Skocz do zawartości

Zdlawiony Suzuki SV650s 1999?


Rekomendowane odpowiedzi

czołem chłopaki! :notworthy:

 

Kilka dni temu kupiłem sobie do pośmigania SV650s z 1999 roku. Mam dziwne wrażenie że jest zdławiony ponieważ nie może rozpędzić się powyżej 120-130km/h. Do tej prędkości przyspiesza w miarę normalnie ale powyżej nie daje rady.. Czy możliwe że jest on jakoś zdławiony/ograniczony? Jeśli tak to jak to sprawdzić? Jak się tego pozbyć :crossy: ?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrówka! :buttrock:

H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SV-ki były dławione , najczęściej do 27KW z czego pamiętam blokada była na module na 25 pinie. Ponoć wystarczy go tylko przeciąć

 

 

Dzięki :buttrock: ,

 

A czy ma może ktoś troszkę szersze informacje o tym? Ja doczytałem gdzieś że jeszcze coś mogło być w gaźnikach (nawiercane dziury w przepustnicach?). Czy może o tym ktoś coś słyszał? Przerabiał ten temat? Jak sprawdzić czy to sprawka modułu czy czegoś innego?

 

 

EDIT:

 

a czy przypadkiem myk z pinem to nie już nowe wersje sv (wtryskowe)?

Edytowane przez Hubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przepustnicach suwakowych są małe otwory przez które ucieka podciśnienie i nie są w stanie otworzyć się do końca. Zetknąłem się z tym i wymiana owych przepustnic pomaga otrzymać pełną moc silniczka. ;) Bardzo proste, ale pomysłowe i skuteczne dławienie motocykla. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przepustnicach suwakowych są małe otwory przez które ucieka podciśnienie i nie są w stanie otworzyć się do końca. Zetknąłem się z tym i wymiana owych przepustnic pomaga otrzymać pełną moc silniczka. ;) Bardzo proste, ale pomysłowe i skuteczne dławienie motocykla. :P

 

A czy da się jakoś "domowym" sposobem te dziurki :rolleyes: zalepić czy trzeba zakupować nowe? A no i czy człowiek na co dzień nie zajmujący się mechaniką da rade sobie to sam wyjąć/zobaczyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da się jakoś "domowym" sposobem te dziurki :rolleyes: zalepić czy trzeba zakupować nowe? A no i czy człowiek na co dzień nie zajmujący się mechaniką da rade sobie to sam wyjąć/zobaczyć? :)

jasne i nie ma problemu by opanowac temat bez kupowania nowych przepustnic, a jesli juz nie dasz rady, to moge Tobie podeslac oryginalne 4ropak plus koszty wysylki :icon_biggrin:

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da się jakoś "domowym" sposobem te dziurki :rolleyes: zalepić czy trzeba zakupować nowe? A no i czy człowiek na co dzień nie zajmujący się mechaniką da rade sobie to sam wyjąć/zobaczyć? :)

 

Normalny mechanik nie da rady ale rzeźbiarz na pewno to ogarnie :clap:

Zastanów się co się stanie z taką dorobioną lub wklejoną zaślepką jak wypadnie?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny mechanik nie da rady ale rzeźbiarz na pewno to ogarnie :clap:

Zastanów się co się stanie z taką dorobioną lub wklejoną zaślepką jak wypadnie?

 

 

hehe :) w sumie nie wiem jakie tam działają siły, dlatego zapytałem (bo a nóż widelec dało by się taśmą zakleić :icon_razz: )

 

 

jasne i nie ma problemu by opanowac temat bez kupowania nowych przepustnic, a jesli juz nie dasz rady, to moge Tobie podeslac oryginalne 4ropak plus koszty wysylki :icon_biggrin:

 

 

a jaki jest koszt takiej przepustnicy? (w sumie to muszę najpierw sprawdzić czy to to ale zapytać nie zaszkodzi :) )

Edytowane przez Hubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaźniki można kupić za jakąś stówkę na Alledrogo i myślę, że wyjdzie taniej kupić całość niż kupować oddzielnie przepustnice, a i sprzedający mogą być niechętni do sprzedania samych przepustnic. No i zawsze Ci zostanie trochę zapasowych śrubek na wszelki wypadek. ;)

 

P.S. Mój kolega właśnie przywracał pełnię wigoru SV650S '01 i właśnie w gaźnikach tkwiła przyczyna. To taka mała podpowiedź i myślę że u Ciebie będzie posobnie.

Edytowane przez DawidP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a czy jest może ktoś z Wawy (fajnie jakby z mokotowa :notworthy::) )do kogo mógłbym podlecieć i kto mógłby zerknąć u mnie czy to sprawa gaźników? Ja w sumie troszkę boję się sam tam zaglądać (mechanika to nie mój żywioł :) ) a nawet jeśli sam zajrzę to nie poznam czy są tam jakieś anomalie czy nie :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...