Skocz do zawartości

Motocykl w Vanie


szaki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was woził motocykle jakimś vanem? Czy do forda galaxy mogą się zmieścić dwie sztuki i jak je przymocować? Chodzi mi o cykliczne jezdzenie na tor, a nie jednorazowy przejazd.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli nie chcesz kupować to wypożyczenie przyczepki na cały dzień kosztuje 30-40 zł. Chociaż jak masz zamiar latać na tor często to lepiej będzie zaopatrzyć się w takową + te pasy(?) trzymające motocykl.

 

Do Forda Galaxy wejdzie max 1 motocykl... chociaż... hmm jakbyś jednego wstawił przodem a drugiego tyłem, tak aby kierownice były po przeciwnych stronach to możliwe, że upchasz. Wpakuj jednego i zobacz ile tam miejsca zostało ;) Ja transportowałem motocykl ale to nie był Vanik tylko taki mini bus, ciut większy od Galaxy i dwa hornety weszły tylko, że miały wymontowane kierownice... Nie wiem, musisz spróbować na "realu".

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przerobiłem można powiedzieć "dogłębnie". Chciałem nabyć auto w którym da się przewieźć motocykl. Planowałem i nadal planuję daleki wyjazd. Jestem ograniczony czasowo, "wyskok" może trwać tydzień - góra półtora. Motocyklem jestem w stanie przejechać dziennie 500 km. Następnego powtórzyć, ale 3 raz z rzędu będzie problem. Autem jestem w stanie odwalić 1500 km w ciągu doby. Wnioski proste do wyciągnięcia.

Auto - prosty wymóg 235 cm dla motocykla. Odpada Skudo i podobne mają podłogę tak ukształtowaną że nie wejdzie. KIA i Hundaj skreślone ze względu na jakość (kupuję auto używane). Na placu pozostały Transporter, Toyota Hiace, Nissan Vanette. Żaden van amerykański nie wydał. Transporter i Toyota mają jedną wadę cenę. Za kilkuletnie auto z gigantycznym przebiegiem trzeba wydać ok 20 tyś. Nissan, ma podłogę na całej długości na tym samym poziomie. Przesuwając siedzenie pasażera wydaje te 235 cm. Ukosem. Przymiarkę początkowo robiłem do Virago 535. Weszło, Trzeba opuścić kierownicę i zrezygnować z wysokiego oparcia.

Wszedł też Intruder VS 800. Nawet woziłem go w środku. Obecnie mam Intrudera VS 1400 też powinien wejść. Tu większym problemem jest ciężar. Trzeba brać pod uwagę że pomocnikiem będzie kobieta. W planie wyciągarka elektryczna. Auto jest wielkości Passata czyli bez problemu z parkowaniem i manewrami w mieście.

Jeśli Ktoś jest zainteresowany szczegółami nie ma sprawy opiszę.

Edytowane przez ANDY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozgladam sie za jakims samochodem do transportu crossa, albo i 2, a moze 3 :P

Na 2 samochody miejsca nie ma, wiec w zasadzie juz sie zdecydowalem ze bedzie to jakies T4.

Wydaje mi sie, ze to najbardziej cywilizowany dostawczak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie szukam auta, śmierdziela już mam, właśnie galaxy. A dzisiaj wpadłem na to że się marnuje. Tam też jest prosta podłoga tylko muszę pomierzyć na długość. X11 jest mniejsza (węższa) od armatury więc powinno się zmieścić. Jedynie mam problem z mocowaniem tego wszystkiego.

Edytowane przez szaki

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie szukam auta, śmierdziela już mam, właśnie galaxy. A dzisiaj wpadłem na to że się marnuje. Tam też jest prosta podłoga tylko muszę pomierzyć na długość. X11 jest mniejsza (węższa) od armatury więc powinno się zmieścić. Jedynie mam problem z mocowaniem tego wszystkiego.

O ile pamiętam 195 cm. do przednich siedzeń.

A mocowanie to taka sama szyna jak w przyczepie. Potrzeba tylko kilku solidnych uchwytów dla pasów transportowych. Szynę mogę też wykorzystać w przyczepie N 410 z Niewiadowa. Tę wersję też przerobiłem. Najazd ten sam.

Edytowane przez ANDY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van czy bus jest lepszy od przyczepki bo można go zaparkować i się nie martwić a zostawienie auta z przyczepką na której jest motocykl to proszenie się o kłopoty. Ale akurat vana bym nie polecał - pomyśl co się stanie w razie wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam 195 cm. do przednich siedzeń.

A mocowanie to taka sama szyna jak w przyczepie. Potrzeba tylko kilku solidnych uchwytów dla pasów transportowych. Szynę mogę też wykorzystać w przyczepie N 410 z Niewiadowa. Tę wersję też przerobiłem. Najazd ten sam.

 

A gdzie takową szynę można nabyć?

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mototargu na Służewcu wystawia się firma z przyczepami. Zawsze są w środkowej alei. Sprzedają też części. Nie mam dokładnych namiarów Mogę podać jednie ulicę. Szyszkowa na Okęciu. Tam odbierałem. Prowadzą też wynajem przyczep i to może Cię naprowadzi. Nie zdziw się ceną, jest wysoka jak na takie coś. Bezowocnie szukałem możliwości dorobienia i powróciłem do nich i z bólem kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...