Skocz do zawartości

[GSXR K1 750] Wibracje silnika, podnóżków


azi1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na luzie moto wpada w delikatne wibracje, na prawde minimalne od ok 7tys obrotow, ale to na prawde minimum, podczas jazdy te wibracje są bardziej odczuwalne, czy to normalne? Od 7-8tys moto wibruje, najbardziej czuć to na podnóżkach.

Do tego wydaje mi się, że gdzieś tak od 9-10tys moto zaczyna wydawać jakiś dziwny dźwięk, takie warczące "RRRRRRRR". Wiem że to śmiesznie wygląda napisane ale próbuje zobrazować jak to wygląda...

 

Wydaje mi się że pojawiło się to od naciągnięcia łancucha, jednak wg mnie i znajomego ma on odpowiedni naciąg a wcześniej był za luźny, czy naciąg łańcucha może mieć wpływ na wyżej opisany problem?

 

Jestem na 99% pewien że takich objawów nie było na początku gdy kupiłem moto, wibracje nie są uciążliwe jednak martwi mnie ten dźwięk... na postoju tego nie ma.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na luzie moto wpada w delikatne wibracje, na prawde minimalne od ok 7tys obrotow, ale to na prawde minimum, podczas jazdy te wibracje są bardziej odczuwalne, czy to normalne? Od 7-8tys moto wibruje, najbardziej czuć to na podnóżkach.

Do tego wydaje mi się, że gdzieś tak od 9-10tys moto zaczyna wydawać jakiś dziwny dźwięk, takie warczące "RRRRRRRR". Wiem że to śmiesznie wygląda napisane ale próbuje zobrazować jak to wygląda...

 

Wydaje mi się że pojawiło się to od naciągnięcia łancucha, jednak wg mnie i znajomego ma on odpowiedni naciąg a wcześniej był za luźny, czy naciąg łańcucha może mieć wpływ na wyżej opisany problem?

 

Jestem na 99% pewien że takich objawów nie było na początku gdy kupiłem moto, wibracje nie są uciążliwe jednak martwi mnie ten dźwięk... na postoju tego nie ma.

 

Pozdro

 

A w jakim stanie masz napęd? Ile km ma zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibracje w motocyklu to raczej nic dziwnego - oczywiście do jakiegoś stopnia.

Najlepiej daj się przejechać komuś kto ma pojęcie i niech Ci powie czy to normalne czy jednak coś jest nie tak.

Z samego pisania ciężko będzie zdiagnozować, bo wibracje każdy odczuwa subiektywnie.

 

ps. Zbyt mocno naciągnięty łańcuch oczywiście może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasmarowałem łańcuch, jutro lub w niedziele trochę poluźnie bo zauważyłem że przy wyłączonym silniku podczas prowadzenia motocykla łańcuch skacze... drga wyraźnie.

Edytowane przez azi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...