Skocz do zawartości

Uślizg przodu podczas hamowania


piórko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

;) no spoko, a ja lecialem swiatlo sie zmienilo ja na hebel i przelecialem na czerwonym bo ABS zaczal "pyrkac"... honda ma dobry ale innych bym nie probowal.

Może dlatego, że hebel trzeba wciskać progresywnie, a nie od razu pełną garścią, żeby koło zablokować.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez progresywnie znaczy wlasnie pelna garscia... ;) z reszta bez znaczenia, powiedzialem swoja opinie i juz... ;)

chcecie latac z ABSem latajcie, chcecie bez latajcie bez, przecie mnie to nic nie obchodzi... ;)

 

niech se kazdy lata jak se kurde chce... ;P

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez progresywnie znaczy wlasnie pelna garscia...

 

No chyba raczej niekoniecznie...

 

Oczywiście progresywnie może być jednym palcem, dwoma jak również całą garścią. Jednak "cała garść" kojarzy się z użyciem hamulca "zero jedynkowo" tj. od razu, w pierwszej fazie hamowania - maksymalnie.

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że hebel trzeba wciskać progresywnie, a nie od razu pełną garścią, żeby koło zablokować.

 

Niema znaczenia, w wiekszosci przypadkow gdy zachodzi potrzeba hamowania awaryjnego i tak dochodzi o blokady i z regoly kierujacy wciska digitalnie.

 

;) no spoko, a ja lecialem swiatlo sie zmienilo ja na hebel i przelecialem na czerwonym bo ABS zaczal "pyrkac"... honda ma dobry ale innych bym nie probowal.

 

Az dziw, ze niestety w tescie nie wygral :icon_mrgreen: Rozumiem, ze gdybys nie mial ABS'u to zdazylbys wyhamowac :icon_mrgreen:

 

Analizujac sytuacje absolutnie nie ogarniales sytuacji :icon_mrgreen:

 

bez sensu pytanie...

 

Bez sensu to Ty niestety piszesz, ale o tym juz wiesz :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, pojechaliście grubo, ale ja nadal uważam, że więcej frajdy daje jeżdżenie sprzętami, które nie mają tych bajerów. Nie moja wina, że ABS kojarzy mi się z czymś, co jest przeznaczone dla ludzi, którzy są zaskoczeni sytuacjami drogowymi i panicznie cisną heble. Ale sam fakt, że "coś kogoś zaskoczyło" dobitnie świadczy o tym, że ten człowiek zrobił coś źle i że nie przewidział takiej możliwości.

 

Z drugiej strony zgadzam się z Wami, że ABS w motocyklu, w odróżnieniu od samochodu, w niczym nie przeszkadza a jest czymś, co można wprowadzić do nowych modeli w momencie, kiedy skończą się pomysły na nowe owiewki :flesje:

 

I powiedz jeszcze, że jesteś lepszy niż układ stabilizacji toru jazdy i system kontroli trakcji.

Ale lepszy w czym? Po prostu lubię się samochodem ślizgać i np. objeżdżać ronda na ręcznym i mam z tego fun. Skoro od 15 lat na publicznych drogach ani razu nie pojechałem w pejzaż, to znaczy, że nie stwarzam zagrożenia, więc czemu miałbym sobie odmawiać frajdy? Samochód i motocykl to dla mnie przede wszystkim zabawki, dopiero w drugiej kolejności coś, co służy do przemieszczania się. Gdybym miał nimi tylko jeździć, to wolałbym PKP albo coś, w czym można sobie usiąść i poczytać (jakieś kombi albo rodzinny van z kierowcą ;))

 

Niema znaczenia, w wiekszosci przypadkow gdy zachodzi potrzeba hamowania awaryjnego i tak dochodzi o blokady i z regoly kierujacy wciska digitalnie.

Zgodzę się z Tobą KS-Rider. ABS pomaga właśnie w momencie, kiedy uderzenie jest nieuniknione. Wtedy owszem, uderzasz w przeszkodę z mniejszą prędkością, bo do samego końca hamujesz skutecznie. Nikt nie ma takich jaj, żeby nie zablokować kół widząc, że na 100% się uderzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za pierdolenie, za przeproszeniem. Kolega napisał, że po zobaczeniu czerwonego, napełnił się pampers i wcisnął klamkę na tyle, że ABS od razu musiał zadziałać bo koło się zablokowało. Tyle, że to nie jest powód do awaryjnego hamowania, bo jak wiadomo nikt nam głowy nie urwie jak zatrzymamy się pół metra za linią świateł, co najwyżej się wycofamy po zatrzymaniu. Nie mówcie, że to nie ma znaczenia i w tej sytuacji trzeba panicznie chwytać od razu za klamkę bo na 100% w coś uderzymy, bo to zwyczajne mocne hamowanie, które trzeba umieć wykonać.

Edytowane przez MSI

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolenniczką ABS-u w sportowych motocyklach, ale widziałam testy Hondy CBR z ABS-em podczas jednej z imprez F&S. Tam był wysypany pas piachu i można było wypróbować, jak działa ABS. Ja nie próbowałam, ale ci co spróbowali byli mile zaskoczeni.

 

Ja próbowałem w Lublinie. Świetny system. Gdybym kupował taką hondę, na pewno bym kupił z abs. Z innymi i starszymi systemami nie miałem do czynienia.

 

Skoro od 15 lat na publicznych drogach ani razu nie pojechałem w pejzaż, to znaczy, że nie stwarzam zagrożenia

 

To jest świetny wniosek :)

 

kierujacy wciska digitalnie.

 

Co to znaczy po polsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro od 15 lat na publicznych drogach ani razu nie pojechałem w pejzaż, to znaczy, że nie stwarzam zagrożenia

 

hehhee - nie raz już słyszałem - "panie, już 30 lat jeżdżę i ani razu wypadku nie miałem" po czym okazuje się, że gościu nawet kierownicą nie umie kręcić :banghead:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy po polsku?

Digitalnie, znaczy cyfrowo, ale KS-owi nie wyszło, bo chciał napisać binarnie, a to oczywiście nie to samo. Nie ma to jak popis leksykalny bez rozumienia co się pisze...

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...