Skocz do zawartości

Wakacje Karpacz, okolice, atrakcje....


Makus1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od 18-tego mamy tydzień urlopu, dziewczyny chciały by nad morze a ja wolałbym w góry(nad morze to co roku jedziemy), 250-220km mamy do Karpacza i chciałbym tam pojechać , jakie atrakcje polecacie w tamtej okolicy, po drodze z Wolsztyna. Może znacie jakieś ciekawe miejsca oprócz Śnieżki ;) , znam western city , park miniatur ale może jest tam jeszcze coś co warto w tamtej okolicy zobaczyć, chciałbym namówić żonę i córę bo mam dość morza i leżenia jak foka na plaży ;).... Interesuje mnie trasa Wolsztyn - Karpacz i bez problemu mogę odbić kilka lub kilkadziesiąt km od tej trasy..... jakieś zamki, parki itp. . Polecajcie bym mógł zaplanować trase, nocleg to nie problem , coś sie na miejscu znajdzie a w razie czego zabierzemy namiot spory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek Grodziec (można nie tylko zwiedzać ale np. położyć się na średniowiecznym łożu lub usiąść przy kominku zamkowym-to chyba jedna z niewielu okazji by nie zwiedzać zamku jak muzeum) , zamek Czocha-miejsce gdzie kręcono wiele filmów , koścół pokoju w Jaworze - jeden z dwóch obiektów tego typu w Polsce-naprawdę warto , rezerwat sosny błotnej pod Węglińcem - jedyne stanowisko tego gatunku w Europie na nizinie , o kopaniach uranu w okolcach Kowar (podobno Rosjanie zbudowali z tego surowca pierwszą bombę atomową) już nie wspomnę... i wiele , wiele innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrakcji od groma - z większych - pałac Książ, zamki (Chojnik, Czocha, Frydlant (CZ) i wiele innych), Praga (150km od granicy, w sam raz na jednodniową wycieczkę), z mniejszych to masz całe góry do zejścia, tama w Pilchowicach, Góra Szybowcowa, skałki Sokoliki, kolorowe jeziorka, wulkan ostrzyca.

A jeżeli chodzi o trasy na motor, to jest ich od groma, ale nie będę się powtarzał, było już ładnych parę postów na ten temat.

Jest co robić. Np, ty możesz iść do sztolni uranowych a żonę zostawić obok w spa (jak masz dość kasy, to jest spa na światowym poziomie :D )

 

Pytaj o konkrety, będą konkretniejsze odpowiedzi :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pojedziesz tam samochodem? Tak jak Buber napisał - a on z tamtych rejonów, ja polecam (koniecznie) Zamek Czocha, Zamek Książ oraz wyjazd samochodem do Pragi! Reszta jak wyżej o ile sił starczy. Jadąc do Pragi możesz nawet zaparkowac samochód w pobliskim miasteczku i do centrum Pragi dojechać pociągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pojedziesz tam samochodem?

 

Ano samochodem, w trójke na moto nie dam rady ;) .

Wielkie dzięki za podanie atrakcji i prosze o kolejne, te spisałem sobie w notesie i pomału planuje trase. Pewnie wszystkiego nie ogarniemy ale im więcej tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie właściwie atrakcje Cie interesują. Ja bym polecał np. kompleks Riese w górach sowich - podziemne fabryki hitlera o ogromnej powierzchni (Osówka) które miały ciągnąć się aż do zamku Książ (Wałbrzych), zaraz obok przejażdżka trasą rajdu Elmot (Walim). Może nie po drodze, ale ciekawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec mam takie atrakcje (narazie) , poprosze o więcej , sobie je potem przefiltruje ;) : Zamki -Grodziec' -Czocha, -Chojnik, -Frydland, -Książ, Kościół Pokoju w Jaworze kopalnie Uranu w Kowarach, Zapora Plichowice, Gora szybowcowa, wulkan Ostrzyca, kolorowe jeziorka kolo Jeleniej Góry chyba, Park miniatur, Góry Sowie, kompleks Osówka, Walim i kolej gondolowa w Świeradowie. Poprosze o więcej ;) Dziekuje Wam serdecznie i jak coś znajdziecie lub sie Wam przypomni to powpisujcie tutaj, wole miec więcej ciekawych rzeczy i ich nie ogarnąć niż nie miec co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, się nie obrobisz :)

A tak naprawdę to Ci wystarczy. Lepiej spokojnie oglądać niż lecieć po łebkach. Ja polecam w ładny dzień wybrać się w Karkonosze. Tras turystycznych jest wiele, z karpaczewa na przykład jedziesz wyciągiem na górę, możesz sobie Śnieżkę odpuścić ;) i pójść w prawo grzbietem - można w paru miejscach zejść na dół i autobusem albo taksikiem wrócić z powrotem. Można np zejść na Odrodzeniu i wyjść w Przesiece, na przed Śmielcem i wyjść w Jagniątkowie, albo dla szybkich-zaawansowanych dojść do Szrenicy i zjechać wyciągiem i jesteś w Szklarskiej, ale to długa trasa.

Pamiętaj że to ma być urlop a nie latanie na tempo! :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...