Skocz do zawartości

Duży motocykl turystyczny


Rekomendowane odpowiedzi

Mają 40k na turystyczny sprzęt może zamiast używanych wypasów warto rozważyć coś nowego z salonu. Osobiście przy takiej kwocie wolałbym nówkę CBF 1000. Osiągi i wyposażenie może nieco słabsze, ale znowu przecież nie aż tak bardzo. Za to wiesz co masz (jak jesteś daleko, daleko od domu to bezawaryjność jest bardzo ważna) a i tak na dłuższych odcinkach raczej ponad 200paki nie latasz.

 

No właśnie to mam na myśli. Tym bardziej, że na stronie Hondy jest niby info że dostępne są jeszcze nówki CBFy1000 z 2010 roku w cenie około 38.000PLN z tego co pamiętam. Ja osobiście wolałbym Triumpha GT niż CBF ale to już inna kwestia. Wydaje mi się jednak, że jeśli CBF z 2012 kosztuje około 45.000 a 2010 okołóo 38000 i na pewno można jeszcze coś negocjować to jest to jakaś okazja. Za kilka lat różnica w cenie tych dwóch roczników na pewno nie będzie wynosiła 7 tys PLN.

Nio i trzeba brać pod uwagę, że takie moto jest jednak bardziej uniwersalne niż duży ciężki turystyk .

 

Pozdrawiam

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz "SPORTOWEGO turystyka" (z naciskiem na sportowego) to mogę szczerze polecić FJR1300. Doskonały sprzet do polatania po okolicy (bez kufrów) jak i w dalsze wypady. Mocny elastyczny silnik, sporo miejsca na załadunek. Miałem w swojej "karierze" dwie sztuki i niestety ten motocykl mi nie leży w kwestii wygody (mam 181 cm wzrostu). Po około 200 km zaczyna boleć kark, po 400 cała górna część pleców. Jest to na pewno kwestia znalezienia sobie pozycji - niestety przez 5 lat smigania FJR ja tej pozycji nie znalazłem. Poza tą niedogodnością, to FJRa ma same plusy (jak na moje wymagania), jeżeli planujesz wyłącznie trasy asfaltowe :)

Edytowane przez mo3ul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

mam pytanie dla posiadaczy dużych turystyków, niekoniecznie marki Honda. Pod koniec sezonu planuję wymianę cruisera na coś większego. Mam 200 cm wzrostu, masa łącznie z plecakiem to ponad 200kg (bez bagażu).

 

Zastanawiam się co kupić ( w kwocie do 20 000zł ?). Myślełem na Hondą ST1100 Pan European, BMW 1200LT lub nawet GL1500.

 

 

Może macie jakieś inne propozycje? Chętnie przeczytam Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na st1100 będziesz miał mało miejsca na kolana

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na st1100 będziesz miał mało miejsca na kolana

Na FJR 1300 też. Dopiero model od 2007 ma regulowaną wysokość siedzenia kierowcy i mając 192 cm zmieściłem się z kolanami.

Przy takim gabarycie proponuję popatrzeć na turystyczne enduro. Rozumiem że wymiana cruisera na większego cruisera w wersji turystycznej raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie dla posiadaczy dużych turystyków, niekoniecznie marki Honda. Pod koniec sezonu planuję wymianę cruisera na coś większego. Mam 200 cm wzrostu, masa łącznie z plecakiem to ponad 200kg (bez bagażu).

 

Zastanawiam się co kupić ( w kwocie do 20 000zł ?). Myślełem na Hondą ST1100 Pan European, BMW 1200LT lub nawet GL1500.

 

 

Może macie jakieś inne propozycje? Chętnie przeczytam Wasze opinie.

 

Przy tej kasie to jak szukasz 1200LT to nie ST1100, a 1300. Z LTka pownieneś być zadowolony, tylko zależy czego oczekujesz od moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...