Skocz do zawartości

Honda VFR 750F RC24 jak blokowana??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem i szukałem ale nic nie znalazłem. Potrzebuję pomocy a mianowicie kupiłem niedawno hondę vfr 89rok sprowadzoną ze szwajcarji i okazało się że jest to egzemplarz zblokowany do 30kW znaczy ma tylko 41KM. Poza tym wszystko w motocyklu gra. Bardzo proszę o podpowiedź gdzie i w jaki sposób moto może być zblokowane. Próbowałem w serwisie po numerze VIN ale jest to stary motocykl i nie mają go w bazie danych. Może ktoś się otarł o taki temat więc bardzo proszę o podpowiedzi i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zblokowana, tylko zablokowana - podobnie ale różnie, jak spać i sra*...

Nie mam nic przeciwko poprawnej polszczyźnie i poprawianiu kogoś, ale przy okazji mógłbyś spróbować mu pomóc, bo wiem, że mógłbyś, gdybyś chciał.

Mój profil bikepics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kroćce ssące, kryzy na gaźnikach albo inne zwężki w układzie paliwowym, blokada na module/modułach zapłonowych, ogranicznik przepustnicy itp, z czego najgorzej jakbyś miał blokade na module zapłonowym, bo musiałbyś kupić z wersji bez blokady

 

na wiele sposobów można ograniczyć moc :icon_biggrin:

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Tylko teraz nasuwa się pytanie czy w ogóle warto szukać sposobu na odblokowanie i czy w ogóle się da motocykl w 100% odblokować i jakie to mogą być koszty. Gdzie znaleźć mechanika który by się tego podjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukać zawsze warto, odwiedź kilku, dowiedz sie, który się tego podejmie, albo chociaż weźmie za zdiagnozowanie blokady - porównaj ceny... zima długa, masz sporo czasu :flesje:

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie. Znalazłem mechanika i co najlepsze po sąsiedzku który odblokował moją maszynę. Jak się okazało moto miał zamontowane w instalacji elektrycznej 2 czujniki. Jeden od prędkości obrotowej silnika a drugi na szybkościomierzu. Teraz honda lata jak należy i mam pewność że nigdy wcześniej nie była katowana więc mam prawdziwego cukiereczka :laugh: Wszystkim serdecznie dziękuje za rady i pomoc. Do zobaczenia na drodze :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chodzi przypadkiem o VFR 400 ? 750 RC 24 nie były nigdy blokowane a miały bodajże 105 koni - może jest jakaś pomyłka w dokumentach albo kupiłeś od kogoś. VFR400 wyglądał trochę inaczej od 750 - jak pokażesz nam fotki to ci powiemy więcej na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację z tym zamuleniem ale jak tylko zrobi się troszkę cieplej to zacznie się odmulanie :biggrin: i dorzucam kilka fotek.

 

Zanim zaczniesz ją "odmulać" nabyj drogą kupna baterię gaźników do wersji otwartej czyli europejskiej np. niemieckiej lub w wersji USA.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę tylko napisz mi jaśniej o co chodzi z tą baterią bo przed odblokowaniem kupiłem gaźniki z hondy pochodzącej z Francji ale mechanik ich nie założył ponieważ twierdzi że niczym się nie różnią od tych co były w moim moto a poza tym są w gorszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...