF(nieważne jak go podłączysz, nie ma biegunów+/-). Ja mam dużo większy i jest git od tamtej pory. Kondensator dostaniesz w elektronicznym bądź wyjmiesz z zepsutego TV/Monitora CRT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, choć ja u siebie go kilka razy ruszyłem i narazie działa. (ale ile ja tym jeżdżę w sumie...). Jeśli lata on na boki i nie siedzi pożądane zalany tymi tworzywami, to możliwe ze obwód cewki nie jest zamknięty. Kondensator ten powinien zbierać trochę większą ilość energii, dlatego trochę lepiej. Jak masz od kogo pożyczyć, bądź masz wolną inną cewkę zmień i sprawdź.

 

Sprawdź jeszcze regulacje gaźnika i zapłonu, jeśli się nie wkręca na wyższe obroty.

Edytowane przez Żurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przypominam Kolegom, że najpierw ustawiamy przerwę na przerywaczu, a dopiero potem wyprzedzenie zapłonu.

Lampka i suwmiarka będą pomocne :-)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...