Skocz do zawartości

Inazuma tarcze


Emdżej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zmierzyłem dzisiaj tarcze w swoim moto i okazało się, że przód ma grubość ok 3.7-3.8mm (limit na tarczy to 4mm). Teraz pytanie czy można tak jeździć, czy trzeba wybulić 1700 zł na komplet tarcz EBC? Powiem szczerze,że taki wydatek oznacza dla mnie (studenta) koniec sezonu w tym i pewnie do połowy przyszłego roku... Moto używane turystycznie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmierzyłem dzisiaj tarcze w swoim moto i okazało się, że przód ma grubość ok 3.7-3.8mm (limit na tarczy to 4mm). Teraz pytanie czy można tak jeździć, czy trzeba wybulić 1700 zł na komplet tarcz EBC? Powiem szczerze,że taki wydatek oznacza dla mnie (studenta) koniec sezonu w tym i pewnie do połowy przyszłego roku... Moto używane turystycznie.

Pozdrawiam

 

kuleszko, ale o co ty pytasz? jeździć zawsze możesz. Jeżeli chcesz założyć nowe tarcze, to pisz, dzwoń na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmierzyłem dzisiaj tarcze w swoim moto i okazało się, że przód ma grubość ok 3.7-3.8mm (limit na tarczy to 4mm). Teraz pytanie czy można tak jeździć, czy trzeba wybulić 1700 zł na komplet tarcz EBC? Powiem szczerze,że taki wydatek oznacza dla mnie (studenta) koniec sezonu w tym i pewnie do połowy przyszłego roku... Moto używane turystycznie.

Pozdrawiam

 

Nikt Ci nie kupi tarcz i nie da w prezencie :icon_razz: . Jak mają wymiar graniczny to niestety trzeba kupić nowe. Trzeba to trzeba ot co. Zawsze możesz kupić made in czajna z gównolitu i napisać jak przejedziesz na nich rok uwagi odnośnie ich... jak przejezdzisz ten rok... :icon_rolleyes: . A co to będzie jak będziesz musiał kupić NOWE opony do moto... będziesz jeździł do upadłego na kordzie do wystrzału :icon_question: .... nie rozumiem takiego podejścia w kwestii bezpieczeństwa.... Oczywiście jeździć możesz dalej ale sam bierzesz za siebie odpowiedzialność- przegrzanie tarczy, pęknięcie jej w najmniej oczekiwanym momencie przy hamowaniu....

Edytowane przez Dream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmierzyłem dzisiaj tarcze w swoim moto i okazało się, że przód ma grubość ok 3.7-3.8mm (limit na tarczy to 4mm). Teraz pytanie czy można tak jeździć, czy trzeba wybulić 1700 zł na komplet tarcz EBC? Powiem szczerze,że taki wydatek oznacza dla mnie (studenta) koniec sezonu w tym i pewnie do połowy przyszłego roku... Moto używane turystycznie.

Pozdrawiam

 

Jeżeli jesteś potencjalnym samobójcą to możesz dalej używać tego motocykla na drogach publicznych ale w momencie pęknięcia tarczy na skutek gwałtownego hamowania możesz stać się świadomym zabójcą swojej ukochanej pasażerki.

To jest życie niestety a jazda motocyklem nadal nie jest obowiązkowa w naszym kraju :icon_biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem o opony, tylko o tarcze. Spotkałem się z opiniami, że grubość tarczy to jedynie limit serwisowy a nie użytkowy. I można spokojnie dalej używać motocykla skoro nie ma problemów z siłą hamulców, tarcze są proste, nic nie ociera itd (podkreślam to nie moje słowa) - dlatego chciałem zasięgnąć opinii w szerszym gronie.

 

Kolejna kwestia czy pęknięcie tarczy jest w ogóle możliwe? Różnica między tarczą 4mm a tarczę nawet 3.5mm to tylko 0.25mm mniej materiału po każdej stronie. Czy taki ubytek skutkuje tak diametralnym osłabieniem tarczy? Bo rozumiem, że tarcza 4mm wytrzyma nawet bardzo mocne hamowanie pod pełnym obciążeniem, natomiast tarcze "chudsza" o 0.3mm już może pęknąć. (rozważanie hipotetyczne)

 

I ostatnia kwestia co do chińskich tarcz, czytając trochę opinii na ten temat daje się zauważyć, że ludzie wypowiadający się na ten temat dzielą się na 2 obozy

-obóz gównolitu, który odradza ich uzytkowanie, bo są zrobione właśnie z gównolitu (ciekawe skąd biorą takie dane i co sie kryje pod tym pojęciem) mimo że nikt ich nie używał i nawet nie widział.

-obóz użytkowników, którzy jeżdżąc na tych tarczach wypowiada się o nich pozytywnie.

 

Plus tylko jedna opinię (zresztą użytownika tego forum), że tarcze w gs 500 dają radę, a w mocniejszym sprzęcie się gną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem jeszcze trochę o chińszczyźnie zahaczając o zagraniczne fora i raczej nie zdecyduje się na bycie królikiem doświadczalny, fakt, że na zachodzie różnica w cenie między chińskimim tarczami a markowymi, jak i sam koszt zakupu tych drugich nie jest tak dotkliwy jak u nas. Powtarza się również to co jest na naszym podwórku, większość nie poleca tych tarcz mimo,że ich nie mieli. Nie mniej jednak...

 

Teraz pytanie co myślicie o tarczach EBC? Znalazłem za 720zł/sztuka. Jakbyście mieli jakieś uwagi, propozycje to bardzo chętnie poczytam.

 

Ps. Na allegro najlepsze tarcze do Inazumy jakie widziałem maja 3.7mm (stan dobry - na allegro), ale i można znaleźć na aukcjach tarcze po... 3mm... Toż moje przy tym są jak nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBC to bardzo dobre tarcze. O chinskich też słyszałem różne opinie, a kolega kupił do bladego i jest zadowolony po dwóch latach użytkowania. Sobie do GSXRa też bym kupił chinole i zobaczył. Może do inzumy pasują tarcze od innego bardziej popularnego motocykla? Np. Bandit? Z kupowaniem na allegro to bardzo ostrożnie . Ostatnie które kupowałem do TL1000 mimo zapewnień handlarza o super jakości okazały się lekko krzywe i pulsowanie na klamie było odczuwalne:/

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...