Skocz do zawartości

Potrzebna pilna pomoc Allegro!!!


Under
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jaki Urzad Skarbowy??? co chcesz napisac w skardze do US?? ze co? wylicytowal aukcje za 7 zl i chcial kupic moto a za odstepne zaproponowal 500zl? i co w tym zlego? rownie dobrze mozesz zadzwonic do Wodociagow i rowniez im opowiedziec ta historie... generalnie dziecinada...

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego , nie mówię że opowiem im tą historię :icon_mrgreen: . Pracowałem w US 3 miesiące w egzekucji i wiem jak to działa. Przychodzi człowiek i "uprzejmie informuje iż Pan X nie płaci podatku od dochodów które zbiera na boku" A US bardzo się cieszy z takich informacji. Ich nie interesuje skąd Ja to wiem, i dlaczego o tym mówie. Nawet nie musi mu nic zrobić , wystarczy że go nastraszą już samą wizytacją bądź wezwaniem do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego mowie, ze dziecinada bo wiesz doskonale ze oskarzasz go bezpodstawnie, a jednak to robisz. na koniec jeszcze dopisz, ze byl tajnym wspolpracownikiem UB a na sniadanie pil krew dzieci do lat 3...

 

takie donosy o jakich mowisz sa najwieksza durnota jaka robia ludzie ktorzy tak naprawde nie maja juz nic do powiedzenia. napisz donos gdzie dane sie potwierdza. wskaz numery kont, zrodla przychodow, liste kooperantow. pisanie donosu, ze ktos ma lewe dochody bo np kupil corce nowy rower, jest po prostu eh.. sam wiesz... ;)

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację tylko że jestem na 90% pewien że zarobił na takim wyłudzaniu kasy dość sporo , więc w sumie nie jest to bezpodstawne . Mimo wszystko byłoby fajnie żeby się tak wystraszył żeby więcej tego nie robił i nie wyłudzał kasy od innych ludzi bo w tej chwili czuje się bez karny :dry: .

Gdybym Ja znalazł taką aukcje to kupiłbym tą rzecz ,zadzwonił do wystawiającego i powiedział mu żeby zmienił cenę bo coś jest nie tak. A nie straszył sądami i wyłudzał od niego 500zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje kolega leonstar ma rację. Dajcie sobie na luz. To, że kolo w ten sposób wyłudził kasę to już jego sprawa, za głupotę trzeba płacić. Osoby które rejestrują się na allegro akceptują regulamin. Jednym słowem:

„Ignorantia iuris nocet”

zero smutków, zero złości wyj**ane po całości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

under kilka postow wczesniej dalem ci odpowiedz. Nie boj sie takich akcji. Z reszta sam mialem taka sytuację, jednakze przytoczylem regulamin allegro ktory ulegl zmianie - kiedys byla inna sytuacja . Teraz aukcje z podanych tam kategorii nie stanowia oferty w rozumieniu KC, a są tylko OGŁOSZENIEM. Zlej gościa, odemnie chciał tez pieniądze ale był na spalonej pozycji( inny człowiek ale podobne zachowanie:P). Pozdrawiam i troszke dystansu nabierz do tej sprawy.

Edytowane przez relakzstyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na cudzym błędzie?? Może to był chwyt marketingowy... Możesz sobie wystawić motor za 1zł. Wiem z doświadczenia ,że większość osób szuka przedmiotów sortując cenowo. Np. szukasz Honda poj. 600, rok od 2000 do 2001 i cena rosnąco (wtedy Twój motor wyskakuje jako pierwszy) Przez co rośnie prawdopodobieństwo sprzedaży. A zgodnie regulaminem: Aukcje w kategorii "Motoryzacja" (serwis motoAllegro), w podkategoriach "Samochody", "Motocykle", "Maszyny budowlane", "Maszyny rolnicze" oraz "Inne pojazdy i łodzie" nie są objęte prowizją od sprzedaży.

Więc nawet jak ktoś sobie kupi tam za 7 zł to i tak nie płacisz prowizji a zgodnie z pkt 3.6 jakiekolwiek czynności podejmowane przez Użytkowników w ramach tych Aukcji nie są wiążące, a Aukcje te mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy.

 

Więc z tego co widzę ani kupujący ani sprzedający nie zapoznali się z regulaminem.

pozdrawiam

Edytowane przez przemekpimek

zero smutków, zero złości wyj**ane po całości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi prosze co w takim razie w ogloszeniu robi opcja kup teraz? rownież co oznacza w takim przypadku skorzystanie z opcji kup teraz (ktora przeciez jest zdefiniowana w regulaminie). tak z czystej ciekawosci zastanawiam sie tez co by bylo gdyby gosc kliknal kup teraz a nastepnie za moto zaplacil karta kredytowa zgodnie z opcja platnosci allegro. dalej bedziecie uwazac ze umowa nie zostala zawarta?

 

jestem przekonany, ze w swietle regulaminu allegro, bedzie tak samo jak czesto w wielu firmach, gdzie pisze sie w tytule umowy - "umowa zlecenie", ale tresc umowy jednoznacznie wskazuje ze mamy doczynienia z umowa o prace...

 

albo jest aukcja albo ogloszenie. ogloszenie nie moze byc aukcja bo nie bedzie ogloszeniem tylko oferta. cale te zdanie jest wewnetrznie sprzeczne bo jak aukcja moze miec charakter ogloszeniowy i byc pozbawiona faktycznego charakteru aukcji. jest to wtedy ogloszenie a nie aukcja a regulamin allegro nie przewiduje (nie doczytalem zeby przewidywal) wystawiania ogloszen.

 

dodatkowo allegro w punkcie 7.5.d zabrania zamieszczania tresci reklamowych oraz ogloszeniowych, w szczegolnosci takich ktore prowadza do zawarcia umowy poza allegro (czyli dokladnie jak w przedmiotowym przypadku - zgodnie z waszym rozumieniem).

 

ps. wiecej minusow mi dajce, jeszcze malo... ;)

 

a to, ze gosciu przestal dochodzic motocykla uwazam, ze powinniscie traktowac jako "szczesliwe zakonczenie calej tej sytuacji" bo normalnie moglby wniesc pozew przeciw babci i wiele by wtedy wyszlo dodatkowych okolicznosci...

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z czystej ciekawosci zastanawiam sie tez co by bylo gdyby gosc kliknal kup teraz a nastepnie za moto zaplacil karta kredytowa zgodnie z opcja platnosci allegro. dalej bedziecie uwazac ze umowa nie zostala zawarta?

Ponad 300 tys. aukcji z Samochodami i 30 tys. aukcji z motocyklami - przejrzyj wszystkie i napisz nam ile osób udostępnia taką opcję.

Podpowiem, że ta liczba oscyluje w okolicy zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to:

"Zgodnie z art. 84 w zw. z 88 § 1 K.c. należy złożyć kupującemu pisemne oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia o woli sprzedaży samochodu za kwotę xx,xx zł jako złożonego omyłkowo. Oświadczenie musi być pisemne, a więc z Pani/Pan własnoręcznym podpisem, wysłane listem poleconym na adres kupującego, za potwierdzeniem odbioru. Nie może być to forma elektroniczna (chyba że dysponuje Pani/Pan certyfikowanym podpisem elektronicznym). W piśmie tym należy opisać zwięźle stan sprawy oraz podać przyczynę uchylenia się od skutków prawnych.

Jeśli takie oświadczenie dojdzie do kupującego, to jest Pani,Pan wolna od zobowiązań i może Pani sprzedać samochód komu innemu."

Na takie pismo masz czas chyba rok ale tego nie jestem pewien.

Natomiast od 24.02.2011r. "kup teraz" w określonych działach nie kończą się zawarciem umowy, bo zmienili regulamin,żeby nie było takich właśnie problemów. Tak z czystej ciekawości pisałeś do allegro?

Edytowane przez przemekpimek

zero smutków, zero złości wyj**ane po całości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi prosze co w takim razie w ogloszeniu robi opcja kup teraz? rownież co oznacza w takim przypadku skorzystanie z opcji kup teraz (ktora przeciez jest zdefiniowana w regulaminie).

Jest kup teraz bo to Allegro, a niektóre kategorie po prostu są traktowane jako ogłoszeniowe i to tylko i wyłącznie sprawa Allegro jak dane kategorie będzie traktować.

zastanawiam sie tez co by bylo gdyby gosc kliknal kup teraz a nastepnie za moto zaplacil karta kredytowa zgodnie z opcja platnosci allegro. dalej bedziecie uwazac ze umowa nie zostala zawarta?

Od kiedy to fakt wciśnięcia komuś kasy do ręki czy na konto decyduje o zawarciu umowy?

 

dodatkowo allegro w punkcie 7.5.d zabrania zamieszczania tresci reklamowych oraz ogloszeniowych, w szczegolnosci takich ktore prowadza do zawarcia umowy poza allegro (czyli dokladnie jak w przedmiotowym przypadku - zgodnie z waszym rozumieniem).

W tym wypadku świadomie Allegro ustanowiło, że niektóre kategorie są traktowane jako ogłoszeniowe i kasuje userów tylko i wyłącznie za wystawienie przedmiotu. Nie pobiera prowizji od sprzedaży więc ma w pompie to czy ktoś kliknie kup teraz czy się dogada poza serwisem.

Ponadto doczytaj dokładnie regulamin, gdyż artykuł 7.5d na który się powołujesz dotyczy tylko i wyłącznie tzw. "Wiadomości dla Kupującego".

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak odpowie na to samo Allegro, w odniesieniu do tematu zadałem im takie pytanie:

 

Szanowni Państwo,

 

wobec prowadzonej w internecie dyskusji nt skutków prawnych skorzystania z opcji "Kup teraz" w przypadku przedmiotów zamieszczonych w podkategoriach "Samochody" oraz "Motocykle" proszę o informację:

1. czy zgodnie z regulaminem Allegro aukcja [zob. definicje] może być nie tylko licytacją i ofertą, ale również ogłoszeniem?

2. w jakim celu portal Allegro pozostawia opcję "Kup teraz" w aukcjach, które zgodnie z art. 3.6 regulaminu (z uwagi na zamieszczenie ich we wskazanych działach) posiadają jedynie charakter ogłoszeniowy?

3. czy w przypadku zamieszczenia aukcji w dziale "Samochody" lub "Motocykle" przy użyciu opcji "Kup teraz" z możliwością "Płatności z Allegro" dochodzi do zawarcia ważnej umowy po dokonaniu przez nabywcę płatności np. kartą kredytową?

4. jakim terminem (zgodnie z regulaminem Allegro) należy określić wszelkie zamieszczone w serwisie "informacje o przedmiocie sprzedaży" zamieszczonym w podkategorii "Samochody" lub "Motocykle" (zgodnie z definicją Aukcja jest jedynie procedurą zawierania umów mających tryb ofertowy lub licytacji; w rozumieniu tym aukcja nie może być ogłoszeniem, a zatem w związku z art 3.6 regulaminu nie może mieć charakteru ogłoszenia)?

5. jakim terminem należy określić osobę wystawiającą przedmiot w podkategorii "Samochody" lub "Motocykle" oraz osobę, która w odniesieniu do wskazanego przedmiotu skorzystała z opcji "Kup teraz"?

 

Mając na uwadze, że opisane wyżej zagadnienie jest przedmiotem ożywionej dyskusji prowadzonej na portalu "forum.motocyklistow.pl", udzielona przez Państwo odpowiedź na 5 powyższych pytań zostanie zamieszczona również na wskazanym forum.

 

Z poważaniem,

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...