Skocz do zawartości

Niski wzrost do motocykla, zx6r - zx9r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Trochę szukałem ale nie znalazłem konkretnie odpowiedzi na moje pytanie .

Chciałbym się dowiedzieć czy są osoby na forum o niskim wzroście w przedziale 164-166 cm wzrostu i jak sobie radzą na moto typu Kawasaki ZX-9r lub podobnym .

Ja mam 164cm wzrostu 80kg i obecnie jeżdze na Kawasaki ZX-6r z 97r. Ogólnie dotykam połową stóp na ziemi . W tej chwili na tym moto nie stanowi to dla mnie problemu , ale niebawem chcę się przesiąść na prawdopodobnie ZX-9r i dzisiaj nawet się przymierzałem na takim z 2001r no i niestety dotykam ledwo palcami do ziemi . Kiedy przechyle lekko moto na którąś stronę wtedy swobodnie podpieram się całą stopą na ziemi i ze spokojem utrzymuje moto ale jest pytanie do kogoś kto ma podobny wzrost i jeżdzi na takim typie motocyklu czy daje rade ? Głównie chodzi mi o zatrzymanie motocykla na światłach ewentualnie jakieś manewry bo w czasie jazdy kiedy stopy trzyma się na podnóżkach to nie ma znaczenia czy ktoś ma 164cm wzrosty czy też 180cm . Nie chciałbym kupić i się męczyć na takim moto . Jeśli ktoś z forumowiczów może coś na ten temat powiedzieć będę wdzięczny .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moto powinno dać się obniżyć. Nie znam takiej Kawy na pamięć ale wiele sportowych motocykli ma tak skonstruowany tylny zawias że wymiana dwóch ramion pośrednich amortyzatora obniża moto. Niech ktoś mnie poprawi jeśli w ZX9R nie można tak zrobić.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za dobre wieści bo nie chciałbym rezygnować z Kawasaki ZX-9R gdyż bardzo mi przypadł do gustu .

A mam jeszcze pytanie czy warto obniżać siedzenie ? Dużo się straci na komforcie jazdy wycinając trochę środka z siedzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zx-r i tak Ci dużo miesa w serii nie daja, wiec dodatkowe obniżenie na siedzeniu to juz raczej hardkor, najlepiej troszke niższy profil w oponach + opuaszczanie na zawieszeniu,. a może sprobuj jeszcze butow z wysoką podeszwą (ja w takich nie umiem jeździć) ale jakbyś dobrze ustawił hamulec i dźwidznie biegów to taki but spokojnie doda Ci 3 cm nogi, a to tak jakbyś urósł 5cm :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty moze bys i obniizyl,

 

odchudzenie kanapy to lepsze rozwiazanie, nie ingerujesz bowiem we wlasciwosci jezdne maszyny, pozatym siedzisz w motocyklu a nie na motocyklu.

 

Kumpel ma 165 i smigal Kawa ZZr 1200. ZZR 1400.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam, nie na darmo turystyki mają grubszą kanapę, a w ZX to raczej niema za dużo do wyrzucenia.

Jasne niektórzy jeżdżą nawet na ryflowanej blasze, każdy ma to co lubi :P

A obniżaniem zawieszenia nie musisz pogorszyć właściwości jezdnych.

Niektóre moto nawet w standardzie mają regulację wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty moze bys i obniizyl,

 

odchudzenie kanapy to lepsze rozwiazanie, nie ingerujesz bowiem we wlasciwosci jezdne maszyny, pozatym siedzisz w motocyklu a nie na motocyklu.

 

Kumpel ma 165 i smigal Kawa ZZr 1200. ZZR 1400.

 

:crossy:

A jak sobie radzi jak często musi się zatrzymywać np. w korkach ? Czy on podpiera się dwoma nogami czy jedną ? No i czy zabiera nieraz pasażera ?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie radzi jak często musi się zatrzymywać np. w korkach ? Czy on podpiera się dwoma nogami czy jedną ? No i czy zabiera nieraz pasażera ?

Pozdr

 

ZZR 1200 smigal 4 lata, byl pierwszym ktoory w Hamburgu kupil ZZR 1400 do zeszlego roku nim smigal i nie wokol komina, walil trasy po 1500 km.

 

W ruchu miejskim rowniez bez problmu, dwa ryzy z nim jechalem, tez dal rade.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZZR 1200 smigal 4 lata, byl pierwszym ktoory w Hamburgu kupil ZZR 1400 do zeszlego roku nim smigal i nie wokol komina, walil trasy po 1500 km.

 

W ruchu miejskim rowniez bez problmu, dwa ryzy z nim jechalem, tez dal rade.

 

:crossy:

Czyli rozumiem że jesli bedę się podpierał jedną nogą to nie powinno mieć dużego znaczenia ?

Spokojnie można śmigać po mieście ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że jesli bedę się podpierał jedną nogą to nie powinno mieć dużego znaczenia ?

Spokojnie można śmigać po mieście ?

Pozdro

 

Sprawa b. indywidualna. Koles smiga od 11 - czy 12 roku zycia i JEMU nie sprawia to problemu.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie czegoś tu nie rozumiem bo jak patrząc na dane techniczne to ZX9R wysokość siodła ma tylko o 1,5 cm wyżej od ZX6R , a na ZX6R spokojnie daje radę więc może na tej na której się przymierzałem była jakoś podniesiona albo coś w tym stylu ? Mogła być taka możliwość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wysokości siedzenia,dopasuj sobie jeszcze jego SZEROKOSC oraz WYPROFILOWANIE.

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...