Skocz do zawartości

Jak rozłączyć głowicę z cylindrem?


żółf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i znowu mam problem

 

LC4 640 ADV r. 2002

 

Nie mogę ściągnąć głowicy z cylindra. Odkręciłem wszystkie 4 szpilki w głowicy (10mm) 2 nakrętki pod cylindrem, 2 śruby 6mm.

 

Głowica nie chce zejść, nie pomogło podgrzewanie opalarką i perswazja drewnianym kołkiem przy pomocy młotka.

 

Na szczęście w lc4 można ściągnąć cylinder bez ściągania głowicy, zdjąłem, podgrzałem zestaw, dotoczyłem kołem na fi tłoka, i próbowałem wypchnąć ściągając śrubami w otworach na szpilki mocujące cylinder do karteru. Skutków brak, głowica siedzi jak monolit.

 

Czy są jakieś pomysły? Może w czymś moczyć, (baniak wd40:)

 

Ostatecznie zfrezuje ten cholerny cylinder :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały podzespół w wanienkę z olejem zanurzyć dokładnie i na kuchenkę?

Ino nie w domu, bo Cię wyeksmitują :-)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

nie ma cudow!musi zejść!niewykluczone ze przeoczyles jakas ..naktetke,srubke tulejke.Te patenty z "gotowaniem" sa bez sensu,natomiast patent z drewnianym kołkiem juz lepiej mi sie podobał,pod warunkiem ze kolek bedzie prawie tej samej srednicy co cylinder i koncowke "wyprofilowana" do komory spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak próbowałem na kuchence elektrycznej i opalarką, chyba czas na palnik gazowy:)

Grzanie cylindra lub głowicy powinno pomóc, tylko musisz przemyśleć którą część podgrzewać. Jeśli w głowicy jest podtoczenie w które wchodzi cylinder, to należy grzać wyłącznie głowicę. Grzanie musi spowodować powiększenie luzu między częściami. Osobiście jednak myślę, że musiałeś przeoczyć jakieś nakrętki lub śruby, bo w życiu nie spotkałem się z sytuacją, by nie dało się rozłączyć cylindra z głowicą. No ale może jednak życie jest bogatsze w przypadki niż moja wyobraźnia pozwala je wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...