Skocz do zawartości

Opony zimowe, kiedy kupić? Ceny, wybór.


Peterek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej wzrosną. Jest popyt to po co obniżać? Już kupuj.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to po jabłkach. Pamiętaj tylko, żeby nie kupować "magazynowanych" itd. - zimówka ma być świeża, żeby Ci działała przez te 3-4 sezony. Czyli data produkcji nie później, niż 2011. Wiesz jak sprawdzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to po jabłkach. Pamiętaj tylko, żeby nie kupować "magazynowanych" itd. - zimówka ma być świeża, żeby Ci działała przez te 3-4 sezony. Czyli data produkcji nie później, niż 2011. Wiesz jak sprawdzać?

 

Cyfry na boku opony: tydzień i rok.

 

dzięki

 

ps. Wcześniej nie wiedziałem na jaki samochód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do marki: jako eksperymentator który testował już różne badziewie (m.in. kilka bezwypadkowych sezonów na regenerowanych) kupiłem w tym roku chińszczyznę w postaci Goodride'ów.

 

Mają ciekawą ocenę w testach ADAC (trzeba pogrzebać w necie), aczkolwiek już sam fakt że się na testy załapały to już coś :)

Generalnie w testach wypadają fatalnie na suchej i mokrej nawierzchni, za to w śniegu (co mnie najbardziej interesuje) zachowują się jak modele topowych marek. Tyle że testy były robione na starym modelu bieżnika, obecnie jest nowy (S608) ciekawe jak się sprawią w zimie.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie, kiedy i gdzie. Swoje poprzednie zimówki kupowałem jakiś czas temu i nie pamiętam jak z tą ceną. Teraz niby jeszcze nie sezon, ale jak zrobi się wysyp ofert to może ceny spadną?

 

pozdro

 

Kupować przez internet bo najtaniej (wysyłka free) i kupować na wiosnę (wtedy są obniżki) - poważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w testach wypadają fatalnie na suchej i mokrej nawierzchni, za to w śniegu (co mnie najbardziej interesuje) zachowują się jak modele topowych marek

Jeżeli nie mieszkasz w lesie, po śniegu jeździsz może z 1% zimy, więc ten parametr chyba i tak bez różnicy. Domyślam się, że te opony, o których wspominasz, były po prostu twarde i dobrze robiły w kopnym śniegu, ale fatalnie się zachowywały na czymś twardym (tak, jak opony typowo terenowe MT - koszmar na zimę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przespałem czas najlepszego zakupu. Jak obserwuje modele opon, które mnie interesują to tylko cena wzrasta. Teraz aby kupić taniej to trzeba przetrzymać do zimy i liczyć, że będą małe opady śniegu. Jak tak się stanie to zimówki stanieją. No ale to loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Uniroyal, deszczowe zimówki.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Sherman, ich twardość potwierdzał jeszcze jeden parametr mianowicie duża trwałość.

 

Generalnie w zimie nawet jak jest sucho to nie zapier...m za to wyjazd z dzielnicy mam nieodśnieżony więc powinny się sprawdzić. Porównywałem też z Dębicami, na oko podobna twardość mieszanki.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz aby kupić taniej to trzeba przetrzymać do zimy i liczyć, że będą małe opady śniegu.

I odwieczny rachunek - czy warto dopłacić teraz 100 zł za komplet (i tak bardziej nie stanieją) i mieć kontrolę podczas jazdy, czy jeździć jak na łyżwach i liczyć, że ewentualny dzwon wyjdzie taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I odwieczny rachunek - czy warto dopłacić teraz 100 zł za komplet (i tak bardziej nie stanieją) i mieć kontrolę podczas jazdy, czy jeździć jak na łyżwach i liczyć, że ewentualny dzwon wyjdzie taniej ;)

Ja osobiście komplet zimówek mam, chcę tylko zakupić nowe. Na starych spokojnie mogę jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do marki: jako eksperymentator który testował już różne badziewie (m.in. kilka bezwypadkowych sezonów na regenerowanych) kupiłem w tym roku chińszczyznę w postaci Goodride'ów.

 

Mają ciekawą ocenę w testach ADAC (trzeba pogrzebać w necie), aczkolwiek już sam fakt że się na testy załapały to już coś :)

Generalnie w testach wypadają fatalnie na suchej i mokrej nawierzchni, za to w śniegu (co mnie najbardziej interesuje) zachowują się jak modele topowych marek. Tyle że testy były robione na starym modelu bieżnika, obecnie jest nowy (S608) ciekawe jak się sprawią w zimie.

 

Siema Browarny (latka w profilu czas zmienić ;) )

Co do tematu to też znalazłem te opony na allegro w cenie chyba 270 pln (205/70/15). Zadzwoniłem do sprzedawcy i pierwsze pytanie to: gdzie są produkowane. Odpowiedź: Chiny... Entuzjazm opadł :/

Teraz z tymi oponami to czeski film jest. Okazuje się, że Barum swoją zimówkę Polaris 3 produkuje w Portugalii... się porobiło.

Cenowo też atrakcyjnie, ale kiedyś miałem letnie oponki Barum Brawura i były fatalne! Wyrzuciłem przed zjechaniem bieżnika. Straszne wibracje i niesamowity huk podczas jazdy.

Nie wydam 600 plnów za szt, musi być tańsze :/

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem że sie wiek w profilu sam zmienia :D

 

Ja zadzwoniłem do duuuużej hurtowni w Katowicach. Prowadzą topowe marki i... Goodride'y. Zapytałem jak się sprawują i gość stwierdził że wszystkie ich firmowe auta mają te obuwie. Podjechałem, sprawdziłem, i rzeczywiście.

Swego czasu w motorkach latałem na tajwańskich Duro i było jak najbardziej OK, więc liczę że teraz będzie podobnie.

 

A co do miejsca produkcji: Dębice ponoć dlatego są dobre że robią je w Słowenii, kraju który cuś może o zimie powiedzieć :D

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...