Skocz do zawartości

Ciśnienie w oponach


ucizze
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja pompowałem na zimo i po przejechaniu 3km opona się zagrzała i ćisnine skoczyło w góre, przód z 2,5 na 2,7 a tył z 2,9 na 3,1 więc upuściłem, na ciepłym do 2,5. 2,9 i teraz jak opony się zagrzeją to mam tak jak producent zaleca a na zimne mam 2,3 i tył 2,7 po nagrzaniu się opon tak jak producent zaleca, 2,5 i 2,9 :) jakieś uwagi?

 

a czym grzałeś te opony 5go października ? kocami?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie na tyl serwisowka przy palowaniu zaleca 2,9 ale przy takim cisnieniu gdy w winklu tylne straci przyczepnosc przy odkrecaniu ma sie wrazenie braku kontroli jak po lodzie, przy 2,5 jest juz uslizg kontrolowany, tak jakby opona wgryzala sie pazurami w asfalt.

 

Dziwne to 2,9 zalecane, moze tez to zalezy od wagi kierownika?

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak ale jak ruszam w w trase mam przód 2,2/3 a tył 2,5/6 Ale jak oponka się nagrzewa to jest jak serwisówka podaje 2,5 przód i tył 2,9 Dodam że oponki to

dunlop sportmax qualifier D209 czyli typowo pod Sporta. Opona się domyka a najlepiej się klei jak jest dogrzana na tym ciśnieniu od producenta. Nie mam na zimnej tak jak producent zaleca bo opona się nagrzewa i potem ciśnieni skacze w górę, i już nie jest jak serwis podaje. Więc moim skromnym zdanie tak jak serwisówka podaje ale ustawiane na ciepłej oponie bo wtedy już ciśnienie nie podskoczy w górę, tylko podczas trasy będzie ciągle tak jak producent zaleca. Minus taki jest że przy pierwszych 5-10km czuje się jakby moto miało się zaraz wyj**ać ale to zasługa tego ciśnienie poniżej serwisowego ale po nagrzaniu wszystko wraca do normy.

 

kolego umnie w górach pogoda była :D po 20km winklowania się nagrzeją zaraz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...