Skocz do zawartości

czyszczenie kolektorów z nierdzewki


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawory to i bez wydechu da się ustawić, chodzi o to że jak jest nieszczelny wydech zwłaszcza przy okolicach głowicy to lubi sobie postrzelać przy redukcji a to sprzyja wypalaniu się gniazd zaworowych. Problemy mogą być ze składem mieszanki, jeśli nie uda ci się poskładać tego szczelnie to może być potrzebna ingerencja w skład mieszanki.

Ps. też kiedyś wpadłem na pomysł szorowania i malowania kolektorów ale po 10 min. skrobania odpuściłem sobie i owinąłem bandażem termoizolacyjnym.

Edytowane przez Techdx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ten bandaż, wygląda to jakoś?
Da radę to zrobić bez odkręcania kolektorów?

Edit:

Tak jak widzę na allegro to 10m bandażu kosztuje ~70zł, a 400ml farby jakieś 15, więc różnica znacząca, podejrzewam, że jedna rolka bandażu nie wystarczy na owinięcie kolektorów

Edytowane przez Delfin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli masz tego gs bez owiewek to myślę że bez problemu sobie poradzisz. Co do wyglądu to bardzo ładnie się prezentuje ja np. mam złoty bo najbliżej mu do ori koloru kolektorów ale są białe,czarne,szare i nawet są lakiery do nich to możesz mieć jaki chcesz. Tak jak Limo piszę jak korozja jest mocna to nie ściągaj ich. Na taki wydech potrzebne będzie około 12m. trochę to kosztuje ale nadrabia wyglądem jak jeszcze zaimpregnujesz specjalnym lakierem to nie będzie ich dalej ruda chrupać. Jutro mogę podrzucić fotki swojego wydechu po roku jazdy w przeważnie deszczowych warunkach.

Tu masz taki mini poradnik jak się owija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...