Skocz do zawartości

Ku przestrodze: kupiłem minę!!


laboko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem poprzednio o problemach z wolnymi obrotami, brakiem mocy itd. Niestety prawdziwy powód tej sytuacji jest inny. Kupiłem ten skuter 1 sierpnia. Mam wpisany przebieg do umowy: 13500. Obecnie ma 13900. Oddałem go do serwisu. Nie wyglądało im to na niewłaściwą regulację mieszanki, więc postanowili sprawdzić zawory i rozrząd.

 

Po rozebraniu pokrywy zaworów ukazał się tragiczny widok: Urwany element mocujący wałek rozrządu, urwane śruby tego elementu i większa część z nich prawdopodobnie zmielona przez tłok, bo na pewno wpadła do karterów. Jednym słowem - katastrofa.

Dzwoniłem do sprzedającego - osoby prywatnej z żądaniem zwrotu pieniędzy i oczywiście oddanie mu skutera. Na razie nie określił się jasno. W razie problemów zgłoszę sprawę do sądu.

TO tyle tytułem wyżalenia się.. Będę informował na bieżąco..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja gdzies napisalem ze kupilem w takim stanie?

Wprost przeciwnie. W momencie zakupu trzymal obroty i mial pelna moc. Dopiero po przejechaniu 200 km zaczely sie problemy. Nie wiem czy to celowe dzialanie sprzedajacego ktory mial swiadomosc uszkodzenia, czy tez przypadek ze akurat u mnie nawalil. Moim zdaniem nie ma to znaczenia bo motocykl mial ukryta wade i dlatego nie odpuszcze facetowi. Moze tak sie stalo z powodu zaniedban w serwisowaniu skutera mimo iz sprzedajacy zapewnil mnie przy zakupie o wszelkich regulacjach i wymianach. Tymczasem poza tym uszkodzeniem wszystkie zawory byly podparte poza jednym ktory mial luz znacznie ponizej tolerancji.

post-8932-0-49870200-1313675860_thumb.jpg

Edytowane przez laboko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku nie widzę winy sprzedającego. Fajnie by było kupić sprawny sprzęt, pokatować aż korba wyjdzie bokiem a potem oddać twierdząc, że wada ukryta. Nie bronię sprzedającego ale wcale nie jest powiedziane, że maczał w tym palce.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...