Skocz do zawartości

zadzwoniłem jeszcze do link 4. Tam zamiast 131zl zaproponowano mi 91


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Niedawno pisałem o oc. Jako ze mam dwa motocykle, jakieś miesiąc temu dostałem z pzu list i rachuneczek do opłaty 130zł bez NW, dla gdańska 60%znizki( z reguły jak motocykl zarejestrowany w miesicie więcej się płaci, niż poza). Zacząłem szukać tańszego ubezpieczyciela. Nie było, Faktycznie PZU wciąż pozostawało najtańsze dla motocykli. Ale zadzwoniłem jeszcze do link 4. Tam zamiast 131zl zaproponowano mi 91!:) co oczywiście z radością zaakceptowałem. Powiedziano mi również że gdy będę opłacał drugi pojazd, to jest motor, dostane 50zł zniżki, a wiec za drugi zapłaciłbym 41zł!!! jakże z tego nie skorzystać? OC na drugi motor mam w marcu, Ale można kupić wcześniej OC, nie trzeba czekać do końca poprzedniego. Od nowego roku zapowiadają podwyżki, wiec kupiłem drugie oc teraz. Rzeczywistość jak zawsze okazała sie troche inna nie zapłaciłem za drugie 41zł, tylko 71, zniżka była mniejsza gdyż oc było bez NW i innych cudów. ALe reasumując, w PZU, musiałbym zapłacić za dwa motocykle, minimum 262zł, i to minimum bo nie dodaje zapowiadanej noworocznej podwyżki. Tutaj zza to samo zapłaciłem 162zł, stówka zostaje w kieszeni. tak wiec jest konkurent dla PZU.

 

I dobrze bo ostatnimi czasy pzu trochę wariowało z tymi podwyżkami...

pozdrawiam:)

 

 

p.s. tylko oczywiscie jak pani w linku pyta, to "motocykl uzytkowany tylko przezemnie, jeżdze sporadycznie, max 5000km rocznie albo mniej" nie wiem jakie to ma znaczenie w cenie ale tak mówiłem;)

Edytowane przez szary_wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubin, żadnych kombinacji nie robię. Ubezpieczam u nich już chyba koło 10 lat, w 2003r. miałem kolizję ze swojej winy a drugi raz koleżanka na moim sprzęcie też miała kolizję. Sam się dziwię czemu tak mało płacę.

 

Niesamowite. są dwa wnioski... albo mnie w 4litery ładują bez margaryny... albo o Tobie zapomnieli;) tak czy inaczej lepiej się im nie przypominaj. to by wychodziło że kwota podstawowa dla ciebie czyli 100% jest 50zł... bo 80% kwoty płacisz. u mnie 100% to prawie 330zł... masakryczna różnica... możesz jeszcze podać mi dane motocykla? zadzwonię do pzu zapytać się skąd taka różnica. oczywiście ani słowa personalnie o tobie nie wspomnę, Ja i tak już podpisałem w linku wiec czysto teoretycznie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawasaki er6f rok 2006 od 4 lat ubezpieczany w pzu. Być może dużo zależy od modelu lub też komuś się pomyliło i liczy jak za motorower.

Dopłacam jeszcze 99zł na NW.

Za fajera płaciłem gdzieś koło 150zł razem z NW ale już dokładnie nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłacałem w PZU OC na różne motocykle (wszystkie zniżki tj. 60%) i jeszcze nigdy nie zapłaciłem więcej niż 70zł.

 

Z tego co się orientuje to niema znaczenia jaki motocykl, ani w jakim mieście opłacany.

Edytowane przez BruusZX6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to niema znaczenia jaki motocykl, ani w jakim mieście opłacany.

Ma to znaczenie zasadnicze, co więcej dwaj agenci tego samego ubezpieczyciela w tym samym mieście mogą zaproponować różne ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak może nie mieć znaczenia skoro są takie różnice??? ja też kiedyś płaciłem 70zł, ale potem było 100 a teraz jest 130. jak mówiłem babce że to strasznie drogo i chyba podziękuje, to powiedziała mi że ona to w komp wrzuca i tyle wychodzi, jak coś chciała mnie umawiać z jakimś kolesiem żeby negocjować, ale gdy spytałem ile obniży, w sensie czy jest szansa że zejdzie poniżej 100, odpowiedziała że nie ma takiej opcji. Jak oni to naliczają że jednemu wychodzi 50zł a drugiemu 300 nie mam pojęcia. Dodam że mam dwa motocykle jeden 800cm, drugi 535, i wszędzie taka sama stawka. Wiec od pojemności nie zależy, chyba że łapie się w jeden przedział.

 

W PZU tak było że gdy zbliżał się okres opłaty OC dostawałem blankiet pocztą, prosto z oddziału PZU, także omijało to chyba agentów.

 

Hm ciekawi mnie jedna rzecz. Skoro jest tak że gdy zapomnimy wypowiedzieć umowy z ubezpieczycielem, automatycznie umowa jest przedłużana na kolejny rok. (trzeba o tym pamiętać gdy zmieniamy ubezpieczyciela). Czyli to jest fakt, nawet gdy nie opłacimy na czas ubezpieczenia, ubezpieczyciel i tak nas ubezpiecza, czyli przedłuża z nami obowiązującą umowę OC, (i będzie od nas egzekwował opłacenie składek) To czy przy takim ubezpieczeniu na nowy rok z automatu, bez naszego podpisu (opierając się tylko na braku chęci zerwania umowy) ma prawo zmieniać warunki ubezpieczenia, to jest żądać od nas większej kwoty za ubezpieczenie niż rok temu, czy też musi trzymać się ustaleń z poprzedniej podpisanej przez nas umowy. Czy może są jakieś uregulowania prawne. Bo jak dla mnie nie może zmienić obowiązującej nas umowy, i powinien ubezpieczyć nas na poprzednich warunkach. ALBO! przedstawić nam nową umowę ubezpieczenia którą zaakceptujemy, na zasadzie aneksu do poprzedniej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link4 - to dno - uwierz mi nie chciałbyś mieć z nimi do czynienie w kwestii odszkodowanie z OC sprawcy.

Ja płacę w Compensa - jakieś 130 zł z NW od sztuki.

pzdr

 

Odszkodowanie z OC sprawcy? No tak, ale to już wtedy nie jego problem tylko Twój. A sam wybierając link4 narażasz na potencjalnego poszkodowanego przez Ciebie na niemiłą drogę :)

 

Panowie, ja płacę samo OC za motocykl w PZU z 30% zniżek 40 zł. Mogę skserować polisę na dowód:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...