Skocz do zawartości

Wawa Ząbki Zielonka Marki


artur-suz-wawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomnij o sobie w okolicach ,początek sierpnia chętnie sie z tobą zmierze na torze

 

a teraz nie zasmiecajmy tematu:) a i przepraszam za błąd dot 5.1 nie żaden 6 ... może moje przewidzenie lub gdzieś zaslyszałem wybacz , sory za bład . Co nie zmienia faktu ze i tak łapie najszybciej wilgoc i trzeba go czesto zmieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie

niezla spinka wyszla z tym plynem hamulcowym

zobacz co masz napisane na zbiorniczku pewnie ,,only dot 4'' wiec odpowiedz jest prosta co wlac ,

jesli chcesz lepszy plyn zastosowac musisz wyczyscic caly uklad bo dot 4 nie miesza sie z dot 5

tu masz cytat z na temat ukladow hamulcowych

 

,,Problemem w tym, że podczas gdy płyny DOT 2, 3 i 4 są między sobą kompatybilne, to żaden z nich nie może być mieszany z DOT 5. Powodem tego jest bazowy składnik płynu – w przypadku DOT 5 jest to silikon, podczas gdy w przypadku pozostałych podstawę stanowi polietylenglikol. Jeżeli płyn DOT 5 wlejemy do systemu, który zawiera DOT 3 lub 4 (dotyczy to także DOT 2, który jednak nie występuje już tak powszechnie na rynku), powstała mieszanka zniszczy gumowe uszczelki systemu hamulcowego. Uszkodzenie powstanie bardzo szybko, a naprawa oznaczać będzie kompletną wymianę uszczelek w całym systemie hamulcowym. Nigdy nie wolno mieszać płynu hamulcowego DOT 5 (koloru niebieskiego) z jakimkolwiek innym płynem DOT.''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimi11

 

Rozumiem ze cel miales sluszny - sprostowanie.

Ale u Nas werbalna agresja jest nie dopuszczalna.

Zrozum kolego że my wszyscy tu znamy się osobiście i razem latamy i każda potencjalnie agresywno napastliwa wypowiedź jest nie na miejscu. Jeżeli chcesz zabłysnąć przywitaj się, zapytaj czy możesz coś dodać od siebie a potem z zastosowaniem zasady udzielania informacji zwrotnej wypowiedz się.

 

Jak by coś było średnio zrozumiałe chętnie wyjaśnię jak powinna wyglądać informacja zwrotna.

 

A nawoasem mówiąc wotaj kolego na Naszym forum i mam nadzieję że polatasz z nami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie

niezla spinka wyszla z tym plynem hamulcowym

zobacz co masz napisane na zbiorniczku pewnie ,,only dot 4'' wiec odpowiedz jest prosta co wlac ,

jesli chcesz lepszy plyn zastosowac musisz wyczyscic caly uklad bo dot 4 nie miesza sie z dot 5

tu masz cytat z na temat ukladow hamulcowych

 

,,Problemem w tym, że podczas gdy płyny DOT 2, 3 i 4 są między sobą kompatybilne, to żaden z nich nie może być mieszany z DOT 5. Powodem tego jest bazowy składnik płynu – w przypadku DOT 5 jest to silikon, podczas gdy w przypadku pozostałych podstawę stanowi polietylenglikol. Jeżeli płyn DOT 5 wlejemy do systemu, który zawiera DOT 3 lub 4 (dotyczy to także DOT 2, który jednak nie występuje już tak powszechnie na rynku), powstała mieszanka zniszczy gumowe uszczelki systemu hamulcowego. Uszkodzenie powstanie bardzo szybko, a naprawa oznaczać będzie kompletną wymianę uszczelek w całym systemie hamulcowym. Nigdy nie wolno mieszać płynu hamulcowego DOT 5 (koloru niebieskiego) z jakimkolwiek innym płynem DOT.''

 

Dziekuje dobranoc :)

 

Ps. sprostowanie: DOT 5.1 jest mieszalny z DOT4. Roznica miedzy nimi jest taka ze 5.1 ma temp. wrzenia 260 stopni - tak samo co DOT5. Tyle ze przewaga DOT5 jest taka ze jest na bazie sylikonu i jest niehigroskopijny.

 

Dla porownania temp. wrzenia DOT4 - 230 stopni, DOT5.1 - 260stopni. Przy nieumiejetnej wymianie DOT5.1 obnizy swoja wartosc. Warto zaznaczyc ze predzej spala sie tarcze niz swiezy plyn sie zagotuje - co w warunkach ulicznych jest absurdem...

 

Jimi11

 

Ale u Nas werbalna agresja jest nie dopuszczalna.

 

Gdzie tu widzisz agresje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no masz odmienne zdanie od Danona93 rozumiem to ale to nie powód żeby wchodzić do Nas z butami.

Dziś wypowiedziałeś się u Nas pierwszy raz. A pierwsze wrażenie do pozytywnych nie należało.

Tak jak wspomniałem my się znamy a Ty? No cóż pojawiasz się i...... mondrości.

 

Przedstaw sie, polataj z Nami daj się poznać a potem dawaj rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matura panowie:) jimi Moj błąd dotyczyl jedynie tego ze jest taki plyn jak dot6 za to przeprosilem :) marcina i ciebie jak kolwiek sie nazywasz:) zalezy mi na zdrowiu moich kolegów , jak i na twoim również bo żaden motocyklista nie jest mi obcy . Dzieki za podpowiedzi a co do info na temat plynów hamulcowych okej to wszystko wiem jednak dodam cos od siebie . jeżeli wymienia sie płyn to lepiej wymienić caly niż dolewac :) pozdrawiam

 

PS.jeszcze raz sory za zamieszanie z dot6:) przewidziało mi się panowie 5.1 to najwyzsza wartość reszta to co napisałem marcinowi to szczera prawda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie zamierzam z Tobą pisać i mówić Ci ile miałem motocykli i ile lat jezdze i gdzie jezdziłem:) Jeżeli rzucasz "rękawice" podaj miejsce :) jeżeli termin będzie mi pasował podjadę :)

 

Muszę to zobaczyć :D

 

A no masz odmienne zdanie od Danona93 rozumiem to ale to nie powód żeby wchodzić do Nas z butami.

 

Tylko że przez takie rady ktoś może sobie zrobić kuku.

 

a płyn o mniejszej wartości przy salowym oplocie poprostu mija się z celem ponieważ będzie się gotował

 

Ja mam stalówki i dot4 i się nie gotuje ;)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limo przy twojej jeździe pewnie dot 3 sie nie zagotuje:) zartuje :) A ja nadal uważam ,że mam racje :) mówcie sobie co chcecie :) internetowi pociskacze:) tak swoją droga u nas jest taka zasada ,że jak ktos przychodzi to się przedstawia :) ale to tylko pokazuje jakimi jestescie ludzmi:) Może też zaczniesz mowic na temat swojej liczby postów albo o tym ze jestes moderatorem?? nie chce zasmiecac tematu dajcie znac kiedy na tor a tak wam obsmaruje dupsko ze nie bedziecie wiedzieli który dubel wam sadze:) żegnam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, off top mamy już na maksa.

Proponuje założyć nowy temat i tam będziecie kontynuować.

Ten jest Marki, Ząbki itd.

 

Edit: Ścigajcie sie na torze. Winkle to bardzo zły pomysł. BARDZO !

Edytowane przez marcinrednose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z calym szacunkiem ale darujcie sobie te gadki rodem z przedszkola na temat tego kto jest lepszy. Danon mimo mlodego wieku ma wiedze I umiejetnosci. Podwazanie kompetencji kogos kogo sie na oczy nie widzialo jest szczeniackie I nie przystoi doroslemu facetowi. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze takie pojedynki zle sie koncza, wiec lepiej bedzie jak sobie odpuscicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...