Skocz do zawartości

Włski mandat. Płacić?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Byłem we Włoszech. Ustawiłem w GPS omijaj drogi płatne. GPS skierował mnie na autostradę. Podjeżdżam do bramki podniósł się szlaban żaden bilecik nie wystawał, myślałem, że to jest jakiś odcinek bezpłatny no i wjechałem. Przy zjeździe trzeba pokazać bilet. Mówię, że nie mam, bo nie dostałem. Koleś zapytał się skąd jadę i o nr rejestracyjny moto. Powiedziałem kazał mi zapłacić 8 euro. Zapłaciłem dostałem kwit myślałem, że to jakiś paragon. Teraz czytam, że te 8 euro to była opłata za przejazd a mam jeszcze zapłacić 55 euro w ciągu 15 dni za brak biletu. Czy jak nie zamierzam jeździć do Włoch to mogę ten mandat olać czy lepiej zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj GPS, niech zapłaci sukinsyn za ten błąd :icon_mrgreen:

 

 

Raczej to wina mapy. W Chorwacji GPS też skierował mnie na autostradę, ale już nauczony doświadczeniem gdy zobaczyłem bramki włączyłem opcję omijaj autostrady.

Edytowane przez markus119
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn - że juz nigdy nie pojedziesz do Włoch?? Ja mam tez gdzięś mandat niezapłacony z Chorwacji czy Słowenii, ale jak pojadę tam i mnie dygną to wtedy zapłacę. Zresztą nawet nie wiem gdzie on jest, a w ogóle to mam teraz inne moto. :icon_mrgreen:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie bym olal, to nie jest mandat tylko prywatne sciaganie kasy od przedsiembiorstwa ktore ma piecze nad autostrada.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie bym olal, to nie jest mandat tylko prywatne sciaganie kasy od przedsiembiorstwa ktore ma piecze nad autostrada.

 

:crossy:

Pod warunkiem, że ta włoska firma nie wzoruje się na norweskich odpowiednikach. Mandat czy opłata za jakąś drogę z Norwegii wcześniej czy później trafi do adresata. Plus opłaty manipulacyjne.

Z drugiej strony to Włosi, więc szanse niewielkie ;)

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!

Jesteśmy w UE.

Osobiście bym nie ryzykował, bo i tak US się po kasę zgłosi.

Lepiej spać spokojnie i sra* te 55 juro.

taaa, US... Od kiedy opłata za autobana jest świadczeniem publicznoprawnym, co ?

 

olać to. ja mam kilka ze Szwecji za parkowanie, tzn. brak wniesienia opłaty a nie mandat za zakaz. do dziś spokój, nie mam już tego samochodu, byłem potem kilka razy tam i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olać to. ja mam kilka ze Szwecji za parkowanie, tzn. brak wniesienia opłaty a nie mandat za zakaz. do dziś spokój, nie mam już tego samochodu, byłem potem kilka razy tam i nic.

A to jakiś wstyd zapłacić za parking? :icon_eek:

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem nie będę go płacił poczekam na rozwój wydarzeń. Nie czuję się winny, niech zainstalują takie bramki, żeby nie można było wjechać bez biletu jak np. w Chorwacji. We Włoszech zależało mi przede wszystkim na Wenecji i ją zwiedziłem, więc więcej tam nie będę jeździł, chyba, że zostanę kierowcą tira. Z drugiej strony mandat wystawiony jest na moto, nie na mnie, więc mógł nim kierować sam Ulrich von Jungingen

 

Tak na marginesie kiedyś w lokalnej prasie czytałem o kolesiu któremu ukradziono dowód osobisty i po jakimś czasie zaczął dostawać mandaty z Holandii, bo jak się okazało na ten dowód ktoś tam zarejestrował samochód. Było wtedy wyjaśnienie z policji, że umowy międzynarodowe dotyczą przestępstw nie wykroczeń, więc jak nie będzie jeździł do Holandii to w Polsce nikt tych mandatów nie ściągnie, chyba, że coś się zmieniło od tego czasu.

Edytowane przez markus119
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem nie będę go płacił poczekam na rozwój wydarzeń. Nie czuję się winny, niech zainstalują takie bramki, żeby nie można było wjechać bez biletu jak np. w Chorwacji. We Włoszech zależało mi przede wszystkim na Wenecji i ją zwiedziłem, więc więcej tam nie będę jeździł, chyba, że zostanę kierowcą tira. Z drugiej strony mandat wystawiony jest na moto, nie na mnie, więc mógł nim kierować sam Ulrich von Jungingen

 

Tak na marginesie kiedyś w lokalnej prasie czytałem o kolesiu któremu ukradziono dowód osobisty i po jakimś czasie zaczął dostawać mandaty z Holandii, bo jak się okazało na ten dowód ktoś tam zarejestrował samochód. Było wtedy wyjaśnienie z policji, że umowy międzynarodowe dotyczą przestępstw nie wykroczeń, więc jak nie będzie jeździł do Holandii to w Polsce nikt tych mandatów nie ściągnie, chyba, że coś się zmieniło od tego czasu.

 

Dopóki nie przyjdzie pismo to nie płać i ciesz się jazdą ;)

 

@literówka

Edytowane przez rexar

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jakiś wstyd zapłacić za parking? :icon_eek:

 

Nie, po prostu oznaczenie w wielu małych mieścinach na północy (takie porty 3 domki na krzyż) pozostawiało wiele do życzenia, gdzie postój jest płatny a gdzie nie... Myślisz, że Szwedzi są tacy święci. Sam nieraz widziałem, jak przywozili śmieci i wywalali całymi worami (w tym gruz) do śmietników na parkingach przy drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...