Skocz do zawartości

Czy warto kupić starego Mercedesa?


Gość dawidharley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dawidharley

Witam serdecznie,

Zastanawiam się nad zakupem Mercedesa np. W108 280 SE 3,5l V8 po 1970r. Oczywiście auto jest do odrestaurowania. Czy ktoś wie, czy warto w coś takiego się pakować, czy może poszukać innego modelu? Czy można w ogóle dostać do niego jeszcze części?

Dzięki za radę i pozdrawiam,

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Zastanawiam się nad zakupem Mercedesa np. W108 280 SE 3,5l V8 po 1970r. Oczywiście auto jest do odrestaurowania. Czy ktoś wie, czy warto w coś takiego się pakować, czy może poszukać innego modelu? Czy można w ogóle dostać do niego jeszcze części?

Dzięki za radę i pozdrawiam,

Dawid

 

Wszystkie części są dostępne tylko pytanie czy stać Cię na odrestaurowanie tego cudownego samochodu?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem i sympatią do pytającego (wszak pyta o porządne auto), ale skoro pyta o dostępność części i atrakcyjność restaurowania takiej maszyny, to nie ma orientacji w temacie, wiedzy i umiejętności.

Proszę się nie gniewać, bo nie chcę nikomu dopiekać, ale restauracja takiej maszyny jest bezproblemowa o ile nie jest tania.

Tanio, to można zepsuć dobry egzemplarz.

Tak jak napisał Piotr: części są od ręki, ino drogie niektóre, zaś blacharzy potrafiących fachowo naprawić typowe ubytki karoserii W107, jest kilku w Polsce...

Jeśli zaczynać przygodę ze starymi mercedesami, to polecam zacząć od W123 - łatwo o dobry surowiec do roboty, a i części tańsze.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaczynać przygodę ze starymi mercedesami, to polecam zacząć od W123 - łatwo o dobry surowiec do roboty, a i części tańsze.

A przyjemność i radocha z jazdy bezcenna :D

Ewentualnie wersja W115, czyli coś pośredniego, nie tak rzadkie, ale ma już urok staruszka.

"... zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dawidharley

Z całym szacunkiem i sympatią do pytającego (wszak pyta o porządne auto), ale skoro pyta o dostępność części i atrakcyjność restaurowania takiej maszyny, to nie ma orientacji w temacie, wiedzy i umiejętności.

Proszę się nie gniewać, bo nie chcę nikomu dopiekać, ale restauracja takiej maszyny jest bezproblemowa o ile nie jest tania.

Tanio, to można zepsuć dobry egzemplarz.

Tak jak napisał Piotr: części są od ręki, ino drogie niektóre, zaś blacharzy potrafiących fachowo naprawić typowe ubytki karoserii W107, jest kilku w Polsce...

Jeśli zaczynać przygodę ze starymi mercedesami, to polecam zacząć od W123 - łatwo o dobry surowiec do roboty, a i części tańsze.

 

Absolutnie masz rację, bo w tej sprawie mam niewielkie doświadczenie a o mercedesach pojęcia żadnego. Dlatego właśnie pytam. Szukam poprostu czegoś, co da mi satysfakcję z jazdy (od święta) i coś, przy czym będę mógł się zrelaksować w garażu. Mam dodatkowo zaplecze dwóch dobrych mechaników, w tym jeden jest fanatykiem starych samochodów i specjalizuje się w oplach. Jednak doradził mi mercedesa, bo łatwiej się nim zająć i lepiej trzyma cenę. Zapytałem o W 108, bo akurat mi się spodobał...

Zastanawialem się jeszcze nad jakimś amerykańskim muscle car-em, ale po przejściach z motocyklem ze Stanów nie chcę już nic. A mercedes starej daty to najlepsze wydaje mi się wyjście.

Edytowane przez dawidharley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja popieram i dopinguje twoj pomysl, ktory wydaje sie byc super :lalag:

Nikt nie mowi ze musisz go zrobic w tempie ekspresowym, jesli masz mozliwosci, warsztat badz garaz gdzie mozesz sobie dlubac, to spokojnie mozna kolekcjonowac czesci bez pospiechu w ramach budzetu i restaurowac autko.

Kupuj i ciesz sie przywracaniem mu jego dawnej swietnosci :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dawidharley

Miejsce fajne mam, żeby sobie grzebać. Niedługo wyprowadzę iża spowrotem do kolegi i w garażu zrobi się pusto.

Z finansami bywa różnie, ale nie jest najgorzej. Czasu też miewam sporo, więc wpadają mi czasem jakieś pomysły do głowy.

Dzięki MOC za słowa ku pokrzepieniu. To będzie pierwszy projekt samochodowy, który w najbliższym czasie mam zamiar rozpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji trzymam kciuki, a że cierpliwości, uporu i pomysłowości Ci nie brakuje :) to wszystko przed Tobą - powodzenia i pochwal się jak z tematem ruszysz.

"... zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dawidharley

W tej sytuacji trzymam kciuki, a że cierpliwości, uporu i pomysłowości Ci nie brakuje :) to wszystko przed Tobą - powodzenia i pochwal się jak z tematem ruszysz.

Dzięki!

Zatem biorę się za szukanie... Oczywiscie jak coś rozsądnego znajdę, to się pochwalę. I nie mam zamiaru się spieszyć z zakupem, więc kilka tygodni może minąć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...