Skocz do zawartości

krzywa tarcza, przedni zacisk itp


thefex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

KTM LC4 400 95 r, hamulce brembo, tarcza 260mm

 

hi

w czasie jazdy poluzowala mi sie sruba od przedniego zacisku, ktory przyblokowal kolo krzywiac tarcze.

zmienilem tarcze hamulcowa na prosta, a hebel dalej tępy jak ruska sikiera (tj. skutecznosc hamowania spadla o jakies 80%)

 

rzeczy ktore zrobilem i nie pomogly

- rozebralem w mak zacisk i pompe, czyszczenie i smarowanie

- odtluscilem tarcze, klocki dodatkowo przeszlifowalem papierem sciernym na plaskiej powierzchni

 

jest to plywajacy zacisk, ktory plywa jak nalezy. pompa pracuje wg mnie ok, cylinderki tez sie wysuwaja bez oporow. klamka twarda, ale mam wrazenie ze nie az tak twarda jak sprzed incydentu. uklad odpowietrzony

 

i teraz pytanie:

czy sa to objawy wskazujace na problem z przewodem hamulcowym?

czy raczej pompa/zacisk?

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szpuladrutu

Zmieniałeś tarcze i klocki, czy tylko tarczę? W teorii powinno to iść w parze.

W sumie po zmianie hamulców przez kilkset km zawsze jest lipa z hamowaniem, dlatego trza ostrożnie :)

Jak cylinderki wychodzą bez oporów powinno być ok. Zobacz jeszcze czy coś nie blokuje klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcza uzywka, ale w lepszym stanie niz moja poprzednia sprzed incydentu

nic nie blokuje klockow, sa docisniete do tarczy tak jak powinno być

klocki stare, nowe juz zamowilem. jak przyjda to dam znac czy byla poprawa

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzywa tarcza

 

mylisz sie, jest prosta. sprawdzalem kladac ja na szkle i jeszcze dodatkowo montujac do kola, w trakcie krecenia nie ma zadnego bicia. drugiej krzywej bym nie montowal.

 

podmienilem pompe i przewod hamulcowy od DRZ 400, pozostawiajac stare klocki i zacisk. hamowanie sie nie poprawilo.

natomiast moja pompa z przewodem w DRZ-tce dzialala prawidlowo

 

pozostaje zatem albo cos z klockami albo zaciskiem, mysle ze w ten sposob rozwiazalem problem i zostaje mi zamowic wadliwe czesci

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTM LC4 400 95 r, hamulce brembo, tarcza 260mm

 

hi

w czasie jazdy poluzowala mi sie sruba od przedniego zacisku, ktory przyblokowal kolo krzywiac tarcze.

zmienilem tarcze hamulcowa na prosta, a hebel dalej tępy jak ruska sikiera (tj. skutecznosc hamowania spadla o jakies 80%)

 

rzeczy ktore zrobilem i nie pomogly

- rozebralem w mak zacisk i pompe, czyszczenie i smarowanie

- odtluscilem tarcze, klocki dodatkowo przeszlifowalem papierem sciernym na plaskiej powierzchni

 

jest to plywajacy zacisk, ktory plywa jak nalezy. pompa pracuje wg mnie ok, cylinderki tez sie wysuwaja bez oporow. klamka twarda, ale mam wrazenie ze nie az tak twarda jak sprzed incydentu. uklad odpowietrzony

 

i teraz pytanie:

czy sa to objawy wskazujace na problem z przewodem hamulcowym?

czy raczej pompa/zacisk?

 

która śruba?

mocująca zacisk? - to raczej niemożliwe

skręcająca obie połówki zacisku? - to wynik braku klucza dynamometrycznego i skutki niechlujnej obsługi

Jeżeli to drugie to w takim razie musisz wymienić element do którego jest zamocowany zacisk hamulcowy :icon_biggrin: a wszystko powróci do normy

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...