Skocz do zawartości

e39 vs e46 touring


Tuzmen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tuzmen, troche sie nie zrozumielismy, pisalem o wspolczesnych w miare autach, czyli okolo 2010r :)

Niestety na tych oznaczeniach modeli BMW sie specjalnie nie wyznaje, wiec napisalem ci o swoich wrazeniach z samochodow jakie znam czy ktorymi jezdzilem.

Tu sie zgadzam ze stare 328 nie jest zadna rakieta, nowe ma 230 KM przy wadze poltorej tony, wiec juz troche sie odpycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ojciec ma e39 tourning 525d , czyli kopciucha :) - spalanie w trasie 7 , mozna zejsc na 6 ale przy dewockiej jezdzie :) , mocy ma pod dostatkiem , awarii bylo kilka drobnych ,jakas nieszczelnosc przy pompowtyskach i ropa sie lala po silniku , pompka paliwa w baku kaput ( ponoc czesta awaria) ,pzoatym mega wygodne i pieknie , naprawde pieknie wykonczenie tapicerki , skora i rozne elektryczne bajery :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj też e34 touring, i muszę zmienić krąg poszukiwań do e34 i e39. Jednak trójka będzie za mała.

 

A poprzedni model 3, nie taki ładny w środku, ale jazda jest bardzo komfortowa. No i ten surowy design, podwójne reflektory, jak w mojej starej e30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co mogę napisać.... Miałem e46 318i, jeżdziłem później e36 Touring 316i LPG a później zgłupiałem i mam już ponad rok e39 540iA LPG :buttrock: . Moim zdaniem zaczynając od mojej e39 - to jest limuzyna, służy mi do nawijania kilometrów ( w tamtym roku zrobiłem 45 tyś.km ). Automat, silnik :bigrazz: zawiecha od M5 ( BO TAKA JEST FABRYCZNIE W v8 ) bardzo umila drogę. Polecam przejażdźkę, wtedy możemy porozmawiać o odczuciach. E36 jeździło mi się fajnie, szczególnie w zimie mogłem jak po**bany latać bokami. Największy minus to był silnik, ładnie chodził mimo ponad 300tyś. km na budziku ale to za mało do E36. E46 za to mi prowadziła się najlepiej, najbardziej też mi się podoba do tej pory. Jej wadą podobnie jak w E36 był za mały silnik. Moim zdaniem najmniejsza benzyna w E36 i E46 to 2 litry. Jak będę zmieniał BMW to na E46 po lifcie 330i w sedanie na oryginalnych 17 BMW. Tyle w temacie BMW....

 

A to dobre, wieź napisz co potrafi taka 320?

Poprawiłeś mi humor.

 

 

Nie potrzeba dużego silnika tylko dobrego kierownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę napisać.... Miałem e46 318i, jeżdziłem później e36 Touring 316i LPG a później zgłupiałem i mam już ponad rok e39 540iA LPG :buttrock: . Moim zdaniem zaczynając od mojej e39 - to jest limuzyna, służy mi do nawijania kilometrów ( w tamtym roku zrobiłem 45 tyś.km ). Automat, silnik :bigrazz: zawiecha od M5 ( BO TAKA JEST FABRYCZNIE W v8 ) bardzo umila drogę. Polecam przejażdźkę, wtedy możemy porozmawiać o odczuciach. E36 jeździło mi się fajnie, szczególnie w zimie mogłem jak po**bany latać bokami. Największy minus to był silnik, ładnie chodził mimo ponad 300tyś. km na budziku ale to za mało do E36. E46 za to mi prowadziła się najlepiej, najbardziej też mi się podoba do tej pory. Jej wadą podobnie jak w E36 był za mały silnik. Moim zdaniem najmniejsza benzyna w E36 i E46 to 2 litry. Jak będę zmieniał BMW to na E46 po lifcie 330i w sedanie na oryginalnych 17 BMW. Tyle w temacie BMW....

 

 

 

 

Nie potrzeba dużego silnika tylko dobrego kierownika :)

Od kiedy w e39 v8 jest zawiecha od M5 chyba chciałes napisac M-technic,a to nie to samo :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj też e34 touring, i muszę zmienić krąg poszukiwań do e34 i e39. Jednak trójka będzie za mała.

 

A poprzedni model 3, nie taki ładny w środku, ale jazda jest bardzo komfortowa. No i ten surowy design, podwójne reflektory, jak w mojej starej e30

zależy czego oczekujesz i ile masz gotówki na zakup samochodu. e34 to dosyć stara konstrukcja...proponuje wziąć mniejszą 3er albo 5er e39, które są konstrukcyjnie nowsze...Chyba, że rzeczywiście masz tyle do przewozu to zostaje ...e39 ;) Polecam to autko - jak dla mnie bajka w prowadzeniu (po przesiadce z e36), spalaniu i mocy (525d vs 1.8is), jeśli szukasz diesla to unikaj silników 2.5 tds, miały sporo problemów, znacznie lepszym wyborem jest 2.5 (ojciec ma taki, jest OK), albo 3.0 (bajka ):). Jeśli chodzi o benzynę to 2.3 2.5 2.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG pozwala mieć tańszy nawet od diesela pojazd z dźwiękiem i charakterystyka benzyny

A co do wujka to może i ma reduktor za słaby a może na po prostu taką funkcje - niektóre instalacje mają opcje przy dużych obciążeniach i obrotach dotrysku paliwa - rożnie to nazywają np jako tryb autostradowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...