Skocz do zawartości

Islandia 2011


macbrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać czy ktoś w tym terminie wybiera sie na Islandie? Ja już zarezerwowałem bilety na prom z Danii i tak z ciekawości pytam czy ktoś też wpadł na podobny pomysł zwiedzania Islandii w tym terminie 16-08- do 2-09 - zawsze to będzie raźniej w grupie:)

Pozdrawiam

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wyśmienity, tylko myśle, ze tam najlepiej jechać wiosną, ale może się myle, napiszcie, skąd płyniecie, jaki macie plan, w tym okresie niedam rady ale za rok, z twoim bagażem doświadczeń będzie łatwiej :buttrock:

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak to wygląda:

Prom wypływa z miasta Hirtshals w Danii ( jest to linia www.smyril-line.com ) Na Islandie płynie się niecałe 3 dni w przystankiem na wyspach owczych. Prom dopływa do zachodniego brzegu Islandii w mieście Tórshavn. Na miejscu mamy 2 tygodnie żeby zwiedzić całą Islandie (wstępnie będziemy zwiedzać jadąc na północ- zachód -południe - wschód) ale jak to bywa wszystko wyjdzie w praniu. Powrót tez z poru Tórshavn.

Spanie na campingach w namiotach lub domkach.

 

Temperatury średnie w lato (czerwiec lipiec sierpień) to 10-18 stopni więc myśle że wiosna i jesień na zwiedzanie Islandii motocyklem to juz za zimno .

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Maćku,

 

fajną podróż poślubną zaplanowałeś.... To teraz właśnie mówisz "TAK"! Jeszcze się zastanów, przemyśl... he he

 

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!!!!

 

Obyśmy więcej pośmigali jak dotychczas....

 

Pozdrówki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, wróciliśmy szczęśliwie do domu - wyprawa bardzo ciekawa - szczególnie ta surowa przyroda. Zrobiliśmy koło 6 tyś km , temp na Islandii oscylowała koło 8-12 stopni. Spaliśmy w namiocie :) Tutaj kilka fotek ( z 2000 zrobionych ):

 

https://picasaweb.google.com/106110365160850214350/2011IslandiaPodrozPoslubna?authuser=0&feat=directlink&gsessionid=P9_C3CXFfqxabVaUF5eJLA#

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supeeeer, gratulacje, muszę tam pojechać, masz może możliwość udostepnienia waypointów do gps lub przynajmniej mapkę na google maps z fajnymi punktami?

Pogodę mieliście niezłą, zazdroszczę :crossy:

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam nadzieje sie tam wybrać w nastepnym roku. Tylko,że mam straszną lipe z dostaniem sie tam. Mieszkam w Irl i nie pływa tam ,żaden prom z Irl czy Uk :mellow:

 

Kurcze, a jechac do Dani i płynąc stamtąd to troche za duzo straconych dni i duże koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO!!!! Pięknie!!!! Super wyprawa!!! Chyba fujarką nie dałbym rady!!!!

 

 

Hej, wróciliśmy szczęśliwie do domu - wyprawa bardzo ciekawa - szczególnie ta surowa przyroda. Zrobiliśmy koło 6 tyś km , temp na Islandii oscylowała koło 8-12 stopni. Spaliśmy w namiocie :) Tutaj kilka fotek ( z 2000 zrobionych ):

 

https://picasaweb.go...fqxabVaUF5eJLA#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrałem sobie do Gps-a tą mape:

http://www.ourfootprints.de/gps/mapsource-island_e.html

 

Na niej sa naniesione wszystkie ciekawe miejsca na Islandii, więc polecam

 

Syrek - z tego co wiem z GB pływają promy na Wyspy Owcze a tam możesz się przesiąść na prom do Islandii.

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no własnie nie moge znalesc na necie zadnego połaczenia nawet na Wyspy Owcze :icon_rolleyes:

Zadzwonie to sie wszystkiego dowiem, a jak sie dowiem ,że moge sie tam dostac, to szykuj sie na pare zestawów pytań :icon_mrgreen: :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...