Skocz do zawartości

płyn chłodniczy w cylindrze honda cr 125


garwas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem a mianowicie zauwazyłem płyn chłodniczy w cylindrze w mojej hondzie cr 125.

Jezdziłem po lesie zjechałem do domu po ok godzinie chciałem ponownie odpalic a tu nic, na kopa meczułem i meczyłem potem spróbowałem na popych i usłyszałem dziwny dzwiek. Wprowadziłem do garaży odkreciłem rure przy silniku zeby zobaczyc co w tłoku a tam zauważyłem płyn chłodniczy. I mam pytanie od czego mi sie to zrobiło i jakie mogą być konsekwencje tego wycieku?

Bardzo proszę o rady

Edytowane przez garwas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli jest to tylko uszczelka to gdy ją wymienie i wysuszę cylinder to będzie ok, czy mogą wystąpic jakies konsekwęcje ?

 

Aha mam jeszcze jedno pytanie od czego ta uszczelka nie wytrzymła, czy to było zmeczenie materiału czy mój błąd w czasie użytkowania mojej hondy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie polecam delikatnie splanować głowice i sprawdzić powierzchnie cylindra czy nie krzywa w jakimś stopniu. Pytanie czy masz tam tuleje czy nicasil ? Jeśli tuleja to z nią może być problem, obórciła się albo podniosła i stąd ten problem też może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźmy pesymistami :icon_razz:

 

 

Uszczelka to uszczelka, po pewnym czasie po prostu może puścić.

 

Jak zmienisz i wysuszysz będzie okej ;)

 

To nie jest targ uczuć...jak zmieni uszczelkę a będzie pęknięta głowica ( bo istnieje taka możliwość) to co napiszesz młodemu koledze, który wtopił kasę w źle wykonana robotę? Masz pecha, jednak pęknięta głowica?

Poza tym odsyłam Cię do regulaminu pisania w dziale mechanika i do postu Adama M.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy na prawdopodobieństwo pęknięcia w głowicy. Miałem jako taką styczność z podobnymi problemami, i zawsze była to uszczelka, i nie sądźmy że w tym przypadku jest inaczej. Gdy zdejmie głowicę będzie widoczne czy jest pęknięta czy nie, nawet na planowaniu to wyjdzie, więc pieniędzy w uszczelke nie utopi, bo i tak w obydwu przypadkach musi ją kupić. Więc o co chodzi? Jeśli głowica jest cała, zmieni uszczelkę to powinno być wszystko w porządku.

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...