Skocz do zawartości

Problem z wyjęciem środka od ciężarków kierownicy


Tobik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Joł ludzie!

Mam problem, kupiłem moto a ciężarków od kiery nie było. Obczaiłem sprawę i z jednej strony kiery wszystko gra, bo jest te mocowanie w środku, natomiast z drugiej strony te mocowanie jest rozpierdzielone. Tzn. jest ono, ale widocznie cięzarek kiedyś dostał strzała coś tam się zgięło i potem ktoś tam coś nawiercał chyba i generalnie jest to jedna wielka kupa, nie da rady nic z tym zrobić tak to ktoś zniszczył. Teraz pytanie jak wyjąć ten środek oraz gdzie kupić nowy i jak go wmontować? Widziałem już w katalogu oryginalne końcówki kierownicy,ale środków nie ma. Może wmontować jakiś akcesoryjny ciężarek, ale kurcze za chiny nie wiem jak wyjąć ten środek teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Do Hondy mają w Larssonie z wkładami dedykowanymi, więc to nie problem, za 40 zł możesz kupić po prostu cały komplet, a użyć tylko wkładu.

Natomiast gorzej z wyjęciem resztek, pewnie się skantowały i będzie problem. Musiałbyś to nagwintować, wkręcić śrubę i próbować wyrwać. Jeśli nie da rady - zawieźć całą kierownicę do ślusarza/tokarza, żeby to wytoczył ze środka.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, w serwisówce dojrzałem, jeśli dobrze patrze, że jest taka dziurka jakaś i ten dzyndzel się poluzowuje, który trzyma ten środek. Tylko to trzeba rollgaz ściągnąć zdaje się, czy ni? Dominik mógłbyś wykazać ten towar gdzie to po tym sklepie Larssona znaleźć? Bo nie mogę kurczę doszukać się tego kompleti

Edytowane przez Tobik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, w serwisówce dojrzałem, jeśli dobrze patrze, że jest taka dziurka jakaś i ten dzyndzel się poluzowuje, który trzyma ten środek.

Tak właśnie jest. Są dwie dziurki a ta blokada to jest taki pierścień z dwoma jakby haczykami, które wpadają w te dziurki, i nijak tego nie wyjmiesz jeśli ich nie wciśniesz do środka, a do tego trzeba zdjąć rollgaz. Skoro poradziłeś sobie z jedną stroną to powinieneś wiedzieć jak to wygląda.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za info, ale za kija nie mogę znaleźć tych środków do montażu. Jak wywalę te środki to wtedy mogę zamontować jakieś akcesoryjne ciężarki? Tylko jaka średnica?

 

zapewne 22mm. polecam markowe Lucasa. koszt koło stufki. Są razem z elementem mocującym. Jak w stukasz w grafice google :"MCL217-SA" zobaczysz jak stroją.

 

a z tego co pamietam to w hondzie element mocujący to gwint zalany gumą, jak nie możesz wyciągnąć to wepchnij do środka żeby dało się zamontować nowe. Bedzie do tego potrzeby kawałek pręta który popchnie stary element i młotek, który popchnie pręt:)

Edytowane przez doomi

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...