Skocz do zawartości

Przerywa astra g 1,6 16V


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, moja astra G 1,6 16V przerywa w trakcie przyspieszania. Sprawa wydaje się prosta ale czemu na wolnych obrotach jest dobrze bo jakby cewka to i na wolnych było by przerywanie. Podpięcie pod komp nic nie wykazało zero błedów, gazy nie posiadam. Jak przyspieszam to to przerywanie czasem można odczuć jako dławienie. Nie pytał bym o to gdyby cewka nie kosztowała by tak dużo poprostu kupił bym i zobaczył, a częsci elektrycznych nie można zwracać niestety. Może ktoś miał podobny problem i potrafi doradzić. auto jest z 1998 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz cewko-fajki.

Katalizator to nie będzie bo by moc tracił a nie sie dławił. Obawiam się, ze moze to byc problem z cewko-fajkami i to jest właśnie ten ból, ze trzeba wymienić wszystkie. To, że na wolnych nie przerywa nie wyklucza (jak założyłeś) usterki CF

Jednak zanim to zrobisz to zalej do paliwa jakiegoś czyściciela wtrysków i tak czy owak zmieniłbym świece. To, ze wyglądają to pół sukcesu (kosztują mniej niż CF) i jeśli po tym nic się nie zmieni to szukałbym kogoś kto da podstawić swoje CF.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej listwa, dość częsta przypadłośc w tych autach. ja mam Zafirę 1.8 i miałem podobne objawy. Po wyjęciu listwy gum z fajek się posypała... Przeczyściłem co sie dało, ale dopiero wymiana listwy ustapiła. Wydatek pewnie rzędu 200 - 400 pln. Nie masz jakiegoś kumpla z takim autem? Podmianka na chwilę może się uda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W escorcie z 1998 miałem te same objawy, wymieniłem świece i dalej nic, więc zabrałem się za kable WN i to był strzał w 10, te stare kable wydawały sie super-hiper nie było na nich rzadnych widocznych uszkodzeń, ale nie działały. Po wymianie na nowe (wziąłem oryginały) autko chodzi jak nowe.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W escorcie z 1998 miałem te same objawy, wymieniłem świece i dalej nic, więc zabrałem się za kable WN i to był strzał w 10, te stare kable wydawały sie super-hiper nie było na nich rzadnych widocznych uszkodzeń, ale nie działały. Po wymianie na nowe (wziąłem oryginały) autko chodzi jak nowe.

 

 

Na sprzawdzenie kabli WN jest prosty sposob. Jak jest ciemno bierzesz jakis tam zraszacz ogrodowy i pryskasz mgiełką na kable. Jesli beda widoczne przebicia to masz kable z miejsca do wymiany.

 

Przeczytajcie jeszcze raz cały wątek a potem poszukajcie wiadomości na temat cewko-fajek...bo Wasze rady mają się nijak do problemu kolegi....

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzikuje koledzy za rady znalazłem kolegę z astrą co nic jej nie dolegało wsadziłem swoją listwe i zaczeło sie to samo. czyli jak monter i jacek mówi cefkofajki. niestety znów koszta:( ale mus to mus) liczyłem na to że to może być lżejsza dla portfela awaria :banghead: , niestety. trzeba wymienić.

 

Dowidedziałem się jednak że można to jakoś sprawdzić mierząc rezystancje bez przekładania do innego auta, ale co i jak nie wiem, wiem tylko tyle że ta rezystancja musi być w jakiś normach co świadczy że listwa jest w normie. JA nie mierzyłem ale tak piszę jakby ktoś miał podobny problem a nie był pewny co do usterki listwy tzw cefkofajek.

Edytowane przez Ogonnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...