Skocz do zawartości

Honda CBR 600 F - wysykakujący 2. bieg


dager
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak zmienic bieg z 1 na dwójkę bez stuknięcia? Obroty dla 2giego biegu muszą spaść znacząco? Aha no i przy trójce też cyknie czasem... Zaznaczam że to nie stuk tylko takie kliknięcie, ale denerwuje mnie to

 

Miałem zębatke 35 zębów i bylo lepiej, a teraz mam 45 i klika czesto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę zbytniej różnicy w jeździe po mieście z używaniem bądź nie używaniem sprzęgła... no może przy ruszaniu;) Z tego co wiem skrzynia jest tak skonstruowana, że nic jej się raczej dziać nie może przez takie praktyki:)

 

A jak zmienic bieg z 1 na dwójkę bez stuknięcia? Obroty dla 2giego biegu muszą spaść znacząco? Aha no i przy trójce też cyknie czasem... Zaznaczam że to nie stuk tylko takie kliknięcie, ale denerwuje mnie to

 

Miałem zębatke 35 zębów i bylo lepiej, a teraz mam 45 i klika czesto

A to charakterystyczne "cyknięcie" dochodzi ze skrzyni? czy może problem leży w łańcuchu i zębatce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze skrzyni... 4,5,6 wchodzą jak w masło tylko 1-2 i 2-3 klika

Niższe biegi są bardziej obciążone przy zmianie na wysokich obrotach... może właśnie to wywołuje tego rodzaju dźwięki.

 

Nieumiejętna zmiana z 1 na 2 na gumie ;).

 

Znałem kiedyś takiego jednego gościa co jak mu się zepsuła nowa R6 to na czas naprawy dostał nowego fazera, prosto z salonu, nawet niedotarty był. Katował go na gumie aż miło. A potem idą takie sprzęty do ludzi jako nówki sztuki.

hmmm a nie są to pojazdy tańsze o ok: 30% z opisem "pojazd do jazdy testowej"? bo spotkałem się z czymś takim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym poszukal uzywki przelozyl i jezdzil skrzynie nie sa drogie. A sam tez zmieniam bez sprzegla i skrzynia chodzi ok i w poprzednich motorach tez chodzila ok w zadnym mi nie padla. Wyskakujaca dwojka to chyba przypadlosc r1 z pierwszych lat produkcji ale to tez jest sprawa dyskusyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...