Skocz do zawartości

Rozmiar Schuberth C3


Adolf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja jestem od wczoraj posiadaczem Schubertha C3 w rozmiarze M 56-57 i mam takie pytanko, czy jeżeli kask leży mi dobrze na głowie nigdzie specjalnie mocno nie uwiera, lecz jest bardzo ciasny, to czy on się aby na pewno ułoży??

Zaznaczam że mój obwód głowy 2cm nad uszami mam 58,5cm.

Sugerowałem się doborem kasku w większości tak jak wszyscy piszą że wziąć ciaśniejszy bo się ułoży.

Ja się tego boję bo teraz to ściska mnie bardzo mocno, ale jak w sklepie miałem założone L to była dopasowana ale też czułem że przy mocnym szarpaniu głową lekko się zsuwał na czoło.

Rozmiar L to 58-59 i wg tego ten miałby być idealny.

 

teraz założyłem sobie Intercom i tak chodzę po mieszkaniu słuchając muzyczki, jednak przebywanie dłuższe niż 30min już wiąże się z wkur...iem i myślą o wymianie na większy.

Jak myślicie czy on się dopasuje???

 

PS.

Jak używać Intercom aby bateria długo trzymała?? W instrukcji piszą że przed pierwszym uruchomieniem ładować 4godz, tak też zrobiłem.

Czy formatować baterię tak jak w telefonie? czyli teraz do pełnego rozładowania i znowu ładowanie przez całą noc?? I kilka takich serii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upss żadnych odpowiedzi?? Czyżby temat umarł ??

Kupiłem Airoha SV55 dokładnie na wymiar, też miał się ułożyć. Nie dało się wytrzymać dłużej niż godzina jazdy, potem przychodziła myśl o wyrzuceniu do rowu. Teraz odpoczywa na półce w pudełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję porównać właśnie te dwa kaski: SV55 i C3. Airoh ma dość sztywną wyściółkę, w schubercie układa się szybciej. Zresztą jeśli ciśnie na tyle mocno, że nie można wytrzymać, to łyżeczka stołowa w dłoń i poprawiamy fabrykę :). Parę milimetrów dociśnięte w kilku miejscach nie pogorszy bezpieczeństwa, a poprawi komfort. Musiałem zrobić to samo po wklejeniu słuchawek w obecnym kasku, bo samo z siebie po 2 tygodniach codziennej jazdy nie chciało się ułożyć (teraz jest w sam raz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś Airoha na wymiar i nie mogłeś wytrzymać?? TO ja myślałem że biorąc za ciasny można mieć wątpliwości ale na wymiar???

Obwód głowy 62cm, kask ma nalepkę XL(61-62). Tak to jest jak się kupuje przez internet bez mierzenia.

Metody ugniatania nie trenowałem, musiałbym uklepać cały w środku. Albo wystrugać :icon_mrgreen: Poprzedni garnek także kupowałem na wymiar 62 i było o'k.

 

Chciałem kupić SV55S w rozmiarze 63 ale Airoh nie robi tego rozmiaru, trzeba było kupić C2. :lalag:

Jak położyć oba obok siebie to widać że C2 ma większą skorupę niż SV65.

Edytowane przez Hun996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po wielu próbach i przymiarkach, zrezygnowałem z Schubertha C3 na rzecz Nolana N103. Wielu kolegów miało jednak rację. Obwód mojej głowy (2 cm nad uchem) wskazuje na L - kę. Kupiłem XL - dlaczego taki rozmiar? (wskazówka dla mających problem z doborem "garnuszka"). Nie jestem posiadaczem wielkiej głowy, jednak jak mówią Niemcy, moja twarz to tzw. Mondgesicht (po polsku księżyc w pełni - może nie całkiem, no ale tak już jest). Kask Schuberth C3 (przypominam, omawiam tylko szczękowce) XL po opuszczeniu szczęki o mało mnie nie udusił, nie mogłem oddychać. Nolan N103 w wymiarze XL natomiast z podniesioną szczęka jest ok, natomiast rewelacyjnie mi leży (ciasno, ale ok) po całkowitym opuszczeniu szczęki (na nosie mam okulary), jest rewelacyjny, jakby wyprodukowany na moją głowę, a przy tym bardzo solidnie dzierży mą głowę i mogę nią spokojnie ruszać we wszystkich kierunkach. Nie zdecydowałem się czekać na Nolana N104, gdyż to absolutna NOWOŚĆ, a w Nolanie N103 Włosi ponad dwa lata dokonywali usuwania usterek i poprawek, tak, iż postawiłem na kask perfekcyjnie "dopracowany. Za 15 minut północ, więc raz jeszcze wszystkim w Nowym 2012 Roku tylu wyjazdów na moto, ilu szczęśliwych powrotów !!!

Edytowane przez Adolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór i 1000 pln w kieszeni. Sam śmigam w N103 Matrix i jestem zadowolony. Na pewno głośniejszy od C3 ale od czego są korki w uszy :icon_mrgreen:

Rozwiązanie głodu i bezrobocia ....?

 

Niech głodni zjedzą bezrobotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo dobry wybór i 1000 pln w kieszeni. Sam śmigam w N103 Matrix i jestem zadowolony. Na pewno głośniejszy od C3 ale od czego są korki w uszy

==================================================================================

Hallo Kolego Marnypopi$. Masz rację i nie masz racji. Producent Schubertha C3 podaje, iż kask ten jest najcichszy przy prędkości 90 km/h (raz spotkałem się z info 100 km/h). Nie ma chyba badań (testów / porównań) przy innych prędkościach np. jadąc 150 km/h, chwalił się sprzedawca Shoeia w salonie Suzuki, to najcichszy kask (oczywiście cały czas chodzi o szczękowiec). Nie wiem niestety nic o głośności w decybelach Nolana N103 przy np. 150 km/h??? Pozdro. Adolf

Edytowane przez Adolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś Louisie - nie pamiętam dokładnie w którym ale chyba w Koln jest tunel aerodynamiczny gdzie wkładamy łeb w garnku na głowie i możemy się na własne uszy przekonać czy kask jest głośny czy cichy. Tam sprawdzałem swojego Nolana N103 i C3 - była różnica przy 80 km/h słyszalna ale przed 80 nie było różnicy - zawiasy szczęki w N103 szumiały - i ten dynks od blendy szumiał bardzo wyraznie. Mały dynks a duży hałas. Mimo wszystko przy prędkościach wiatru ponad 120 km/h - chciało urwać łeb i hałas był w obydwu mocno słyszalny - ale to chyba bardziej ze względów budowy tego tunelu - wyła turbina i ona już zagłuszała hałas od powietrza omiatającego kask. W Polsce nie ma nigdzie takiego czegoś , a urządzenie było bardzo proste.

Rozwiązanie głodu i bezrobocia ....?

 

Niech głodni zjedzą bezrobotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nolan jest dobrym kaskiem, ale wolę jednak Schuberta, poza kilkoma szczegółami wcześniej opisanymi, głównym kryterium dla mnie był ciężar kasku. Przy dłuższej jeździe nawet 200 g na karku powoduje zmęczenie mięśni i w konsekwencji ból. Posiadam oba kaski więc mam porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich z niecierpliwością czekających na wiosnę :)

Mam podobne rozterki co do kasku tylko mój problem z rozmiarem jest odwrotny, xs jest za duża, zastanawiałam się jeszcze nad innym kaskiem jednak wasze opinie utwierdziły mnie w przekonaniu iż dokonałam dobrego wyboru. Czekam na możliwość przymierzenia xxs. Czy ktoś z was się orientuje jaka jest różnica między C3/C3 lady po za kolorem wyściółki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gienek ST

C3 Lady - the first motorcycle helmet specially for women

Schuberth presents the C3 Lady, the first helmet designed specifically for women that not only provides for different head sizes, but also for narrower face shapes. The C3 Lady features additional padding specially designed for women with narrow cheekbones, thus ensuring even greater comfort and optimal safety. In addition to the fashionable feminine look in subtle sahara colour, the microfibre lining also features an anti-bacterial, hypoallergenic coating. The ventilation has been optimised to ensure moisture is wicked from the interior to the outside. The surface material is also easier to clean.

The C3 is the ultimate sports touring helmet. The new Schuberth premium flip-up helmet is the smallest, most compact flip-up helmet ever. With its consummate synthesis of sportiness and comfort and a noise rating of <= 84 dB(A) at 100 km/h, which is unparalleled in the market, it sets a new standard.

The integral sun visor ensures improved vision in difficult light conditions. The Pinlock visor, which comes as standard, is impressive in its ease of use and anti-fog properties, provided by the double-shield principle.

The helmet shell is made of S.T.R.O.N.G fibre, a special glass fibre-reinforced thermoset matrix, and is available in two sizes.

Top aeroacoustics.

 

http://www.louis.de/...=204673&lang=de

 

Jeszcze pare ciekawostek na temat C3 Lady.

 

http://www.scigacz.pl/Schuberth,C3,Lady,jak,w,Mercedesie,15269.html

 

Udanego Wyboru. :crossy:

Edytowane przez Gienek ST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powracam do tematu.

Mianowicie teraz po dłuższym użytkowaniu wiem żę kask jest mi dobry nie ściska tak jak na samym początku ale jest małe ale...

Po 30min jeździe odczuwam ból punktowy i to z jednej strony nad uchem ale trochę dalej ku tyłowi.

Jest to do tego stopnia wkurzające że po 40min nie da się już jechać i trzeba zrobić przystanek na pięć minut zdjąć kask i się troszkę po wk...ać.

Kurcze nie mogę wyeliminować tego problemu, walczę już z tym wszelkimi sposobami, ugniatam środek łyżeczką w tym miejscu, potem myślałem że lekko szew na kominiarce przeszkadza też nie to, bardzo trudno zlokalizować ten uwierający punkt, teraz sobie myślę że możę wyściółka ma jakiś zakładający się fragment.

Swoją drogą nie polecam kupować za małego kasku, drugi raz był tego błędu nie popełnił, lepiej kupić taki który od razu będzie dobrze leżał i pasował, możę się troszkę później ubije no i co z tego różnice nie są tak duże że będzie zaraz spadał na oczy, może być tylko bardziej komfortowo.

 

Widziałem już 2 czy 3 osoby które mając C3 z łatwością zamykają szczękę jedną ręką nawet wtedy kiedy mają zamontowane interkom, ja natomiast muszę zamykać szczękę obiema łapkami w dodatku jeszcze trzymając od spodu żeby podbródek nie haczył o moją brodę. Potem jeszcze problem z upchaniem mikrofonu który ciśnie w kość rzuchwową.

Nie dość tego wszystkiego odpaduje mi mocowanie własnie tego podbródka które jest przymocowane na zatrzaskach do szczęki jest to przyklejone na taśmę dwustronną która bardzo słabo trzyma.

Jakość tego wszystkiego nie jest zadowalająca jak za takie pieniądze a tak na koniec powiem że Schuberth mógł się postarać i chociażby wyhaftować napis na poduszkach policzkowych a nie daje jakąś śmieszna naklejkę z napisem która też się odkleja.

Kupiłby jeszcze raz ten kask ze względu na blendę (Neotec też ma) oraz to że ma dedykowany zintegrowany intercom.

Jednak z rozmiarem trzeba uważać i brać NA WYMIAR od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...