Skocz do zawartości

Honda CB650SC Filtr powietrza


Steve
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym poruszyć w gronie motocyklistów i mechaników dosyć nietypową kwestię filtra powietrza a mianowicie... Oryginalny filtr do CB650SC z 1983 roku jest ciężko dostępny i strasznie drogi (ok. 300zł) W gronie posiadaczy Hondziaków SOHC natknąłem się na podobną CB650 Nighthawk, w której oryginalny filtr powietrza został zastąpiony czterema stożkami. I tu pojawia się moje pytanie: czy taka zmiana, wraz z odpowiednio wykonaną regulacją gaźników, nie wpłynie w zły sposób na pracę silnika?

 

Pozdrawiam

Mateusz

Szkiełkowanie, piaskowanie, polgrid. Wrocław. Info PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żałuje, tylko zasugerowałem pomysł i stąd moje pytanie czy dało by się to rozwiązać tak jak to widziałem na zdjęciu innego motocykla ;)

Znalazłem filtr do tego modelu, gdzie producent zapewnia odpowiednią skuteczność na 160k km z możliwością czyszczenia filtra - jeśli są to cechy faktyczne tego filtra to rzeczywiście nie jest to duży wydatek.

Zaintrygowało mnie jednak to, że silnik motocykla z filtrami stożkowymi pracował "na ucho" bardzo poprawnie i przyjemnie :)

 

Pozdrawiam, Dzięki za odpowiedź.

Szkiełkowanie, piaskowanie, polgrid. Wrocław. Info PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? 300zł? A skąd takie pieniądze? Ja kupowałem piankowe UNI z przesyłką z USA za jakies 20-30 dolców.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Honda-CB650-CB650C-CB650SC-Nighthawk-Air-Filter-OEM-/200658133318?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item2eb8282146

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Uni-HP-Air-Filter-Honda-CB650-CB-650-CB-650-80-82-/360253490936?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item53e0c806f8

 

A stożki ludzie zakładają, tylko że:

One zawsze puszczają więcej syfu,

Żeby to zrobić poprawnie, powinieneś wstawić moto na hamownię i podmienić dysze w gaźniku.

 

Więc po prostu nie warto. Zwłaszcza że filtry nie kosztują 300zeta. Ktoś cię nieźle chce naciąć.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dziekuje za zainteresowanie tematem.

 

Kolego Buber, cytat z aukcji Ebay:

 

"FITS:

 

Honda CB650, CB 650, CB-650, CB650C, CB650-C, CB650SC, CB650-SC, Nighthawk 650, 1980 - 1982"

 

Nie pomyliłem się, filtr do tego modelu o który mi chodzi: http://www.nokaut.pl/smary-motocyklowe/filtr-powietrza-k-n-do-honda-cb550sc-cb650sc-nighthawk-83-85.html

 

Mimo wszystko dziękuje bardzo za rady - do wiosny zostało sporo czasu a więc mam i sporo czasu na namysły :) Gdy moto ponowne wróci na szosy, oczywiście przedstawię jego nowy wygląd.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Szkiełkowanie, piaskowanie, polgrid. Wrocław. Info PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego steve, to w takim razie trzeba poszukać do modelu z 83. Jestem dziwnie przekonany że tak drogo nie będzie.

No i proszę - 5 sekund i co? Czyżbym znalazł? No jak ja to zrobiłem? Ano wpisałem "650 83 air filter" i co się okazuje?

http://www.ebay.com:80/itm/New-K-N-Air-Filter-Honda-CB-650-CB650-Nighthawk-83-?cmd=ViewItem&hash=item19b46ca8d0&item=110401202384&pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr

http://www.ebay.com:80/itm/Honda-CB650-Nighthawk-83-86-OEM-Uni-Air-Filter-nu-4062-?cmd=ViewItem&hash=item3f0c04d940&item=270784584000&pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr

 

że dalej można je kupić za 30 dolców i wysyłają międzynarodowo. Ale skoro chcesz przepłacać... wolny kraj....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno. Skoro chcesz 100% przepłacać. No ja więcej nie pomogę. Kupiłem wiele części na jebaju amerykańskim i nigdy nie było problemu. Podstawa to sprawdzać wiarygodność sprzedawcy. Jak jest sklep i ma dużo commentów to nie ma problemu. A jak myślisz, skąd ta polska firemka ściągnie ten filtr? I każą ci czekać ze 2 miechy a potem cię skasują.

 

Ale jak wolisz. Powodzenia w składaniu motorka!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...