Skocz do zawartości

Kask integral 700-1000zł


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Jestem na etapie wyboru kasku, dużo już czytałem, dużo opinii wysłuchałem (co sprzedawca to inna). Mój budżet to <1000zł.

 

Zastanawiam się nad HJC FG15, ale słyszałem że ZF10 to to samo tylko starsze - tańsze.

Słyszałem opinie że nie warto kupować kasku w cenie ~800zł - lepiej kupić coś za 400 i zbierać na Shoei, Schuberta, Arai za >1500zł.

Słyszałem też że najlepszy w tej cenie będzie właśnie jeden z tych HJC bo to najtańsze włókno.

Zainteresowały mnie też FS10, FS11 - chyba są bardzo podobne, a mają blendę - będą w czymś gorsze?

Mierzyłem też kilka Cabergów, Nitro. Miały dużo bajerów, ale to poliwęglan - podobno dużo słabsze jeśli chodzi o bezpieczeństwo? Ale jednak mają 5 gwiazdek w SHARP. To prawda że będą słabsze?

 

Generalnie, dużo informacji spowodowało, że wiem już mniej niż na początku co chcę kupić - co sprzedawca to inna wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytywałem swego czasu kiedy szukałem kasku wynika, że dobry termoplast nie odbiega za bardzo od średniej jakości kompozytu pod względem bezpieczeństwa. Większą różnicą jest natomiast to, że termoplasty z czasem tracą swoje właściwości i po 4-5 latach należy kupić nowy kask, natomiast kompozytów to nie dotyczy. Ja po kilku miesiącach czytania internetu i pytania sprzedawców skłaniam się ku FG-15. Niestety nie mam zbyt dużo doświadczenia praktycznego, więc mam nadzieję, że wypowie się jeszcze ktoś bardziej "ogarnięty" w temacie :)

 

Pozdrawiam, Lewa w górę!

ERC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze podstawowe pytanie - JAKIEGO kasku szukasz ? JETA? integrala ? sport? tursystyka ?

 

Ja w tym przedziale wzialbym albo HJC fg-15 ( został w tym roku ulepszony o zapiecie DD + wizjer z pinlockiem)

Jesli szukasz jakiegos turysty z blenda to moze shark s900 ? ew za 1200 chodza juz Sharki RACE-R pro kozackie

No ale to powyzej przedzialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafilem na cos takiego: http://allegro.pl/sh...item=2483096739

FS11 drozszy o 100 I chyba tu kupie. Myslicie ze to nie jakas podpucha? I ponawiam pytanie czy FS10 FS11 beda w czyms ustepowaly FG15? (np. Bezpieczenstwo)

 

FS10 jest w czarnym macie FS11 tylko czarny polysk i zastanawiam sie czy oplaca sie doplacac i brac mniej podobajacy sie kolor dla systemu air-pump?

 

PS. Szukam integrala, turystyka, najlepiej w kolorze czarny mat.

Edytowane przez Peterszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejezdzilem ten sezon w vandalu. wczesniej miałem dwa razy agv gp pro. jeden i drugi kask moge polecić z czystym sumieniem. w suomy troche lepsza wentylacja, agv za to bardziej cichy. obydwa mozna wyrwac do 1000zł i jest to w tej kasie dobry wybór. jest to markowa produkcja i raczej nie ma kłopotów z jakościa. pierwszy agv służyl mi z 6-7 lat i nadal jest w dobrym stanie a przejechał sporo kilosów w różnych warunkach. zobaczymy jak suomy bedzie wygladalo po takim czasie

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test Sharpe'a trzeba traktować z przymrużeniem oka, dużo w nim niejasności cd przyznawania gwiazdek. Moim zdaniem fs10 to staroć zleżany na półkach i można go sobie darować. fg15 to dość dobry wybór, zbudowany jest z włókna węglowego, włókna szklanego i spectry, czyli jest lekki i w porównaniu do policarbonatu pęka miejscowo a nie po całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...