Skocz do zawartości

Megane CC


hunter6514
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie, byl lub jest ktos uzytkownikiem tego auta? chodzi o megane II CC rocznik od 2003, teraz posiadam megane II 1.9dci hatchback, i wbrew opinia o awaryjnosci tego auta zawiodla mnie tylko raz a silnik jest poprostu rewelacyjny!! dynamiczny, oszczedny, elastyczny. I teraz moja Megi chcialbym zmienic na Megane II CC 2.0T i chcialbym wiedziec jaks sie sprawuje ten silnik i czy machanizm otwierania dachu jest podatny na awarie, sprawa drugorzedna jest miejsce z tylu ;]

Edytowane przez hunter6514
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem lagune 2.0T 204KM, to ten sam silnik, tylko zdławiony. Żadnych awarii nie było, zdarzało mi się go ostro pokatować, aż komputer krzyczał, że hamulce przegrzane ;) dbaj o turbo, nie katuj na zimno a odpłaci się bezawaryjnością. Domyślam się, że te 168KM w megance daje podobne osiągi jak 204KM w mojej lagunie, więc pod tym względem naprawdę warto - żaden inny silnik nie miał tak fajnej charakterystyki. Spalanie w mieście ok. 11l/100km, w trasie ok. 8l. Oczywiście przy katowaniu potrafił pokazać średnią nawet i 22 - 23l na jednym tankowaniu. W megance wypije troszkę mniej. Lagune przejął miłośnik renault, założył do niej gaz :icon_eek: i dalej jeździ bezawaryjnie, często się z nim widzę. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIezłośliwie ale kolejny temat bez odpowiedzi. Znajdą się tacy co mieli i było dobrze i tacy co mieli i narzekają i tacy co to naprawiają...i narzekają.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy machanizm otwierania dachu jest podatny na awarie

Kurcze, tak się składa, że pracuję dla Renówy od ponad 10 lat i akurat drobnych usterek dotyczących składanego dachu było sporo, ale drobnych - większość z nich została poprawiona (w sumie drobne akcje serwisowe wykonywane przy okazji przeglądów albo wprowadzanie ulepszonych elementów podczas produkcji fabrycznej). Generalnie problemy dotyczyły szczelności i mechanizmu ryglowania dachu (tam są czujniki położenia zamkniętego, otwartego itd.). Ale ogólnie nic strasznego, o ile mi wiadomo, się nie działo, więc nie ma się czym martwić.

 

Teraz kupię Hondę albo BMW.

W sumie nieźle, że do tego doszedłeś po kilku, jak piszesz, kupionych i sprzedanych tuż przed końcem gwarancji Renówek. Lepiej późno, niż wcale :banghead:

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogaty nie buja się Renówką :) Ale coś w tym jest, że jeżeli się turlasz rześkim motocyklem (a Yuby chyba same takie posiada), to żaden samochód już nie jest taki fajny, jak się kiedyś wydawał. Nawet Honda Vti wydaje się cokolwiek cherlawa w przyspieszeniu :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogaty nie buja się Renówką :) Ale coś w tym jest, że jeżeli się turlasz rześkim motocyklem (a Yuby chyba same takie posiada), to żaden samochód już nie jest taki fajny, jak się kiedyś wydawał. Nawet Honda Vti wydaje się cokolwiek cherlawa w przyspieszeniu :icon_mrgreen:

 

Pierwszy raz słyszę o Honda Vti....VTEC owszem ale nie Vti. :icon_mrgreen:

A ogólnie znam wiele aut seryjnych, które lepiej idą niż 2,2 VTEC bo ciągną od samego dołu.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę o Honda Vti....VTEC owszem ale nie Vti. :icon_mrgreen:

A ogólnie znam wiele aut seryjnych, które lepiej idą niż 2,2 VTEC bo ciągną od samego dołu.

Monter-musisz sie douczyc!

VTEC to system sterowania czasem otwarcia zaworów.

A VTI to najmocniejsza wersja silnikowa Civica.Na początku był to 1,6 160 KM a potem 1,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...