Skocz do zawartości

Projekt Cafe Racer


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tym jakże radosnym dla mnie dniu.

W piątek odebrałem silniczek. :)

Wszystko jest cacy, od panewki, przez pierścienie, łańcuchy, regenerację głowicy po najmniejszą śrubeczkę. Dekle się świecą a silnik wylądował w ramie. Powoli przystrajam motorek w resztę gratów. Aktualnie spędzam noc na doprowadzaniu do ładu elektryki. Jutro pewnie skończę. Zostało, jeszcze skrócić wydech, kupić przewód hamulcowy w oplocie.

 

Zastanawiam się nad zmianą pompy hamulcowej na jakąś wydajniejszą, nie wiem czy to może coś poprawić, jak sądzicie?

 

Gaźniki są teraz czyszczone by w odpowiednim czasie zostały zamontowane. Pracy jest już wyraźnie mniej, i wszystko idzie sprawnie gdyż wszystko było wcześniej przygotowane.

 

Poniżej załączam fotki, picowałem je jak mogłem, niestety jakość jest bardzo słaba z powodu kiepskich warunków i aparatu w telefonie.

 

MOŻE jeszcze się przejadę zanim spadnie śnieg.

 

 

zd1.jpg

zd2.jpg

zd6.jpg

zd4.jpg

zd3.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad hamulcami zawsze warto popracować. Pamiętaj tylko, żeby dobrać wydajność pompy hamulcowej do Twojego układu. Bo może się okazać, że lekkie dotknięcie klamki powodować będzie zbyt silne działanie.

Z innych rzeczy to jeszcze przemyśl przednią lampę i zegary. Może uda się znaleźć coś mniejszego?

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą pompy hamulcowej na jakąś wydajniejszą, nie wiem czy to może coś poprawić, jak sądzicie?

 

Zamiana na 12,13mm radialkę przyniesie jakiś efekt na takim lichym zacisku. Ale lepiej dopasować jakiś czterotłoczkowy zacisk z nowoczesnego moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana na 12,13mm radialkę przyniesie jakiś efekt na takim lichym zacisku. Ale lepiej dopasować jakiś czterotłoczkowy zacisk z nowoczesnego moto.

 

Oj nie jest to takie proste jak się wydaje, nie ma miejsca między szprychami a tarczą na taki czerotłoczkowy zacisk. Już to przerabiałem, to jest jak domino trzeba zgrać ze sobą, lagi z kołem, lagi z tarczą, tarczę z kołem, lagi z zaciskiem, zacisk z tarczą, itd. Zmienisz jedno, reszta się sypnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich śledzących temat.

Dawno się nie odzywałem, gdyż nie mam spektakularnych postępów.

Znów powstrzymuje mnie temat części, mianowicie czekam na zestawy naprawcze do gaźników.

Wydech otrzymał nową konstrukcję, elektryka jest ogarnięta.

Motocykl czeka tylko na gaźniki, gdy je założymy, będzie można odpalić po raz pierwszy, czym nie omieszkam się pochwalić i udokumentować.

Zostanie jeszcze dopracowanie kilku detali i motorek będzie skończony. Może w 1 "urodziny" projekt zostanie dokończony.

Póki co zachęcam do polubienia stronki CAFE RACER PROJEKT na facebooku. Znajdziecie tam zdjęcia z postępów a także trochę ciekawych zdjęć związanych z tematyką.

 

http://www.facebook.com/pages/Cafe-Racer-Projekt/211731128911649?ref=hl

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...