Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

Za max 5500 ciężko będzie znaleźć "igłę". Najlepiej zrobić przegląd w serwisie, i dopiero podjąć decyzję. Jeśli nie ma takiej możliwości pozostaje tylko zaufana osoba, która jeździ lub przynajmiej jeździła xj.

Motocykl ciężko "zamordować", ale można trafić taką prawie zamordowaną, sprowadzoną z dużym przebiegiem i skręconym licznikiem. Ktoś wcześniej wspominał o wachaczu. Widziałem spawany wahacz, spawana była jego cząść do zamocowania amortyzatora. Czyli coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udalo kupic starsza xjte ze zdrowym silnikiem, napedem, oponami, hamulcami (tylko krocce ssace nalezalo wymienic) ale lakier jest sfatygowany niestety. Wiele osob powie ze przy tym wieku motocykla nie nalezy patrzec na wyglad tylko stan techniczny. Z doswiadczenia wiem ze pozniej wyglad przeszkadza ale jestem i tak zadowolony.

 

Za 5500 szukalbym starszej xjty o ile ci sie podoba bo np mi bardziej niz divesrion :notworthy: W tej cenie znajdziesz zadbany egzemplarz silnikowo i wygladem. Kasy moze jeszcze zostac na ewentualne regulacje i wymiane plynow bo niewiadomo kiedy poprzedni wlasciciel je robil jesli nie potrafi tego udowodnic.

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A teraz z innej beczki. Macie moze jakies luzy na monocrossie?? Mozna to sprawdzic na centralnej stopce podciagajac do gory lekko kolo. Ja mam lekki luz ktory przeklada sie na dosc spory skok w miejscu osi kola. Bedzie cos ok 0,8-1cm. Dziwne jest to ze nie przeklada sie to na jakies niemile wraznie podczas jazdy i motocykl prowadzi sie dobrze i pewnie.

 

Luz jest na 100% na tulejce 24.

http://img157.imageshack.us/my.php?image=pdr37ep3.jpg

 

Pytam bo moze taki luz jest dopuszczalny.

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że ja również mam taki luz. Będzie ok 1 cm albo więcej. Ciekawe, czy wymiana tej jest kłopotliwa i czy to na pewno jaj wina.

 

A co do pługa, o którym pack84 napisał w innym temacie, to jest to oryginał. Ale dosłownie rozlatuje się na kawałki od wibracji silnika. Ja swój od wewnątrz kleiłem i wzmacniałem na całej powierzchni jakąś żywicą czy czymś podobnym ale już widać pęknięcia.

Myśle że taki pług można dostać, tylko trzeba by poszykać na jakichś giełdach czy innych bazarach.

Edytowane przez lysy600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem własnie - widać ze oryginal:)

a co do wibracji to ten typ tak ma :) u mnie peklo mocowanie czachy do stelaza po prawej stronie. skleiłem poxipolem i o dziwo trzyma bardzo mocno.

a co do pluga to zastanawiam sie o tym aby go wykonać domowym sposobem z blachy, albo ocynkowanej takiej nie za grubej albo jeszcze lepiej z blachy aluminiowej(lepsze wlasciwosci obróbki) o dobrych własciwosciach giecia. co ciakwe taki plug bylby duzo wytrzymalszy niż tworzywo i nie pekałby, co najwyzej giął sie podczas uderzenia. nie wiem jak z ciezarem ale mysle ze waga bylaby podobna. kiedys pomysle nad takim patentem. motocykl duzo ladniej wyglada z plugiem wg mnie. plusem jest tez to ze mozna wykonać wlasny wzór taki plug. co sadzicie o takim pomyśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że ja również mam taki luz. Będzie ok 1 cm albo więcej. Ciekawe, czy wymiana tej jest kłopotliwa i czy to na pewno jej wina.

 

Wymiana nie jest klopotniwa bo wystarczy odkrecic jedna srube, wyjac szpilke. Watpie zeby dalo sie to dokupic. Ja mam w zamysle najwyzej wytoczyc takie tulejki.

 

Kurcze po co ja dotykalem to kolo :) tak zylbym w nieswiadomosci niczym sie nie przejmujac bo podczas jazdy w zakretach tyl nie plywa itp. No a teraz moim zwyczajem bede musial skasowac ten luz bo mi spokoju to nie da.

 

 

Plug mozna kupic w http://www.plastbike.pl/ za 150zl o ile mnie pamiec nie myli. Jest przygotowany do pomalowania.

 

Wykonac taki samemu z blachy bedzie ciezko :clap: No chyba ze ktos ma zdolnosci metaloplastyczne i duzo czasu.

 

EDIT: Dostalem maila z yamahy i takie tulejki do zawieszenia mozna kupic. Zarowno te przy mocowaniu do ramy jak i przy amortyzatorze. Te pierwsze to 70zl szt a drugie 112zl :clap:

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezle sobie licza, wg mnie moznaby chyba dorobić w zakladzie tokarskim jesli takie ceny sa oryginałow.bekriss moja mam pracuje w biurze zakladu gdzie produkuja czesci do czołgów:P zapytam czy ma moze jakies dojscia do fabryczki na lewo a wiem ze oni maja mnostwo mozliwosci i sprzetu. mysle ze na jakosci duzo sie nie straci, zawsze mozna sprawdzac ten luz i gdyby cos bylo nie tak to mozna sie pokusic o oryginał. pewnie cena dorabianych bylaby nieduza bo przeciez nie sa to skomplikowane formy. dam znać jak cos bede wiedział.

co do owiewki to owszem kupiona jest ok ale jakby taka ryflowana blache aluminiowa na plug wystrugać to bylby niezly tjuning i jaka satysfakcja:) oczywiscie bez przesady, skrzydla mnie sie nie podobaja w moto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle nad tokarka. Dojscie mam do tokarek na uczelni. Problem jest z doborem materialu. Moge wybrac najczesciej stosowany tylko skad ja wytrzasne taki pret?? Jesli wybiore zbyt dobra stal to nie tulejka bedzie sie zuzywac a elment zawieszenia.

 

Samo wytoczenie tych tulejek to nic trudnego.

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dorabiał kiedyś takie tulejki, tylko nie pamiętam z jakiego materiału, może brąz :)

A nie mam z gościem kontaktu bo wyjechał do Norwegii.

 

A co do cen, to w yamasze tak jest. Pytałem ostatnio o kryćce: w yamasze ok. 200 za szt., w larssonie ok. 300 za kpl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bekriss wez poszukaj np jakiejs firmy handlujacej metalem - np centrostal. w internecie sobie dobierz mniej wiecej twardosc stali , sa sklepy gdzie jest taki wybór. ja szukałem ostatnio w/w blachy alu i jest multum rodzajow blach w zaleznosci od sztywnosci,twarosci mozliwosci giecia. u siebie w krakowie znalazlem cos takiego za pierwszym razem : http://www.metal.krakow.pl/asortyment.htm albo katalog: http://katalog.onet.pl/609,artykuly-metalowe,k.html . mysle ze jak bedziesz zdecydowany mocno to na pewno cos znajdziesz dla siebie.

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...