Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem Hondy CB 400N


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowy na tym forum i niestety od razu zwracam się do was forumowicze z problemem a mianowicie razem z bratem kupiliśmy motocykl Honda CB400N z 1988 roku poprzedni właściciel wymienił kompletny rozrząd lecz nie wiemy czy dobrze wszystko poskładał motocykl w tej chwili stoi u mojego brata który wraz z teściem hobbystą mechanikiem samochodowym poskładali go od nowa lecz gdy próbowali go odpalić motocykl miał chęć lecz nie zaskoczył wiem tylko że iskra jest paliwo dochodzi lecz nie odpala. Jeśli ktoś miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać z góry byłbym wdzięczny za każdą odpowiedz.

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma stare paliwo w gaźnikach to nie odpali choćby nie wiem co. Zacznijcie od tego. Warto też sprawdzić ustawienie rozrządu. Czy motocykl zapalał przy okazji kupna, czy zadobyliście sprzęt nie na chodzie?

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd na 100% dobrze ustawiony ? Weźcie lampę stroboskopową i sprawdźcie punkt zapłonu. Jak wygląda świeca po takiej próbie odpalania ?
Jeśli mógłbyś przynajmniej opisać jak poprawnie ustawić rozrząd ponieważ uważamy że jest dobrze ale jesteśmy początkujący więc możemy się mylić. Za wszystko z góry dziękuję. Edytowane przez kobajaszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli mógłbyś przynajmniej opisać jak poprawnie ustawić rozrząd ponieważ uważamy że jest dobrze ale jesteśmy początkujący więc możemy się mylić. Za wszystko z góry dziękuję.

 

Tu masz fajną stronkę. Jest tam dużo przydatnych danych.

Choć jest o 450S ale to praktycznie ten sam silnik.

 

Stronka Hondy

Edytowane przez sproket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...