Skocz do zawartości

Kask integral 700-1000zł


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w temacie. Jakie możecie polecić kaski w przedziale cenowym 700-1000zł ktore bylyby w czarnym macie bez jakis grafik? No i aby mozna bylo dokupic czarna szybke (nie mowie tu o blendzie)

 

Obecnie posiadam Nolan N43 Air ale niestety zakup przez neta był złym pomyslem. O ile z rozmiarem trafilem dobrze i kask dobrze lezy na glowie, to z zewnatrzn wyglada jak jakis wielki arbuz, albo glowa obcego. Dzis w jednym sklepie mialem okazje przymierzyc kaski HJC IS-16 i o wiele lepiej wygladal na glowie. Poczytalem troche opinii o nim w necie ale generalnie narzekanie jest na duzy halas, tylko ze "problem" jest taki ze mowa tam jest o duzych predkosciach, a co w sytuacji jesli nie zamierzam 100km/h (a 120km/h jak to sie mowi "od swieta")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to niewiele pomoże, ale miałem kiedyś HJC AC-11. Mimo niezbyt dobrego dopasowania wspominam ten kask jako jeden z najcichszych, w jakich jeździłem. Było to zapewne zasługą bardziej obszernego kołnierza, co utrudniało zakładanie i zdejmowanie.

Od siebie mogę jeszcze polecić Scorpiona EXO-1000. W tej cenie nie jest łatwo go dostać, ale da się (ewentualnie odezwij się na PW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż problem dla mnie jest taki, że nie wiem o jakie poziomy hałasu chodzi bo nie mam z tym doświadczenia. Obecnie w swoim kasku jeżdze w ogóle bez szybki i do 90km/h mi nic nie przeszkadza (no poza tym ze ocz łzawią i może jakiś robal oko odstrzelić, ale wystarczy mi założyc moje okulary Ess Crossbow i po sprawie)

 

No scorpion nawet ladnie wyglada, aczkolwiek troche nie bardzo mi do Shadowki pasuje :P . Poza tym musiałbym ten kask przymierzyć, bo już więcej tego błedu z zakupem w ciemno nie chce popełnić (btw. Jakby ktos chciał kupić Nolana którego mam to chętnie sprzedam, kask można powiedziec ze nowy ale z tym to na pw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to tutaj http://www.cm-serwis.riders.pl/ zostawiłem w komis Sharka RSI. czarny mat, ale z naklejkami. Można na upartego zdjąć. Ale jest to okazja - skorupa aramid-kevlar, o taki: http://www.sgmracing.com/SGMproductos/Boutique.asp?prod=1532&categoria=55&familia=219&offset=

tylko że ja go sprzedam za okolice 100 euro. Rozmiar XL, ja jedną sztukę (dla siebie) podkleiłem na L.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taka kase na ebayu mozna wyrwac UVEXa Helix RS 750 Carbon , kosztowal okolo 480€ dzisiaj

mozna go nabyc za nie cale 200€.Znajomka se go sprawila,solidnie wykonany i bardzo lekki,godny polecenia.

 

http://www.ebay.de/itm/UVEX-Helix-RS-750-Carbon-Helm-XL-statt-479-95-/130579444946?pt=Helme&hash=item1e672434d2

 

albo w farbach

 

http://www.ebay.de/itm/UVEX-Helix-RS-750-Carbon-Helm-XS-statt-479-95-/140609547373?pt=Helme&hash=item20bcfb6c6d

 

gdyby nie mial obecnego Schubera S1 zaraz bym zaatakowal tego Helixa :)

Edytowane przez Gienek ST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uvexa RS 750 nie ryzykuj kupować bez przymiarki, bo się bardzo zdziwisz :). Lekki - owszem, ale wyraźnie widoczny ślad klejenia dwóch połówek to raczej nie jest objaw solidności :). Nie bez przyczyny słabo się sprzedawał i wszędzie go wyprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, ja natomiast szukam kasku integralnego z blendą, za ok 1000-1500 ziko.

szukam czegoś do szybkiej turystyki więc aerodynamika i wyciszenie będzie tu miało kluczowe znaczenie.

 

chętnie nabyłbym Shoei'a xr1100 (jeździłem w nim - jest super), ale niema blendy :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem w integralach suomy nie ma blend. w tej cenie o ktorej piszesz to akurat ja bym wybral vision-r mialem na glowie i mi wogogle sharki leza dobrze ale z uwagi na to ze blenda mi nie potrzebna to kupilem innego sharka bez. Do wyboru masz moze hjc fs-11 bądź agv stealth, w tej cenie generalnie cos ciezko, jak dolozysz tysia to masz schubertha ;]dla mnie strata kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz Scorpiona EXO-1000. Przy mierzeniu załóż kominiarę (uwaga na uszy) i weź poprawkę na to, że pompowane policzki ugniatają się dłużej niż zwyczajne. Tutaj masz opinię według której jest głośny - jeździłem i mam dokładnie odwrotne odczucia. W każdym razie xr-1100 jest dużo głośniejszy :). Ten sam materiał co Stealth SV (włókno szklane z karbonem), pinlock w komplecie. Patent z pompką jest też w w.w. HJC FS-11, ale tam może być problem ze szczelnością (jest na YT filmik, jak wygląda wyjmowanie policzków i przemyśl to rozwiązanie :huh:)

PS. Albo zobacz też EXO-500, choć tam skorupa jest większa to wykonanie bardzo podobne.

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu ktoś mnie namówił na Nolana N85. Gówno jakich mało, kosztował prawie 800 zł. Teraz zamiast wydać na Shoei albo Suomy (tej firmy mam rewelacyjne rękawice i buty) 2000 zł, wydam 2800, bo Nolan się nadaje co najwyżej na skuter. W efekcie mam kilka kasków, z których żaden nie jest dobry. Jeżdżenie w zatyczkach może rozwiązuje sprawę, ale IMHO to jest takie dość żałosne rozwiązanie...

 

Także moja rada - pójdź do sklepu, poprzymierzaj i przede wszystkim się przejedź (każdy sensowny sklep da Ci taką możliwość jak zostawisz kaucję). Jeżeli znajdziesz coś sensownego za < 1000, to tym lepiej. A jeżeli będziesz miał minimum wątpliwości, to przez zimę sobie dozbieraj drugiego tauzena i przed sezonem kup porządny kask.

 

A, jeszcze jedna rada - do 100 km/h wszystkie kaski > 500 zł wydają się ciche :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...