Skocz do zawartości

Kolega potracil moim moto. Co ze znizkami OC?


Avantd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie. nie dlugo cieszylem sie moimi dwoma kolkami, ten sezon mam raczej z glowy. zamienilismy sie motorami, bo chcielismy sprawdzic jak chodza nasze maszyny. kolega jechal pierwszy, no i stalo sie. babka chyba nie popatrzyla i bylo bum. karetka, policja, wszystko bylo. kierowcy nic nie jest, kobieta chyba wstrzasnienie mozgu, motor po szlifie, tragedii z nim nie ma. jak to jest ze znizkami? motor jest zarejestrowany na mnie. mam jeszcze samochod, ktorego jestem wspolwlascicielem. co z nim? na tym tez poleca mi znizki?

byla CBE F4 WEST

SZUKAM R1, R6 LUB 1000rr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wina babki, to znzki pozostaja, jezeli wina kumpla to po znizkach.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci 10% zniżek na wszystkie pojazdy ubezpieczone w tej samej ubezpieczalni.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci 10% zniżek na wszystkie pojazdy ubezpieczone w tej samej ubezpieczalni.

W PZU 20%. Sprawdzone na sobie :/

W innych ubezpieczalniach masz teoretycznie obowiązek zgłosić fakt spowodowania kolizji przy wypełnianiu formularzy za następny rok.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to babka spowodowała wypadek, Twoje ubezpieczenie nie ma z tym nic wspólnego. Naprawa idzie z jej OC i po sprawie.

Jeśli wina kolegi, to kasa idzie z Twojego OC na naprawę jej strat a Twoje straty pokrywasz sam, albo z AC jeśli miałeś. W takim wypadku lecą zniżki. A o jak wiele, zależy od ubezpieczyciela. Prosta sprawa, telefon, infolinia, numer sprawy i będziesz wszystko wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w innych nie?

 

W mojej agencji pani wypisuje nową polise w nowej firmie i zachowuje wszystkie zniżki. Jakoś nie stanowi to problemu.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter, jestes pewny, ze wrazie "W" kilka procent bedziesz musial pokryc z wlasnej kieszeni? bede musial zadzwonic do ubezpieczalni. mam auto, ktore jest w innym towarzystwie ubezpieczeniowym i konczy mi sie OC. przy tym utrata znizki to juz jest troche pieniazka, motor, wiadomo, groszowe roznice.

byla CBE F4 WEST

SZUKAM R1, R6 LUB 1000rr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie.Jeżeli zniżki są przypisane do osoby to tak,jeżeli do pojazdu to 10% na dany pojazd.

 

możesz wytłumaczyć, jak to widzisz w świetle polskich przepisów o obowiązkowych ubezpieczeniach komunikacyjnych?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest np.link4.

 

poproszę wskazanie konkretnej oferty. użytkuję kilka pojazdów, chętnie kupiłbym sobie jedno oc, zamiast płacić każdy pojazd z osobna

 

co do "swojego" owu przypomnę, że oc reguluje ustawa

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...