Jump to content

Zawieszenie


ucizze
 Share

Recommended Posts

A mam pytanie tego rodzaju. Czy jest to normalne, że po wlaniu oleju do lag 10w motocykl dobrze nurkuje, ale przy wychodzeniu w górę zawieszenie jest mega twarde. Jeśli siedzę na motocyklu i chce sobie na postoju zanurkować robie napór na kiere, ale ona praktycznie nic sie nie chowa tzn. jakby nie działało tłumieni z przodu, dopiero podczas ostrej napinki czuje, że coś pracuje, a w tyle mam zapieczona śrubkę ustawienia Amora tylniego i nie da sie regulować cos sam kombinowałem z tym zawieszeniem, ale nie czuje zmiany, dodam, że nie przeszkadza mi to w zamykaniu opony i winklowaniu może temu, że sie przyzwyczaiłem? Mankament jest taki, że przy 10km/h moto jest mega toporne i zakręt przy ej prędkości jest mega wysiłkiem dodatkowo każda dziurkę wymuldzenie czuję na drodze.. Czy zmiana płyny na 5w w przednim zawieszeniu da coś? Czy kupić nowy Amor do tyłu, bo ta zapieczona śrubka od regulacji ani drgnie...

Link to comment
Share on other sites

Bez urazy, ale wydaje mi się że usportawianie sporta nie jest koniecznością. Na początek wystarczy żeby sprzęt był po prostu sprawny. Zastępnie zacznij jeździć na tor. I sam zobaczysz, że zanim dojdziesz do granic możliwości tego co oferuje seryjna kawa cały sezon zleci. Bynajmniej nie uważam że jeździsz słabo czy coś w tym rodzaju. Uważam,że rozpoczynanie przegody z torem od grzebania w zawiasach to niezbyt dobry pomysł.

Sprawdź czy masz w zawieszeniu dokładnie tyle oleju ile zaleca producent.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Link to comment
Share on other sites

Bez urazy, ale wydaje mi się że usportawianie sporta nie jest koniecznością. Na początek wystarczy żeby sprzęt był po prostu sprawny. Zastępnie zacznij jeździć na tor. I sam zobaczysz, że zanim dojdziesz do granic możliwości tego co oferuje seryjna kawa cały sezon zleci. Bynajmniej nie uważam że jeździsz słabo czy coś w tym rodzaju. Uważam,że rozpoczynanie przegody z torem od grzebania w zawiasach to niezbyt dobry pomysł.

Sprawdź czy masz w zawieszeniu dokładnie tyle oleju ile zaleca producent.

 

A tu się zupełnie nie zgodzę. Zawieszenie w każdym motocyklu (a w sportowym szczególnie) należy ustawić "pod kierowcę". Fabrycznie są one zestrojone pod średnią wagę (zwykle 75-80 kg). A co jeśli ważysz sporo mniej lub dużo więcej? Zawieszenie nie zachowuje się optymalnie. Druga sprawa, to dostosowanie zawieszenia do umiejętności i stylu jazdy (czy chcesz jeździć bardziej sportowo czy bardziej komfortowo).

 

Problem jest gdzie indziej - niewielu jest ludzi, którzy znają się na regulacji zawieszeń. Ja znam takiego kolesia, ale on jest z okolic Warszawy, a kolega widzę miałby daleko. Samemu kombinować to nie wiem, czy dobry pomysł.

 

 

Link to comment
Share on other sites

A mam pytanie tego rodzaju. Czy jest to normalne, że po wlaniu oleju do lag 10w motocykl dobrze nurkuje, ale przy wychodzeniu w górę zawieszenie jest mega twarde. Jeśli siedzę na motocyklu i chce sobie na postoju zanurkować robie napór na kiere, ale ona praktycznie nic sie nie chowa tzn. jakby nie działało tłumieni z przodu, dopiero podczas ostrej napinki czuje, że coś pracuje, a w tyle mam zapieczona śrubkę ustawienia Amora tylniego i nie da sie regulować cos sam kombinowałem z tym zawieszeniem, ale nie czuje zmiany, dodam, że nie przeszkadza mi to w zamykaniu opony i winklowaniu może temu, że sie przyzwyczaiłem? Mankament jest taki, że przy 10km/h moto jest mega toporne i zakręt przy ej prędkości jest mega wysiłkiem dodatkowo każda dziurkę wymuldzenie czuję na drodze.. Czy zmiana płyny na 5w w przednim zawieszeniu da coś? Czy kupić nowy Amor do tyłu, bo ta zapieczona śrubka od regulacji ani drgnie...

 

Maże napisz jeszcze raz co to za motocykl ? bo w Twoim podpisie jest cosik wirtualnego :icon_biggrin:

A potem napisz ile tego oleju wlałeś?

 

Zbyt lepki olej

 

sprawdź jaki olej zaleca się do tego motocykla a potem pisz porady proszę.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Link to comment
Share on other sites

Co znaczy że motocykl dobrze nurkuje?

Oczywiście to pytanie retoryczne

 

Masz niesprawny mechanicznie motocykl. Doprowadź do pożątku zawieszenie, pojedź do kogoś kto ma pojecie o jego regulacji i będzie ok.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Link to comment
Share on other sites

tylko czy zrobi mi to mechanik czy muszę do jakiegoś serwisu gnać? bo koło krakowa nie znam nikogo kto by to ogarnął..

Edited by ucizze
Link to comment
Share on other sites

Mechanicy w większości pracuja w serwisach. :bigrazz:

 

Wymianę oleju w zawieszeniu w prawidłowy sposób powinien umieć zrobić każdy mechanik motocyklowy.

Z zapieczoną śrubą regulacji tłumienia w tylnym amortyzatorze udaj się do ludzi specjalizujących sie w regeneracji takowych. Zwykle warsztaty zajmujące sie motocyklami enduro i cross mają w tym doswiadczenie lub mogą generalnie w tym pomóc.

Jesli nie masz kontaktu z nikim kto ma pojęcie o regulacji zawieszenia to ustaw je tak jak defaultowo przewiduje manual Twojego motocykla.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Link to comment
Share on other sites

A co sądzicie na dokladaniem to takiego motocykla jak Kawasaki zx 636 2003r. Sportowego centralnego amora typu ohlins, amor skrętu LSL? Opłaca sie wkładac w taki sprzęt takie sprawy czy jednak kupić coś nowego i wtedy inwestować?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...