Skocz do zawartości

BMW R65 79 rok


Gość Zbycho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie to co by te pytanie mnie dręczyło :icon_mrgreen:.

Poza tym, mam wrażenie graniczące z pewnością że moto jest zblokowane do 28-29 koni. Standardowa wersja ma około 50KM. Jak to to odblokować ? Nie dopuszczam myśli że kupiłem przechodzoną chabetę :icon_mrgreen:

Nie mam fotek, wcięło mi kabelek i nijak przerzucić z komórki do kompa, ale ... jest podobny do tego niżej.

W zasadzie jest tak podobny, że mam podejrzenie iż to mój.

Toczka w toczkę ...

 

post-385-0-03138400-1317387303_thumb.jpeg

 

 

A chciałbym by wyglądał mniej więcej tak, tyle że raczej ? chyba ? na biało-kremowy kolor. Czas pokaże.

 

post-385-0-86542000-1317387331_thumb.jpeg

 

 

Uwaga, zdjęcia nie są moją własnością i wrzuciłem je tylko ze względów poglądowych.

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adas,w 79r nie bylo jeszcze takich motocykli.650 miala 2 srednice gaznikow 32mm i 26albo 7mm i to jest ten powod ze nie jest rakieta.

Chyba jednak nie tylko problem w gaźnikach. Z katalogu części http://www.realoem.com/bmw/select.do wynika np, że wałki rozrządu w wersji 20 i 35 KW miały inny numer, czyli różniły się. Być może i zawory miały inne średnice. Sądzę, że oddławienie motocykla nie będzie tak proste, jak chińskiego skutera :banghead: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze jest "za mała",dlatego tez ja b. krótko robili.Miala tez mniejsza rame i zbiornik.(bez sensu!!)Przerobka tez b.s.bo za droga.Do wozka to tylko 100.Moja uwazam tez jak to Niemcy mowia "gumowa krowa".Moc silnika to tez wyzsza szybkosc wiec wypadaloby zalozyc podwujna tercze z przodu i 4tlokowe Brembo,inaczej trzeba jezdzic z ....kotwica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze jest "za mała",dlatego tez ja b. krótko robili.Miala tez mniejsza rame i zbiornik.(bez sensu!!)Przerobka tez b.s.bo za droga.Do wozka to tylko 100.Moja uwazam tez jak to Niemcy mowia "gumowa krowa".Moc silnika to tez wyzsza szybkosc wiec wypadaloby zalozyc podwujna tercze z przodu i 4tlokowe Brembo,inaczej trzeba jezdzic z ....kotwica.

 

Eeee tam ... czepiacie się z zazdrości :icon_razz:.

Zaprzęgowi 50 koni to aż nadto. Nowy Junak ma 28KM i podobno starcza. Fakt ... z naciskiem na podobno.

Trojką w miarę rozsądnie nie da się rozpędzić powyżej 90-100km/h, znaczy można, ale ani przyjemnie, ani zdrowo.

Faktem też jest jednak że w tej chwili tych koników nie ma nazbyt wiele. Hamulce ... jak na solo wystarczają. Jedynie co, że piszczą niemiłosiernie. Nie potrzebuję używać ( niedziałającej ) trąbki by ostrzec pieszych że Zbycho na BeeMce nadjeżdża :icon_mrgreen:.

Jest jeszcze jedna rzecz o której kiedyś wspominał Adam. Przełożenie.

Czy są, bywają wolne dyfry ? czy może zmienia się koła zębate w skrzyni ?

Na razie jeżdżę, jedynie co zauważyłem, że posiadacze "prawdziwych", sportowych motocykli nie dość że sami nie pozdrawiają, to jeszcze nie odpowiadają na lewą w górze. Kij im w oko. I tak robię większość z nich na winklach :crossy:. Oczywiście nie na BeeMce tylko Kawą.

 

Krótko robili :icon_eek: Od 78 roku do 92, przynajmniej tak wynika z tego zestawienia.

 

SZCZEGÓŁOWE DANE TECHNICZNE Dodaj nowy rocznik »

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bron Boze nie przejmuj sie moimi uwagami.Pamietaj ze jezdzisz Beema i to juz wystarcza zeby byc ....lekko zarozumialym.(bylem w PL przy granicy w malej dziurze zwanej Cedynia i robilem zakupy,postawiwszy moja beeme na parkingu.Po wyjsciu podlecialo do mnie kilku moich röwiesnikow i starszych nawet,germanskiego pochodzenia,i mimo ze moto z niemieckimi blachami, zadziwiali sie wszystkim(to sie nazywa patriotyzm).Obok stalo pare dederowskich wypasow z tysiacami koni i LCD i nawet pies burek nie chcial ich obszczac.Tak wiec jezdzij beema i wszystko jedno ile ma PS.Szerokiej drogi.

Edytowane przez BSAmaikel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu, nie nazywaj tego Raptora Junakiem bo sluchac hadko.

Teraz w dodatku stal sie Jawa :)

28 koni to tez on nie ma ( 130 to wszystkie pieniadze jak podal Motogen ).

 

W kazdym razie bedziesz chyba musial glebiej wejsc w trzewia nowego zakupu ( no po numerze silnika rozpoznac co jest w srodku z pomoca dealera BMW ) zeby miec pewnosc co trzeba zrobic w celu zaprzegniecia do niego wozka. Dyfry - nie wiem ale sadze ze sa akcesoryjne bo po Niemczech troche zaprzegow jezdzilo przerabianych z motocykli solowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :notworthy:

A ...dziś rano ? wczoraj ? zgubiłem klucze :icon_evil:, miałem tylko jeden komplet :icon_twisted:.

Cały dzień szukałem we wszystkich możliwych i niemożliwych miejscach. Qrna.

Podejrzewam że mamuśka maczała w tym palce.

 

 

Godzinę po napisaniu posta mamuśka oburzona rzuciła klucze na biurko, że znalazła je w garażu, że ośmielam się imputować jej udział w ich zniknięciu ...

Nie wiem czemu utwierdziłem się w moich spiskowych teoriach :icon_mrgreen:

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zaczynam powoli przeróbkę BeeMki. Chcę ją trochę skundlić :icon_mrgreen:, coby wyglądała na starszą niż jest.

Więc; pojedyncze siedzenie, siodło. Takie jak w starych motocyklach w kształcie serca.

 

coś w tym typie;

 

post-385-0-09459100-1319815626_thumb.jpeg

 

Z tyłu bagażnik.

Oryginalną lampę i zegary na cóś bardziej oryginalnego. Klasyczny okrągły reflektor z zegarami. Tyle, że nie mam pomysłu co z obrotomierzem. Tak naprawdę nie do końca jestem przekonany do tejże lampy i póki co ... nie mogę nic takiego znaleźć co by mi się spodobało.

Może ktoś podpowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...