Skocz do zawartości

Potrzebna pilna pomoc Allegro!!!


Under
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem tylko dlaczego tak brzydko nazywasz kolesia, który wszedł sobie na wystawioną przez Ciebie aukcję i po prostu kliknął "kup teraz".

W końcu to wolny kraj i wolno Ci sprzedać swoje moto za 7,10 zł., a On wcale nie musi dociekać dlaczego.

 

 

A dlatego. To zwykła Pijawka!!

dostałem maila od kupującego

"WITAM PROSZE TAK NIE PISAC ZE MOTOR (POSZEDŁ DO KACAJI) BO JUZ MIEŁM TAKIE PRZYPADKI CO WYGRAŁEM AUKCJI ALLEGRO Z AUTAMI I TAK SAMO PISLI

MYSLE ŻE TĄ SPRWE SĄD WYJASNI DZIENKUJE LUB ODSTĘPNE OD SPRAWY 500 ZŁ"

 

Takich ludzi po prostu nie trawie!. Nie wymagam niczego poza KULTURĄ i zrozumieniem że ktoś może się pomylić. A On może sobie pomarzyć o 500zł najwyżej mogę na niego Urząd skarbowy nasłać, napewno zainteresują się sposobem zarabiania tego "kontrahenta" :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlatego. To zwykła Pijawka!!

dostałem maila od kupującego

"WITAM PROSZE TAK NIE PISAC ZE MOTOR (POSZEDŁ DO KACAJI) BO JUZ MIEŁM TAKIE PRZYPADKI CO WYGRAŁEM AUKCJI ALLEGRO Z AUTAMI I TAK SAMO PISLI

MYSLE ŻE TĄ SPRWE SĄD WYJASNI DZIENKUJE LUB ODSTĘPNE OD SPRAWY 500 ZŁ"

 

Takich ludzi po prostu nie trawie!. Nie wymagam niczego poza KULTURĄ i zrozumieniem że ktoś może się pomylić. A On może sobie pomarzyć o 500zł najwyżej mogę na niego Urząd skarbowy nasłać, napewno zainteresują się sposobem zarabiania tego "kontrahenta" :bigrazz:

Podaj mu wspomniany art. z regulaminu i spytaj się czy sobie życzy, abyś zgłosił organom ścigania próbę wyłudzenia od Ciebie 500 zeta.

Ciekawe ilu już nieświadomych osób naciągnął w ten sposób.

Ewentualnie zaproponuj ugodę, że przelejesz mu kilkadziesiąt zł, ale niech koniecznie za to słownik sobie kupi, bo Pan jak widać na lekcjach polskiego nie uważał :P

Edytowane przez Boniek

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osoba wykorzystująca w ten sposób czyjąś ewidentną pomyłkę jest zwykłym śmieciem i nie różni się od złodzieja. Wybacz streng9, ale to co piszesz to totalna bzdura i głupota... Nikt nie sprzeda motocykla 1000 razy poniżej ceny rynkowej. Takie tłumaczenie sprawy jakie prezentujesz jest wzięte prosto z piaskownicy.

 

Jak widać po treści przytoczonej wiadomości, koleś który 'kupił' motocykl nie jest zbyt światłym człowiekiem. Delikatnie mówiąc. To pewnie jego dodatkowe źródło zarobku zaraz po kieszonkowym od mamusi. Mam nadzieje, że sprawa zakończy się po myśli Undera.

Edytowane przez Shimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem mu już wcześniej poprzez Allegro zeby mieć dowód . A odpisałem mu w taki sposób

"Hehe Dziękuje Bardzo że sam się Pan przyznał że wykorzystuje Pan takie sytuacje, Mój adwokat powiedział Mi że dobrze by było gdyby pan żądał " zadość uczynienia" bo to kolejny dowód przeciwko panu . Nie sądziłem że sam się Pan pogrąży, chętnie wystąpie z Panem na drogę sądową. Przy okazji musi Pan przyjechać do sądu w Wejherowie to jest 712 km od Pańskiego miejsca zamieszkania, miło że chce się Panu tak daleko jeździć ;). Z tego co Pan piszę że miał więcej takich sytuacji i płacili Panu ten haracz to chętnie tą sprawą zajmie się również Urząd skarbowy , wręcz będą zachwyceni ;)

A w regulaminie ALLEGRO wyraźnie jest napisane ze przedmioty w dziale m.in motoryzacja nie stanowia oferty ale OGŁOSZENIE. allegro wprowadzilo taki zapis wlasnie zeby uniknac takich nieporozumień ;)"

 

Mam nadzieje że się odwali ; )

 

 

 

Dostałem odpowiedz z Allegro, oto treść:

Witam.

 

Dziękuję Panu za kontakt.

 

Informuję, że aukcje wystawiane w kategorii "Wakacje" oraz "Motoryzacja" (serwis motoAllegro), w podkategoriach "Samochody", "Motocykle", "Maszyny budowlane", "Maszyny rolnicze" oraz "Inne pojazdy i łodzie" nie mają na celu zawarcia umowy kupna-sprzedaży, lecz mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy.

 

Finalizacja transakcji zależy zatem od woli stron, które zgłosiły chęć zakupu i sprzedaży. Zachęcam Pana do kontaktu z Kontrahentem.

 

Jednocześnie informuję, że wspomniane kategorie nie są objęta prowizją od sprzedaży.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszam do ponownego kontaktu.

 

Serdecznie pozdrawiam,

 

--

Katarzyna Oses

Zespół Allegro

Edytowane przez Under
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos cienki ten koles skoro nie potrafi wyegzekwowac od Ciebie moto za 7.1zł po zakupie w opcji kup teraz...

 

to ze koles czeka na takie aukcje nie czyni go winnym/nieuczciwym. to byla po prostu okazja...

 

 

 

OMG nie wierze w to co czytam, kolego Ty chyba z choinki spadłeś. Ty za pewne byś do mnie przyjechał Pobił, spalił dom i zgwałcił moją kotkę :icon_mrgreen: . Szkoda słów

Edytowane przez Under
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG nie wierze w to co czytam, kolego Ty chyba z choinki spadłeś. Ty za pewne byś do mnie przyjechał Pobił, spalił dom i zgwałcił moją kotkę :icon_mrgreen: . Szkoda słów

 

no jak, zrozumialem ze zalozyles konto na babcie, z poziomu ktorego wystawiles moto za 7 zl...

po prostu pozwalbym babcie... czy kupujacy musi sie zastanawiac czy ktos sie pomylil czy nie?

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak, zrozumialem ze zalozyles konto na babcie, z poziomu ktorego wystawiles moto za 7 zl...

po prostu pozwalbym babcie... czy kupujacy musi sie zastanawiac czy ktos sie pomylil czy nie?

Mógłbyś pozwać nawet wspomnianą kotkę i nic byś nie wskórał. Motocykl kupującemu się nie należy.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym w sadzie argumentowal tak, ze nie moze byc to jedynie ogloszenie poniewaz jest opcja "kup teraz". zatem faktyczny cel aukcji nie jest ogloszeniowy ale prowadzący do zawarcia transakcji.

 

7.2 Z wyjątkiem przypadków opisanych w art. 7.3. zawarcie umowy pomiędzy Sprzedającym a zwycięzcą licytacji następuje z chwilą przybicia, natomiast umowy pomiędzy Sprzedającym a Kupującym, korzystającym z opcji Kup Teraz, następuje z chwilą potwierdzenia przez Kupującego skorzystania z tej opcji, o czym Sprzedający jest automatycznie powiadamiany. Po zawarciu umowy dalszy tok postępowania kontrahentów wynika z obowiązujących przepisów prawa.

7.3.Jeżeli ważność umowy zależy od spełnienia szczególnych wymagań przewidzianych przepisami prawa, np. zawarcie umowy wymaga formy pisemnej bądź innej formy szczególnej, zarówno Kupujący, jak i Sprzedający, po przybiciu albo po potwierdzeniu przez Kupującego skorzystania z opcji Kup Teraz, może dochodzić zawarcia tej umowy.

 

nie chce mi sie wnikac glebiej bo w sumie dyskusja jest jedynie akademicka, ale wydaje mi sie ze regulamin allegro moze byc w tej materii jednak niespojny. bo jesli jest mowa o ogloszeniu to nie moze byc opcji kup teraz. jesli jest opcja kup teraz, a niedoczytalem w KC czy kupno motocykla musi byc potwierdzone umowa pisemna (jak ma to miejsce np w nieruchomosci) to kieruje nas to do 3.2C regulaminu. jest takze dodatkowa sprawa z art 286kk, czy cale to ogloszenie/aukcja czy jak to nazwac nie bylo oszustwem, poniewaz jak sie okazuje to nie uzytkownik (wlasiciel konta) wystawil pojazd, a pondato w chwili wystawienia pojazdu wlasciciel konta takiego pojazdu w ogole nie posiadal... ;)

 

taki tok myslenia moze potwierdzac rowniez fakt ze na aukcji (ogloszeniu czy jak to nazwac ;) ) sa uzyte nazwy "Sprzedający"; "Licytant"; "Kupujący" ktore zostaly zdefiniowane w regulaminie. poza tym w punkcie 3.2 regulamin nie przewiduje typu aukcji Ogloszeniowej z opcja kup teraz...

 

dodatkowo słowo "AUKCJA" zdefinionano jako tryb licytacji lub oferty a nie ogloszenia. dlatego wydaje mi sie ze skorzystanie z oferty czy to w przypadku licytacji czy kup teraz jest prawnie wiazaca umowa. tryb ogloszenia w kontekscie regulaminu allegro nie powinien zawierac opcji "kup teraz". no chyba ze czegos nie doczytalem... ;)

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem dziś odpowiedź od tego pana ( TLprezes)

"NIE RÓBMY SOBIE ZADNYCH PROBLEMÓW I NIE DAWJMY SOBIE ZADNYCH OPINI NA ALLEGRO ZALEZY MI NA DOBREJ OPNINI NA KĄCIE ALLEGRO"

 

 

więc jest spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym to ciągnął dalej ale musiałbym zapewne jeździć na ewentualne rozprawy do Krakowa.

Jeśli to byłoby nie daleko mnie to bym się w to bawił. A tak naśle na niego urząd skarbowy, tak przy okazji akurat jutro się wybieram :icon_mrgreen: . Urząd skarbowy potrafi dopierdzielić człowieka lepiej niż ktokolwiek , wiem z autopsji dopiero co wygrzebałem się z płacenia zajebistych podatków :icon_evil: .

Teraz pozostaje mi się tylko napić :flesje:

Edytowane przez Under
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...