Skocz do zawartości

KZ250 bez akumulatora gaśnie


jarameb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu bardzo powoli stawiam na nogi Kawe KZ250 83', ostatnio chciałem się już przejechać wstępnie, a że na razie odpalam od samochodu (motocyklowe aku stoi jeszcze bez elektrolitu), to trzeba było kable odpiąć, a motór pfff i zgasł. Teraz pytanie, czy to normalne że bez aku gaśnie? Wcześniej miałem CB50, zapłon prosty jak w komarze, to chodził bez akumulatora jak żyleta, stąd pytanie(w tej KZ-cie jest już moduł zapłonowy).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bić i patrzeć czy równo puchnie...

Teraz zadaj sobie pytanie czy potrzebny jest Ci sprawny regulator napięcia czy też nie jak również moduł.

Kategorycznie nie ma opcji aby odłączać aku podczas pracy silnika. Zalej aku, odstaw na pół godziny i podłącz i się "przejeżdżaj".

Jak już wszystko zawiedzie to przeczytaj instrukcję obsługi.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bić i patrzeć czy równo puchnie...

 

No, konkretnie i na temat :P... tak tylko, się chciałem upewnić czy coś nie popieprzone, w sumie staram się składać z instrukcją :D

 

No nic, dzięki, może jutro złoże tak jak się należy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, konkretnie i na temat :P... tak tylko, się chciałem upewnić czy coś nie popieprzone, w sumie staram się składać z instrukcją :D

 

No nic, dzięki, może jutro złoże tak jak się należy.

 

Pozdrawiam.

 

A gdzie w instrukcji wyczytałeś, że można odpalać z samochodowego akumulatora?

Zanim cokolwiek zrobisz pytaj bo to nic nie kosztuje i przestań porównywać konstrukcje japońskie do komarka.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...